Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем габарит Fiat Marea 1.9 jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Колата е оправена!Модула за чек светлините е бил тотално разпоен!”Веригите” отговаряши за моите габарити били прекъснати(прегорели),а още 3 били на път -нагорели и едвам се държали!След презапойка на всичко и цялостна проверка на системата,колата вече е наред!Благодаря на всички колеги,че помогнахте!Ииии колата има чек модул!

    Коментар


      #32
      Колега благодарим за обратната връзка. На пръв поглед безобиден проблем може да прерастне в епопея.
      Важното е, че Човекът си разбира от работата и е успял да отстрани проблема. Знаех, че Марея има комфорт модул под задните седалки за ел стъклата, но за крушките не съм предполагал. Честно, не съм проверявал схемите и ръководтсвата, но и на нашата BRAVA никога не се е налаголо да се занимавам с габаритите из основи.

      Всичко най
      Поздрави
      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

      Коментар


        #33
        glupaka написа: Преглед на мнението
        Колата е оправена!Модула за чек светлините е бил тотално разпоен!”Веригите” отговаряши за моите габарити били прекъснати(прегорели),а още 3 били на път -нагорели и едвам се държали!След презапойка на всичко и цялостна проверка на системата,колата вече е наред!Благодаря на всички колеги,че помогнахте!Ииии колата има чек модул!
        И къде се намира този модул?
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #34
          Доколкото разбрах отзад на таблото някъде около оборотомера!Приятел му видя схемата и каза,че е вързано като на бмв и като на жигула каквтото и да значи:д

          Коментар


            #35
            Ами колега, значи това, че аз не знам точно с какво оборудване разполага Мареа, си е мой проблем. Но ако в началото на темата беше уточнено, че тази кола има чек-контрол, темата щеше да приключи доста по-рано.

            Също, ако беше погледнал линка към ръководството на Мареа, който ти дадох, може би също щеше доста бързо да стане ясно къде може да е проблемът. Е, научихме, че има Мареа с чек-контрол и на габарити, освен на стопове.

            Прилагам схемата на чек-контрола, има я в ръководството в DOWNLOAD-секцията на форума:

            Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	1
Size:	100,0 KB
ID:	2098719

            Видимо от схемата, от таблото с бушони при модел с чек-контрол излизат само двата кабела през D-13 и D-16. Те отиват към процесора на чек-контрола в таблото и от чек-контрола излиза отделен кабел за всяка лампичка. Самото табло има отделен конектор за чек-контрола и кабелите му.

            Коментар

            Working...
            X