Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

най-подходящото масло за 30 годишен фиат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    най-подходящото масло за 30 годишен фиат

    фиат уно 1,4 бензин / газ 91г - 3000км без промяна на нивото на маслото , но не знам какво е сипал стария собственик ( и той не знае ) - та въпроса ми е какво масло е най-подходящо като вискозитет , и друг въпрос - някакви особености при смяната на антифриза - източване , промивка , обезвъздушаване ... и какъв антифриз
    Последна редакция от char; 10.11.2019, 09:05.

    #2
    Щом не го гори, слагай каквото е по книжка! Няма смисъл да си правиш експерименти, ако мотора е в добро състояние.

    Коментар


      #3
      а какво е по книжката , доста са противоречиви мненията - от 5-30 до 15-40

      Коментар


        #4
        Аз карам 90ти набор 1.7D с 5/40, никакви проблеми.
        Ако не харчи сложи хубаво масло.

        Коментар


          #5
          Преди време имах Уно 1.3 и 1.5. И двете съм ги карал с 10w40.
          15w40 е гъсто за зимата, при -15 750-ватовото стартерче се затруднява. Ако има ръжда в антифриза, направи промивка на системата.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            Каквото и да е двигателно масло и антифриз от магазин '' сичко по 1 лев''. И двете коли ги карам с такива ГСМ
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              #7
              Click image for larger version

Name:	парно.gif
Views:	1
Size:	31,3 KB
ID:	209868715-40 е нормално
              и 5 -40 да е няма да стане по добро.
              За антифриза сваляш най долния маркуч на радиатор стартираш за секунди да излезе и водата от двигателя и наливаш новия ако няма боклуци .
              После обезвъздущаваш като е загряла колата там където вличаз тръбите за парното има винт развиваш малко докато текне без балончета .
              Ако има парно не го пипаш.
              Последна редакция от kluchar; 10.11.2019, 21:19.
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Маслото трябва да отговаря на спесификация API-SG или CCMC G2/G3, вискозитета е според климата. Ако ще я караш предимно студена може и 5W40 да вземеш, ако не и 15W40 става. Лично аз на този мотор бих му сложил или някое хубаво 5W40 или Selenia 20K. Селенията е 10W40, но е това което Фиат, Алфа и Ланча препоръчват за по-старите си бензинови мотори.

                Коментар


                  #9
                  Каквото и да му сложиш,няма да ти се разсърди.
                  Но 15W40 е много нисък клас масло неподходящо за нашият климат.
                  10W40 или 5W40, марка каквато ти харесва.
                  1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                  Коментар

                  Working...
                  X