Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся мнение и съвет относно Тефал Оптигрил ХЛ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся мнение и съвет относно Тефал Оптигрил ХЛ

    Здравейте, колеги. Онази вечер ми изгоря поредната тръбна скара и сега съм в проучване за закупуване на нова. В апартамент съм и мисля вече да спестя малко пушеци на комшиите от скарата. Старата, която изгоря я включвах на открит балкон. Та на въпроса. Харесъл съм тези грил скари на Тефал: https://www.tefal.bg/%D0%A3%D1%80%D0...4/p/7211002992
    Търся всякъкви мнения за нея. Както положителни, така и отрицателни. Все пак не е ефтина и доста и се чудя. Надявам се някой да притежава, дори и по-малките модели, за да сподели лични наблюдения.
    Благодаря предварително.
    Последна редакция от moko; 15.11.2019, 14:54.
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

    #2
    Имам такова.
    Какво точно те интересува?
    Накратко - става, взимай без да се чудиш. Няма да сгрешиш.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Здравей, благодаря, че се включи.
      1. Как стои въпроса с пушека? Може ли да се ползва за печене на месо примерно в кухня, или трябва да е на открито.
      2. Скарата работи ли при отворен капак или задължително се затваря?
      3. Ако печеш например вратни пържоли с кост, ще се опекат ли, като капака ще подпре в костта, а не в месото?
      Може би имам и други, но за сега не се сещам.
      Отново благодаря.
      Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
      Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

      Коментар


        #4
        Хубава скара едва ли ще ползваш програми за печене. Излишна електроника. Трябва да свикнеш да работиш с нея.
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Здравей, благодаря, че се включи.
          1. Как стои въпроса с пушека? Може ли да се ползва за печене на месо примерно в кухня, или трябва да е на открито.
          2. Скарата работи ли при отворен капак или задължително се затваря?
          3. Ако печеш например вратни пържоли с кост, ще се опекат ли, като капака ще подпре в костта, а не в месото?
          Може би имам и други, но за сега не се сещам.
          Отново благодаря.
          1. Учудващо добре се справя. До преди това ползвах само открити скари, на които въртях месото и пушеха изключително много. На тази е точно обратното - пуши доста малко, понякога почти незабележимо. От както я имам пека само вътре, върху печката, пускам аспиратора и никога не съм се задимявал.
          2. Не съм пробвал. Предполагам няма да има проблем на "ръчен" режим на печене, защото той не държи да загрява на "сухо" (за да калибрира сензора за дебелина), а си го пускаш и това е. Ако кажеш ще пробвам и ще ти кажа. Но аз лично точно за това я купих - за да ѝ използвам автоматичните програми за времето на изпичане. Защото винаги държа да по-добре изпеченото и винаги всичко го правя на "гьон", за всеки случай да не остане случайно сурово. С тази скара съм изключително доволен, защото времената на печене почти винаги са абсолютно точни и сега вече ям хубаво изпечена храна, но и сочна, което рядко ми се случваше до преди това.
          3. Не знам, не пека пържоли с кост, за да дам мнение.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            1. Учудващо добре се справя. До преди това ползвах само открити скари, на които въртях месото и пушеха изключително много. На тази е точно обратното - пуши доста малко, понякога почти незабележимо. От както я имам пека само вътре, върху печката, пускам аспиратора и никога не съм се задимявал.
            2. Не съм пробвал. Предполагам няма да има проблем на "ръчен" режим на печене, защото той не държи да загрява на "сухо" (за да калибрира сензора за дебелина), а си го пускаш и това е. Ако кажеш ще пробвам и ще ти кажа. Но аз лично точно за това я купих - за да ѝ използвам автоматичните програми за времето на изпичане. Защото винаги държа да по-добре изпеченото и винаги всичко го правя на "гьон", за всеки случай да не остане случайно сурово. С тази скара съм изключително доволен, защото времената на печене почти винаги са абсолютно точни и сега вече ям хубаво изпечена храна, но и сочна, което рядко ми се случваше до преди това.
            3. Не знам, не пека пържоли с кост, за да дам мнение.
            Много благодаря.
            Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
            Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

            Коментар


              #7
              Правейки усилия да не им правя реклама, гледам днес на доста ниска цена това дето питаш при румънците.

              Коментар


                #8
                Поредното вкусно нещо - бургер с Блек Ангъс.

                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Благодаря отново за отговорите. Изпадна ми на добра цена по-стария вариант без електрониката и него взех.
                  https://www.tefal.bg/%D0%A3%D1%80%D0...4/p/1510001367

                  Click image for larger version

Name:	Tefal Supergrill XL.jpg
Views:	1
Size:	63,1 KB
ID:	2098753
                  Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                  Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                  Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                  Коментар


                    #10
                    Ами честито. Да пече много мръвки.
                    Както споделих за мен беше важно някой да може да ми каже вади сега, за да не стане на гьон. И ето резултата от последното печене, когато ми свирна и каза - махай:



                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Лош човек си да качваш тея снимки по никое време :D
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #12
                        Лош човек си да качваш тея снимки по никое време :D
                        Споко, още 5 дни имаш.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Аз имам ето такова:



                          След няколко измивания покритието от долната страна, откъм реотаните, започна да се разпада.

                          Пека само на максималната степен, то няма звукови индикации. Обичам месото да е като изпечено на скара на огън - където контактува със скарата да почернее, а между черните ивици да е нормален цвят. Ама с тоя грил не се получава както обичам и май ще си купя обикновен от 30 лева, там горе долу стават нещата. Този пече на по-ниска температура и не става както искам.

                          Коментар


                            #14
                            Моето много пуши...

                            Click image for larger version

Name:	DSC_0000165.jpg
Views:	1
Size:	317,1 KB
ID:	2098759
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #15
                              Моя оптигрил след 2 месеца ползване дефектира.Сега го дадох на ремонт,по празниците ще постя явно :D
                              Peugeot 307 2.0i ГИ
                              ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                              Коментар

                              Working...
                              X