Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какак се казва и каква функция изпълнява тази част (Fiat Bravo 2)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какак се казва и каква функция изпълнява тази част (Fiat Bravo 2)

    Здравейте,
    Счупи ми се свързката на маркуча от двигателя към разширителния съд (виж снимките). Случи се в движение и за малко да прегрея двигателя. Не знам какъв зор видя, за да се счупи.
    Та въпросите ми са:
    - как точно се казва - щуцер, фитинг ...? не знам точно как се казва и съответно не мога да го намеря из интернет за да го поръчам
    - каква функция изпълнява - всички други маркучи са "включени" директно в двигателя и са стегнати със скоби. Само този, и то от към двигателя е с въпросния фитиг. От другата стръна, към разширителния съд и е включен нормално - със скоба.
    - частта съвместима ли е с някой от другите модификации/модели. Предполагам че диаметрите са същите.
    - Има ли опасност, ако "включа" маркуча (макар и временно) директно в двигателя и го стегна със скоба.

    Click image for larger version

Name:	Снимка.jpg
Views:	1
Size:	239,9 KB
ID:	2170380
    Последна редакция от PrFF; 26.10.2019, 10:17.

    #2
    Този маркуч изпълнява функцията обезвъздушаване на охл. система.Това е някаква бърза връзка, ама как точно са го нарекли не зная.Може да се измисли някаква доработка!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

    Коментар


      #3
      Сега за сега го нахаках директно и го стегнах със скоба. Днес понавъртях някой и друг километър. Колата 3 пъти загрява до работна температура и изстива. Няма признаци на течове и др. проблеми.
      Ако все пак някой знае как се казва и/или от къде да го поръчам, предпочитам да го оправя както трябва да си бъде, да ми е спокойно

      Коментар


        #4
        ivan_pop написа: Преглед на мнението
        Този маркуч изпълнява функцията обезвъздушаване на охл. система.Това е някаква бърза връзка, ама как точно са го нарекли не зная.Може да се измисли някаква доработка!
        Благодаря, колега. За доработка е късно. Днес докато се борих с проблема без да искам счупих "щипката", така че вече е тотален брак

        Коментар

        Working...
        X