Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топлоизолация на къща в Перник.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Топлоизолация на къща в Перник.

    И така,след като сменихме прозорците,дойде време за топлоизолация на къщата.Общата площ е 320кв.м.Получих оферта от една фирма за цена от 28 000 лв. с ДДС.,в което се включва и смяна на улуците и водосточните търби,което е около 4-5 000лв.Това означава,че изолацията,заедно със силиконова мазилка ми се връзва на малко под 80 лв.на квадрат.Да де,ама това ми се вижда много.Дайте съвети и моля за помощ-ако знаете други фирми или майстори.
    П.П.Изолацията ще се прави с 10см. стиропор.
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

    #2
    Само материалите, зависи какви се ползват, baumit, ceresit, roefix, angro и т.н. Тоест самите плоскости 100мм. (пак много зависи дали са с графит или са обиковени), дюбели бетон, дюбели тухла, лепило за плоскостите, мрежа, ъгли и след това лепило за шпакловка за тази квадратура отиваш около 10 000лв или 30лв на кв/м. Сега добави улуците щом казваш 4-5 000лв и труда, който е средно коло 15лв. кв/м за топлоизолацията и за улуците не би трябвало да е кой знае колко повече. Тоест в най-лошият случай трябва да е около 21000лв. цялата работа, ако са честни и взимат коректно.
    Последна редакция от yeksuh; 11.11.2019, 09:49.

    Коментар


      #3
      Само материалите, зависи какви се ползват, baumit, ceresit, roefix, angro и т.н. Тоест самите плоскости 100мм. (пак много зависи дали са с графит или са обиковени), дюбели бетон, дюбели тухла, лепило за плоскостите, мрежа, ъгли и след това лепило за шпакловка за тази квадратура отиваш около 10 000лв или 30лв на кв/м. Сега добави улуците щом казваш 4-5 000лв и труда, който е средно коло 15лв. кв/м за топлоизолацията и за улуците не би трябвало да е кой знае колко повече. Тоест в най-лошият случай трябва да е около 21000 - 22000 лв. цялата работа, ако са честни и взимат коректно.

      По разбивката,която ми додоха,18 000лв. струва изолацията със включено всичко(материали и труд)плюс улуците.
      Искат ми 10 000лв.за силиконовата мазилка(с труд и материали).
      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

      Коментар


        #4
        Килограм от силоконовата мазилка на Baumit е около 3.88лв. без остъпки, като за най-тънката възможна мазилка - 1.5мм разходът е около 2.5кг. на кв/м. Груби сметки и 9.4 лв. на кв.м което ще рече грубо 3104 лв. за цялата къща и за труд пак около 10-15 лв.
        Последна редакция от yeksuh; 11.11.2019, 11:43.

        Коментар


          #5
          Аз съм плащал за изолация по 40 лв на квадрат на 3 етаж. 8 см изолация с полимерни мазилка.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Изолацията с лепило, или с пяна?
            Вкъщи всичко каквото съм правил по изолацията е с пяна. Може дори да мине без дюбели. Виждал съм паднала изолация направена с лепило и дюбели, но с пяна не съм виждал.
            Като разход, пяната дори идва по-евтино от лепилото.
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #7
              kluchar написа: Преглед на мнението
              Аз съм плащал за изолация по 40 лв на квадрат на 3 етаж. 8 см изолация с полимерни мазилка.
              Да разбирам ли,че всичко`(материали и труд за изолацията)+полимерна мазилка влиза в тези 40 лв.?И коя година е правена тази изолация?
              1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

              Коментар


                #8
                Има няма 5 години.
                Приятел ни направи изолация на входа.Има си изолация мрежа мазилка където може да се мие.Висяха на въжета при теб може скеле да се сложи.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  kluchar написа: Преглед на мнението
                  Има няма 5 години.
                  Приятел ни направи изолация на входа.Има си изолация мрежа мазилка където може да се мие.Висяха на въжета при теб може скеле да се сложи.
                  Може ли някакви координати?
                  1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                  Коментар


                    #10
                    На колко етажа е къщата? (Става ли със скеле или не)
                    Преди няколко години (5 или 6 години) за изолация на апартамент ми взеха по 30лв на квадрат със скеле (на 1-ви етаж).
                    Предполагам сега ще искат по 35-40 лв, не вярвам да е много повече (ако е на 1 или 2 етажа).
                    При мен е с 10см стереопор, с лепило, по 4-5 дюбела, мрежа и замаска с някаква мазилка (не е силиконова - беше някаква от Ангро).
                    80 лв ми се струва много....
                    Fiat Croma 1.8 140hp

                    Коментар


                      #11
                      mironov написа: Преглед на мнението
                      На колко етажа е къщата? (Става ли със скеле или не)
                      Преди няколко години (5 или 6 години) за изолация на апартамент ми взеха по 30лв на квадрат със скеле (на 1-ви етаж).
                      Предполагам сега ще искат по 35-40 лв, не вярвам да е много повече (ако е на 1 или 2 етажа).
                      При мен е с 10см стереопор, с лепило, по 4-5 дюбела, мрежа и замаска с някаква мазилка (не е силиконова - беше някаква от Ангро).
                      80 лв ми се струва много....
                      Къщата е голяма-на три етажа и си трябва скеле,защото искам да ми направят и улуците а и под покривната плоча,която е като стреха и стърчи около 6-70см. отвсякъде на къщата.Събирам оферти и до момента средната цена,която ми дават(и то фирми в София)е 53-56лв/кв.м.,което включва и силикатна мазилка.Улуците отделно.
                      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                      Коментар


                        #12
                        И така,ако не ви досаждам,да кажа за развитието на работата.След като се видяхме с човека му направих предложение,на което той не можа да устои.Т.е. съгласи се на 23к със улуците..Хъмм,не знаех,че толкова ме бива.
                        1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                        Коментар


                          #13
                          Зимата не е добра идея да се прави топлоизолация според мой наблюдения. Първо е студено и материала съхне бавно, което е най-големият минус. Трябва да се направи дебелина на материала, когато се слага мрежа, която те избягват, защото ще чакат бая време да изсъхне. Второ, хората, които работят ще претупват за да свършат по-бързо, защото е кучи студ, а всички знаем как се работи на студено. Отложи го за догодина.
                          Последна редакция от yeksuh; 29.11.2019, 11:35.

                          Коментар

                          Working...
                          X