Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изолиране на компютър от Интернет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Както писах последно - повечето съвременни рутери могат да забранят интернет изцяло за конкретна мак/ип двойка. Примера с ДНС е само ако не разполагаш с такъв рутер.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #17
      Точно, рутер с такава опция е най лесния вариант. Смени си рутера и ще имаш и други благини като Mesh поддръжка примерно. За къща си е голяма полза.

      Коментар


        #18
        Бих се съгласил, че е най-лесния вариант през рутера, ако нямаше да има прехвърляне на файлове между Комп1 и Комп2. При положение, че ще се замерят с гигабайти е по-добре да има жица между тях. При което изключването на интернета на Комп1 е равнозначно на спиране на WiFi картата му. От това по-лесно няма.

        Коментар


          #19
          Извинявай, ама не разбирам за какво ти е тази постановка? На единия компютър да има интернет, а на другия да няма и да има връзка между тях.
          Ако ще е само за да си запазваш файлове, просто си купи един външен твърд диск и си ги пази там.
          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

          Коментар


            #20
            dabadaba написа: Преглед на мнението
            Извинявай, ама не разбирам за какво ти е тази постановка? На единия компютър да има интернет, а на другия да няма и да има връзка между тях.
            Ако ще е само за да си запазваш файлове, просто си купи един външен твърд диск и си ги пази там.

            Външен диск не е особено одобно, ако имаш голямо количество данни или не искаш да обикаляш от компютър на компютър с дискове. Споделянето през мрежата, при правилна имплементация, си е голям лукс.

            Коментар


              #21
              Какво общо има рутера с wifi и обмена на файлове по жичната мрежа? WiFi си е WiFi, ти искаш компютъра да е вързан по жица с рутера, другия компютър с интернет да е вързан и той по жица с рутера.
              Ето рутер за 20лв. каква настройка има:
              Click image for larger version

Name:	mac-disable-internet.jpg
Views:	1
Size:	57,2 KB
ID:	2098688
              И това е резултата, пробвано в браузър:
              Click image for larger version

Name:	result-disable-internet.jpg
Views:	1
Size:	51,3 KB
ID:	2098689
              Тест и по IP:
              Click image for larger version

Name:	ping-disabled-internet.jpg
Views:	1
Size:	15,4 KB
ID:	2098690
              Допълнително за WiFi имам ограничения и за там.
              Мисля, че всякакви филми от друг жанр са излишни
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #22
                Не, не искам така. Рутера ми е на тавана и няма никой вързан с жица за него. Така че комповете трябва да са с жица помежду си.

                Коментар


                  #23
                  Еми между компютрите просто пускаш една кросната жица, правиш си вътрешна мрежа - 192.168.10.1 и 192.168.10.2 примерно и готово. Явно си поредния, който вярва във WiFi и супер свързаността му. Ако трябва да казвам точно какво трябва да пишеш в настройките на всяка жична карта?
                  Компютър с интернет по WiFi - wifi картата не бараш нищо, на жичната карта слагаш IP от вътрешна мрежа (различно от мрежата на рутера), маска 255.255.255.0, следващо IP От същия порядък слагаш на компютъра изолиран от Интернет, маската е същата. DNS и гейтуей не ти трябват. Това е.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    Ама....ние това го уточнихме преди две страници....ти се запъна да се обясняваш нещо във вариации. Даже ако ми прочетеш ПЪРВОТО мнение, ще видиш, че аз не питам как, а дали това дето го мисля е правилно. И това дето го мисля е каквото ти сега казваш, е без айпитата, но смятам се подразбира.

                    Това с дето вярвам в WiFi не го разбрах, аз даже бягам от него в свързването на двата компютъра, защото няма смисъл да се замерят с гигабайти през рутера и да умира мрежата. Иначе за Интернет WiFi си (ми) е достатъчно.

                    Коментар


                      #25
                      jenshen73 написа: Преглед на мнението
                      Явно си поредния, който вярва във WiFi и супер свързаността му.
                      Че какво му е на WiFi? Това е една от най-полезните технологии измислени някога.

                      Коментар


                        #26
                        Че какво му е на WiFi? Това е една от най-полезните технологии измислени някога.
                        Единствено и само ако живееш на село и използваш интернета да четеш форума и фейсбук. За работа, когато трябва да разчиташ на безпроблемен нет - не става. А ако си като мен с над 30+ активни точки за достъп и тотално изцапан ефир - и свободните канали не вършат работа. Дори не споменавам ако тряба да прехвърляш големи файлове по локална безжична мрежа каква мъка е. Разбира се на вкус и цвят ...
                        Извинявам се, че съм се запънал, съжалявам ако съм накърнил нечие его. Ще се постарая да не се повтаря.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #27
                          Какво означава, че за работа не става?
                          Кой определя работата каква е, че да не става? Може за забавление да не става, а за работа да става.
                          Примерно се забавлявам като си правя разни неща, които са гигабайти големи (създавам си клипчета за блога, които са на дисково устройство по мрежа), а работя като счетоводител. Дали няма да ми става за работата? Май няма да ми става за вкъщи и домашното забавление, а ще мога да си използвам софтуерчетата и да нареждам милионите за плащане.

                          А аз ще ти кажа, че твоето първо предложение не е добро, защото човекът не иска нет, а не е казал, че не иска ДНС.
                          Примерно може да си използва кракнат софтуер, който се свързва по ИП-та (огромна част от софтуерите си използват ИП-та, а не ДНС-и) и компютъра реално си има нет и софта за заключва. Съвсем примерно.
                          Последна редакция от BO; 15.11.2019, 18:25.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #28
                            Дам, кабела си е кабел, дори и ако ще на powerline връзка да е. Служебния ми комп няма нормален лан порт, само док станцията и супер много ме дразни, че в къщи е само на ви-фи ...

                            Коментар


                              #29
                              todorakiggg написа: Преглед на мнението
                              Дам, кабела си е кабел, дори и ако ще на powerline връзка да е. Служебния ми комп няма нормален лан порт, само док станцията и супер много ме дразни, че в къщи е само на ви-фи ...
                              Просто си купи хубав рутер, не обвинявай хубавия компютър.
                              Я докато ползваш пауърлайна накарай жената да пусне долнопробен миксер, за да ти направи кекс. И гледай сеир с хубавия кабел.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #30
                                Не лоша идея, рутера ми става доста, меш и тн. Ама това с кекса не съм го тествал, че аз като бачкам от вкъщи, тя е в офиса , но ще го пробвам.

                                Коментар

                                Working...
                                X