Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся мнение и съвет относно Тефал Оптигрил ХЛ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    @ВО С телешко пробвал ли си? Че все вадя прекрасно овкусени подметки

    Коментар


      #17
      Подметки, щото е говеждо, а не телешко. Става само задушено.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #18
        @ВО С телешко пробвал ли си? Че все вадя прекрасно овкусени подметки
        Това от последната снимка е такова. Ама и един колега ми даде "тайна" рецепта за маринка, та стана идеал.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Какво ли не пробвах, зарових за 24ч в намелен лук дори. Няма отхапване. На Актифрай пека.

          Коментар


            #20
            Eее, така кажи. С това си обречен на подметка. Само за картофи го ползвам и това му е основната идея.
            Не знам как ти е хрумнало да се пробваш да "печеш" на него.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #21
              А, извинявам се...не Тефал Актифрай (него го пенсионирах, че ми затрака вентилатора), а Philips Airfrier. Бъркам ги двата щата .

              Коментар


                #22
                Е то същото де. Няма как да му духаш на месото, да изцедиш всичко де що има сочност в него и да се надяваш да не ядеш подметка.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #23
                  А, не е така. Пека всичко във филипса. Правя перфектна сочна и крехка свинска пражола. Пека кюфтета, кебапчета (включително телешки), бургери, наденици, какво ли не. Все сочни и крехки. Съгласен съм, че е логично с вентилатор да изсъхват, но факт, единственото на подметка е телешкия стек.

                  Коментар


                    #24
                    Смятай какви меса ще извадиш с подобна скара в този случай, щом на духалката си доволн.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #25
                      Аз не съм фен много на тефал покритията....

                      Коментар


                        #26
                        По стечение на обстоятелствата готвим в Тефал Оптигрил ХЛ с тава. Това нещо може да направи почти всичко, даже и яйца на очи (рохки). Смятам ,че този уред си заслужава всяка стотинка от цената.
                        Единствения недостатък е че количеството е за едно хранене на четири човека.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          #27
                          Купихме си и ние преди година близо. Първо опитвахме с автоматичните програми, но нещо не ни се получаваше. Веднъж става, веднъж не. Мнението ми е, че не е някаква магическа машинка. Накрая се ядосах и на ръчен режим. Е оттогава всичко е идеално. Намерих си с тестване кое за колко минути става и така. Невероятни печени сандвичи, пиперки бюрек, всякакво месо под всякаква форма - всичко се получава. Автоматиката се опитва там в началото такава температура, после такава, накрая напън за коричка и подобни магии (май), но...поне аз предимно се ядосвах.

                          Та така, сега сме много доволни на ръчен режим. Но това би свършила и скара за доста по-малко пари май. Не бих си купил пак, бих си взел подобна скара с няколко режима за различни температури.

                          Коментар


                            #28
                            Купихме си и ние преди година близо. Първо опитвахме с автоматичните програми, но нещо не ни се получаваше. Веднъж става, веднъж не. Мнението ми е, че не е някаква магическа машинка. Накрая се ядосах и на ръчен режим. Е оттогава всичко е идеално. Намерих си с тестване кое за колко минути става и така. Невероятни печени сандвичи, пиперки бюрек, всякакво месо под всякаква форма - всичко се получава. Автоматиката се опитва там в началото такава температура, после такава, накрая напън за коричка и подобни магии (май), но...поне аз предимно се ядосвах.

                            Та така, сега сме много доволни на ръчен режим. Но това би свършила и скара за доста по-малко пари май. Не бих си купил пак, бих си взел подобна скара с няколко режима за различни температури.

                            Напротив, аз бях взех електрическа скара обикновена на Hainner за почти същите пари като Optigrill-a. Уж маркова, уж мощна. Тефал-а е два пъти по-бърз, не пуши почти и прави месото по-сочно. Тайната е в двете плочи. По-евтините варианти на Optigrill-а са боклуци. Първо са с пластмасови дръжки и се пукат. Второ покритието им дори не е близко до това на Тефла-а. Казвам ти го от опит. Това е може би най-добрия грил, който съм си купувал. От няколко години само на него си правя нещата и нямам никакви проблеми и всичко е супер вкусно.

                            Коментар


                              #29
                              Добре де, можеш ли да ми дадеш рецепта за вкусна сочна телешка пражола на оптигрила? Ей така, да я повторя.

                              Коментар


                                #30
                                Телешкото, което не е смляно трудно става сочно на която и да е скара. Става само на истински грил с капак за торба с пари и на много ниска немпература за дълго време от сорта на минимум 4 часа. Но пък за мляно телешко е перфектно. Блек Ангъс кюфтенце става уникално.

                                Коментар

                                Working...
                                X