Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос относно Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Здравейте колеги и светли предстоящи празници!
    Според вас колко км е необходимо на нов автомобил, за да се разработи т.е. да се кара в щадящ режим без обороти над 3500. От дилърството ми бяха казали, че трябва да минат 3000км, по разни форуми чета 6000км. Даже някъде срещнах мнение, че истински се "отпушвал" двигателя след първа смяна на 15000км, чак тогава разхода падал и колата "тръгвала". Интересно ми е вие какво знаете.

    Коментар


      #17
      Това с разработката ако питаш двама ще ти дадът поне 3 мнения...
      Това не е москвич, мотора идва до някъде разработен, но е добре до 3000 км да не се зори, макар че има точно противоположната практика - веднага в лютеницата та да се наместят добре сегментите на буталата. Иначе казано, карай си нормално в началото и всичко ще е ОК.

      Коментар


        #18
        fi-at-bs написа: Преглед на мнението
        Здравейте колеги и светли предстоящи празници!
        Според вас колко км е необходимо на нов автомобил, за да се разработи т.е. да се кара в щадящ режим без обороти над 3500. От дилърството ми бяха казали, че трябва да минат 3000км, по разни форуми чета 6000км. Даже някъде срещнах мнение, че истински се "отпушвал" двигателя след първа смяна на 15000км, чак тогава разхода падал и колата "тръгвала". Интересно ми е вие какво знаете.
        Имаш си книжка. Хубаво е поне веднъж да я прочетеш, за да видиш какво си си купил. Ако го направиш ще разбереш какво мисли производителя на колата ти, а не аз, той или някой си 5-ти.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Имаш си книжка. Хубаво е поне веднъж да я прочетеш, за да видиш какво си си купил. Ако го направиш ще разбереш какво мисли производителя на колата ти, а не аз, той или някой си 5-ти.
          Какъв беше смисълът на изказването ти???
          Нека бъдем колегиални, форума нали е да обсъждаме разни въпроси и ситуации.
          Todorakiggg до 3000км гледах повече от 3500 оборота да не вдигам, но вече почна да ми натежава крака

          Коментар


            #20
            fi-at-bs написа: Преглед на мнението
            Какъв беше смисълът на изказването ти???
            Нека бъдем колегиални, форума нали е да обсъждаме разни въпроси и ситуации.
            Да те накарам да си прочетеш книжката за експлоатация на автомобила ти, която ще ти даде отговор на много въпроси, включително и на този, който те интересува и задаваш тук. И това от достоверни източници, а не на принципа чух, казаха ми, мисля и всякакви от този род.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #21
              За нов автомобил, никой дилър при продажба няма да ти каже да си щадиш колата. Това е практика, която идва от хора, които са вманиачени в колите си и това да бъдат перфектни във всеки един момент. Същите тези хора, които мислят, че така ще удължат ресурса на двигателя, позволявайки уж да улегнат клапани, сегменти и т.н. Има много противоречиви мнения как трябва да се разработва един двигател, но истината е че производителят е подготвен, продавайки колата тя да се кара в пълния си потенциал, дали това ще скъси ресурса е друг въпрос с много отговори. Тоест карай си спокойно, обикновено не се налага да се вдигат повече от 3к обороти, но и да ти се наложи някой път, не го мисли.
              Последна редакция от yeksuh; 26.12.2019, 00:50.

              Коментар


                #22
                Вече съм на почти 4000 км и нямам намерение повече да я карам пазейки я. Не съм състезател, но пък двигател 1.4 95кс няма как да го караш леко извънградско, оборотите горе-долу са около 3000, в някои моменти на изпреварване могат да достигнат 3-4000. "Реването" на атмосферния бензинов мотор за мен отначало бе стряскащо, но се свиква

                Коментар


                  #23
                  Здравейте колеги !
                  Собственик съм на Типо 2019 г с 1,4 бензин 95 кс . Взех колата на 3000 км и я карам вече около 2000 .
                  Има нещо , което ме притеснява при запалването на студено , което не съм го имал на предните си коли (опели дизел)
                  При тях палех , 1-2-3-4 и тръгвах, независимо какъв студ е навън .
                  Сега с Фиата и 10 градуса да е температурата , това не мога да го направя , защото колата губи мощност и гасне ако тръгна веднага .
                  Трябва да подгрявам минута, две ...за да потегля без проблем . Това е само на първото запалване при студен двигател .
                  Проблем ли е някакъв или нормална ситуация ?
                  Също така при първото запалване докато загрее , в купето се чува като фон на основният шум от двигателя ,слаб шум ...подобен на стържене на верига в ламарина . Като отворя капака обаче не може да се отличи от шума на двигателя . Загубва се в него.

                  Коментар


                    #24
                    Определено не звучи като изправна кола и ситуацията не е нормална. Щом е на толкова малко км, значи трябва да е още в гаранция, по-добре се обърни към официалния сервиз.

                    Коментар


                      #25
                      За точно този Фиат не мога да кажа, но пък старият ми Опел беше точно така. След него пунто 2... палиш и тръгваш на секундата. Сега вече с Пунто Ево същата работа - можеш да потеглиш на мига! Ама може пък да си е особеност на конкретния автомобил. Опел-а също докато беше студен се чуваше странен звук (по-известен като "прахосукачката ) и докато не мине минутка и не изключи, не вървеше читаво. Дали това не е пак някакъв тип "обогатител" и за това да е така? Явно различните мотори си имат някакви такива особености. В момента карам служебен Дъстър (Дизел)... първите 30 секунди след паленето положението е ужасно, след това си върви без проблем. На колегите колите, които също са Дачия, също дизел и със същата кубатура (разликата е че моята е 110к.с., а техните 75к.с.) си палят и тръгват веднага без проблеми. Най-добре питай наистина някой със същата кола. Най-малкото спри на първата стоянка с таксита, гледам масово има Типо и попитай. В сервиза гаранция ще ти кажат, че е нормално...

                      Коментар

                      Working...
                      X