Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зимни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Колега при вас няма много зима (със сняг и лед) май. Защо не ползвате премиум всесезонни гуми и сменяте на 5 години с нови.Иначе най-добрите зимни гуми за мен са Гуд Иър след това Мишелин Алпин, но при нас поне имаше зима. От Корморана съм доволен защото е двойно по-евтин от споменатите марки и 4 години колата караше с него в киша, сняг и лед.Не мога да искам много от гума за 60 лв. бройката.В момента и аз съм на предните колела с Мишелин (нови), но цената им е по 2.Та догодина може да си купя още две.

    Коментар


      #62
      Да, колега, при нас е по-особен климата. Лошото е, че редовният номер е да вали дъжд, а през нощта да стегне. На другия ден е стъкло навсякъде, включително и по колите, та не можем да ги отворим. Аз от зимните Дънлоп съм много доволен. Скъпи гуми, но нямам забележки. И возията им е много добра. Вчера си купих Dacia Duster 4x4 и съм в шах какви гуми да й купя. Заводският размер е 215/65 R16, обаче тука цената на премиум гумите направо предизвиква болки в задните ми части. И се чудя сега кои от китайците не са чак толкоз лоши... Или да вземам турски Petlas...
      Dacia Duster 1.6 4WD

      Коментар


        #63
        Честито! И успех с избора на гуми. Аз бих заложил на турските. Китайците само докато са в гаранция до 2 години. Макар, че ако са само за града може и китайци. Масово гумаджийте ги карат щото са най-евтини.

        Коментар


          #64
          Масово гумаджийте ги карат щото са най-евтини.
          Причината не е в цената а че обущаря винаги е бос ....
          koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

          Коментар


            #65
            Да, колега, при нас е по-особен климата. Лошото е, че редовният номер е да вали дъжд, а през нощта да стегне. На другия ден е стъкло навсякъде, включително и по колите, та не можем да ги отворим. Аз от зимните Дънлоп съм много доволен. Скъпи гуми, но нямам забележки. И возията им е много добра. Вчера си купих Dacia Duster 4x4 и съм в шах какви гуми да й купя. Заводският размер е 215/65 R16, обаче тука цената на премиум гумите направо предизвиква болки в задните ми части. И се чудя сега кои от китайците не са чак толкоз лоши... Или да вземам турски Petlas...
            Честито за новата каляска! А защо не вземеш всесезонни гуми. По морето зима няма . Колегата n todorov ( да ме извини ако съм объркал ника) от Бургас кара Мерива 2 със всесезонни ако не се лъжа.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #66
              Всесезонните гуми според мен са подходящи не само за морския климат. Аз карам Мишелин Кросклимат+ във София..... вече втора зима(година и половина). Впечатленията са ми че лятното им поведение е добро към много добро, зимното около добро. По точно малко са колебливи при мокра настилка и температури мжду 5 и 10 градуса. Иначе държат на сняг безпроблемно, на лед са като всички останали гуми......Не стават за агресивно каране, за нормално придвижване в зимни условия са ок. Цената им е солена, но имаш един комплект гуми/джанти, без нужда от втори. Дълго време мислих кое е по разумно, два комплекта гуми и джанти или всесезонки и сега след време вече не съжалявам за нито една стотинка похарчена за Мишелинките

              Коментар


                #67
                banski starec написа: Преглед на мнението
                Всесезонните гуми според мен са подходящи не само за морския климат. Аз карам Мишелин Кросклимат+ във София..... вече втора зима(година и половина). Впечатленията са ми че лятното им поведение е добро към много добро, зимното около добро. По точно малко са колебливи при мокра настилка и температури мжду 5 и 10 градуса. Иначе държат на сняг безпроблемно, на лед са като всички останали гуми......Не стават за агресивно каране, за нормално придвижване в зимни условия са ок. Цената им е солена, но имаш един комплект гуми/джанти, без нужда от втори. Дълго време мислих кое е по разумно, два комплекта гуми и джанти или всесезонки и сега след време вече не съжалявам за нито една стотинка похарчена за Мишелинките
                Кромата я купих май месец 2019 и беше точно с такива гуми Мишелин Кросклимат+ , предните 6мм грайфер, задните 5 мм DOT 2017. До момента съм минал около 6 хил км. Поведението им е отлично на сухо , на дъжд , само на сняг не съм ги пробвал /няма сняг при нас/ Аз колата не я карам всеки ден, не ходя на работа с нея , така че вариант всесезонни гуми от висок клас ме устройва. Единствения недостатък е , че нова такава гума е около 300 лева!
                Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
                Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
                Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

                Коментар


                  #68
                  Дам, и аз вече няколко години съм на всесезонни гуд иър 4 сезона вектор 2. Нямам никакви оплаквания и мисля да продължа да съм на такива.

                  Коментар


                    #69
                    Аз съм супер недоволен от всесезонни Пирели 225 50 17 с dot17.
                    Свирят като луди само при едно по-бързо излизане от кръгово или детелина.
                    Нещо което не ми се случва дори с 5 годишен Барум, който се държи ужасно.
                    Сиреч са по-зле от много зле.
                    На мокро АБС рита като за световно.
                    На заледено и на сняг дори не мисля да ги пробвам.
                    Направо взех зимни Континентал и готово.
                    Относно гудиър и мишелин всесезонните, нямам наблюдения.
                    Но Пирели ни-ко-га.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      #70
                      Аз лично съм имал всесезонни тойо и беше същата картина ни за лято ни за зима ставаха.
                      STILO 1.4 16v.

                      Коментар

                      Working...
                      X