Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вибрации при 1.6 мултиджет и не духа към предното стъкло парното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вибрации при 1.6 мултиджет и не духа към предното стъкло парното

    Здравейте, колеги, решил съм да сменям от известно време бравата и ходя по огледи, така стигнах до 1.6 мултиджет ланча делта 3. Харесвам новото браво, по-евтино е от делтата. Имам два основни въпроса, които ме притесняват:
    1. моторът си е шумен, чува се нормално, палихме, гасихме, карах, няма проблеми, някакви нехарактерни шумове не усетих, освен, че откъм аксесоарният ремък се чува някакви проскръцване, в сравнение с хди на пежо/ситроен работи по-шумно и има по-големи вибрации, това нормално ли е? Когато стои колата запалена на място вибрациите в купето се усещат и даже се опитва да проскръцва таблото тук-таме и интериорът, страничното дясно огледало се тресе, лявото не мърда, а дясно направо се тресе, видимо доста, не е да се вманиачвам, карал съм всякакви дизели, такова нещо на лека кола (комън рейл) не съм виждал, това нормално ли е? Когато е в движение не прави впечатление, като се подаде малко газ вибрациите утихват и няма проблем, но чак толкова да е?
    2. климатроника не може да измести въздушната струя към предното стъкло, чува се, че се променя нещо, вентилаторът на другите положение работи, като избера само там се чува, че духа, но явно клапата е затворена, като подам контакт се чува шшшшшшш - някъде от таблото и не спира доста време, по някое време изчезва. При ситроените знам, че се чупи едно ушенце на моторчето за клапите, дали и тук е такова и как го ремонтират?
    Ако някой знае нещо по въпросите, размишления, мнения, всичко ще ми е полезно, не е никак евтина бройка тази делта. Благодаря
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Виж как изглежда ремонта на климатроника на Браво 2 http://www.fiatforum.bg/showthread.p...%D0%B2%D0%BE-2
    На моето Браво също му вибрира дясното огледало, докато позагрее, но се свиква.
    Ако си решил да я взимаш, в това състояние на климатроника, мисля, че зимата можеш да я караш спокойно с опцията Full Auto. Тогава климатроника използва компресора за да изкарва влагата от купето, като същевременно си духа топло.
    Последна редакция от RoPa; 01.11.2019, 21:31.

    Коментар


      #3
      Не е за външният и вътрешният въздух проблемът, проблемът е, че не може да се насочи струята към стъклото, моторчето което мести струята явно някакво чопче е строшено
      кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
      кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

      Коментар

      Working...
      X