Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изолиране на компютър от Интернет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изолиране на компютър от Интернет

    Колеги, ужким не търкалям от вчера компютри, но все пак да се консултирам.

    Ситуацията е следната. Рутер към Интернет, комп1, комп2. Искам да изолирам от интернет комп1, комп2 да има интернет и двата компа да си шерват дискове помежду си. Мисля да го направя така:

    1. Комп2 има безжична карта, през нея и рутера към интернет. Комп2 не шерва интернет.
    2. Комп1 му спирам безжичната карта, по лан го връзвам към Комп2.

    Правилно ли го мисля?

    #2
    Нещо си объркал писаното
    Хем да имат хем да са изолирани.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      На комп 1 пускаш през cmd:
      netsh interface show interface

      От тази команда взимаш името на интерфейса, което примерно ще е "Ethernet" или "Local Area Connection", или нещо от този род.
      След това пишеш:
      netsh interface ipv4 set route 0.0.0.0/32 "Ethernet" 192.168.0.149
      Като в горната команда трябва да заменстиш "Ethernet" с правилното име, което си взел от предишната команда.

      Ако това не стане може и малко по-различно:
      route -p add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 192.168.0.149
      route -p change 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 192.168.0.149

      ИП адресите може и да ги нагодиш или поне казваш, че уж знаеш горе-долу какво правиш.
      Последна редакция от BO; 12.11.2019, 11:18.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        С какъв виндоус са двата компа?
        Шерването става когато и двата компа са в една мрежа. Няма как да се направи, ако само единият е вързан към интернет. Ако искаш единият да има интернет, а другият да взема интернет от него, какъв е смисълът, щом и двата са вързани към един и същ рутер? А и да пуснеш интернет от единия към другия, пак трябва да шернеш определен диск или папка.
        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

        Коментар


          #5
          Не сте ме прочели внимателно или аз не съм обяснил нещо. Искам Комп1 да е изолиран от интернет. Да няма никакъв интернет. Не го връзвам в мрежата през рутера. Към рутера е вързан Комп2, през WiFi, той там си взима интернет и всичко. Комп2 няма и да шерва интернет.

          А вече Комп1 и Комп2 да ги вържа по лан с жица, да си шерват папки.

          Уин7, макар че се чудя дали на Комп2 да не сложа Уин10, че нали спират поддръжки ужким догодина на Уин7.

          Коментар


            #6
            Колеги, ужким не търкалям от вчера компютри, но все пак да се консултирам.

            Ситуацията е следната. Рутер към Интернет, комп1, комп2. Искам да изолирам от интернет комп1, комп2 да има интернет и двата компа да си шерват дискове помежду си. Мисля да го направя така:

            1. Комп2 има безжична карта, през нея и рутера към интернет. Комп2 не шерва интернет.
            2. Комп1 му спирам безжичната карта, по лан го връзвам към Комп2.

            Правилно ли го мисля?
            Ако съм разбрал правилно искаш комп 2 да има интернет, комп 1 да няма, но и двата да имат достъп до локалната мрежа, за да могат да си споделят дискове?
            Ако това ти е идеята си се ориентирал правилно! Комп 2 си го закачаш на wifi и пускаш кабел от комп 1 към комп 2. Само трябва да им дадеш IP адреси и на двата и това е.

            Коментар


              #7
              Да, точно така, даже не до 'локална мрежа' в смисъл поддържаната от рутера, а да 'локална мрежа' помежду им само по лан (жица).

              Коментар


                #8
                Ами на лан картата на комп 2 въвеждаш IP адрес от мрежа различна от Wi-Fi. Подобен адрес (с разлика от 1 в последния октет) въвеждаш и на лан картата на комп 1. Ползваш кроснат кабел между двата компютъра, за всеки случай и си готов.
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #9
                  Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
                  Ами на лан картата на комп 2 въвеждаш IP адрес от мрежа различна от Wi-Fi. Подобен адрес (с разлика от 1 в последния октет) въвеждаш и на лан картата на комп 1. Ползваш кроснат кабел между двата компютъра, за всеки случай и си готов.
                  По-добре на предпоследния, защото windows-а не е от най-умните животни и понякога се обърква като са две мрежи на един комп. С други думи ако на wifi ти е 192.168.0.X на лан слагаш 192.168.1.X.

                  Коментар


                    #10
                    Точно това ми е идеята, благодаря за потвърждението.

                    Коментар


                      #11
                      Чак ме изненадваш с въпрос. Като искаш да имаш мрежа на 2та компютъра, а на единия да нямаш достъп до интернет и без да правиш излишни гимнастики и алабализми просто слагаш DNS ръчно на компютъра без интернет да е 127.0.0.1 и си готов. Хем ще си споделяш помежду, хем няма да имаш интернет.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа: Преглед на мнението
                        Чак ме изненадваш с въпрос. Като искаш да имаш мрежа на 2та компютъра, а на единия да нямаш достъп до интернет и без да правиш излишни гимнастики и алабализми просто слагаш DNS ръчно на компютъра без интернет да е 127.0.0.1 и си готов. Хем ще си споделяш помежду, хем няма да имаш интернет.
                        Това няма да спре достъпа до интернет, само DNS-а ще спре да работи.

                        Коментар


                          #13
                          Вероятно има предвид гейтуея да сменя на 127.0.0.1.

                          Коментар


                            #14
                            Не, имам предвид да сложиш локалхоста за днс. Така всичко, което иска адрес няма да работи, всички услуги обаче, които се обръщат по IP ще работят.
                            Понеже не си казал каква е точно целта - ти давам работещ съвет, който ползвам на няколко места в които е критично да има локална мрежа, но не и достъп до уебсайтове. Като няма достъп до ввв.адреса.бля няма страшно. Смяната на гейта заедно с днс-а също е решение. Зависи каква е изначалната ти цел.

                            П.П. Много от съвременните рутери имат възможност в тях да забраниш на компютър по конкретно IP/MAC да няма интернет.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              Ако предишно уточнения вариант работи и гарантира интернет изолация на Комп1 това ме устройва идеално. Целта не е само блокиране на браузването. Целта е нищо от Комп1 да комунимира навън, независимо софт, ъпдейтър, каквото и да е.

                              Коментар

                              Working...
                              X