Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 17 от 17

Тема: 1.3 multijet не пали

Колега,
    мерси за мнението, но имам идея как се усеща при каране кола без компресия. Имам няколко такива Фиата със същия мотор и когато колата запали върви по същия начин като останалите.

Цитат Константинов написа: Преглед на мнението
    Тука го обърнахме на заяждане ми се струва
    Така е, струва ти се

ще ти отговоря на въпросчето - когато смениш 20 лично твой дизела ще получиш сам отговора , като от цифрата съм изключил многото коли на приятели и клиенти .
    Това не е особено информативен отговор.

Тук говорим само за предполагаеми проблеми - нито ти нито аз сме видяли с очите си този автомобил
    Това е очевидно, все пак това е форум, не сервиз. Не резбирам защо го споменаваш. Както казах в началото, не се опитвам да се заяждам, просто споделям мнението си за проблема на колегата.

За непаленето...

Здравейте,

по пътя на логиката след дълъг престой явно горивото го няма.

-контролиран тест: сутрин или след дълъг престой не може ли да се откачи маркуча от/до горивния филтър и да се види при подаване на контакт има ли дебит/налягане. Също и след завъртане на стартера, колко време ще отнеме да се подкачи горивото. Слагате маркуча в някакво шише и се пробва. После вече след като няма проблем може да се сравни.

Докато върти и не иска да запали отзад на ауспуха случва ли се нещо? Пушек, миризма на нафта?
    Датчика на температурата да не прави проблем? Да отчита много студено/топло и ЕКУ-то да пуска богата/бедна смес?

"Модерна" кола все си мисля, че на бутане да запали трябва стартера да е много муден и да не създава нужната компресия за възпламеняването на горивото. Ако няма синхронизация на валовете, гориво и въздух и цял ден да се бута не мисля, че ще доведе до успех-само си мисля.

Ако някъде по трасето капе нафта все си мисля, че визуалната проверка ще е достатъчна да се открие къде е-това във връзка с дърпането на въздух, докато е стояла.

Оттук кабел и МЕС-а ще са ти по-полезни. Да се провери и високото налягане при палене.

Не напоследно място колега, не спомена проблема кога се появи и как? Постепенно, изведнъж, някакви предходни ремонти? Дай повече информация и колегите ще те насочат в правилна посока, особено като имаш и други такива коли за сравнение и евентуално да подмениш нещо за проверка

Поздрави и успех

Ръководство-диагностика с VAG COM и Multiecuscan Примерна тема за самодиагностика

Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

Фиат идол
    Регистр. на
    27.10.2011
    Какво ще рече ,че дюзите са ок. Мерено ли им е излишното гориво.Ако да,то причината за ниско налягане в рейла може да е от регулатора.

Кара Фиат
    Регистр. на
    12.10.2009
    Колега bobifen, пробвал ли си да палиш с друг акумулатор? Възможно е акумулатора да не е наред, опитай да го размениш с някой от другите коли.
    Fiat - Stilo 1.9 JTD

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Ниско налягане в рейла или нещо оборотите на стартер не са ОК. Провери и състоянието на ЕГР клапана.

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Като имаш толкова много еднакви коли, може ли да ползваш от другите, части за проба?
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: 1.3 multijet не пали

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •