Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос относно Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос относно Типо

    Здравейте, обмислям да закупя Типо с двигател 1.4 95к.с. седан. За двигателя знам, че е слабичък, но не предвиждам да правя гонки. Разбрах че се слага отдавна в автомобили на Фиат, значи трябва да е изпитан във времето, съответно надежден. Бихте ли споделили мнения, впечатления. Например относно реален разход или пък последващи проблеми ( четох тема в която се говори за някакво тракане) или каквото прецените да споделите.
    Благодаря на включилите се.

    #2
    Някой във форума с този двигател няма ли? Все пак колата се продава от 2016

    Коментар


      #3
      Има един колега, който има такова Типо, и му се е появил шум в двигателя много рано. АИ вдигат рамене. Потърси из форума.
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #4
        Прочетох я темата, от там и узнах за тракането на двигателя. Не става ясно дали проблема на колегата се е оправил след ъпдейта на софтуера или е останал. За съжаление обаче отдавна не е влизал във форума.

        Коментар


          #5
          Колега сега видях темата ти и ако не е късно ще ти кажа моето мнение Аэ си купих Типо 1,4 95к 2018 Карам я такси на гаэВ момента наближавам 100хВэех я на 3400км тестов автомобил Разхода ми на гаэ е 7/10Не е бегачка но си върви перфектно эа моите раэбирания даже съм си активира звуковия сигналиэатор на 140кмч эа да не се увличам АГУ е ГаэИтали эа около 800лв Засега нямам никакви грижи Сменям си маслото на 8000х смених и на кутията на 60000 Иэлеэе съвсем свежо на вид

          Коментар


            #6
            Двигателят всъщност е 1/1 с този на Браво2 а 5+ коня са от дозите Предната ми кола беше такава и сравнявах стария ангренаж от нея с този който сменяха сега

            Коментар


              #7
              Благодаря за отзива. Наистина почти няма инфо за този автомобил от собственици, та се наложи да чета украинските форуми, където явно повече го карат. Аз също се чудих за газ, но като че ли този вариант по-скоро отпада. Иначе вече определяме цвета и живот и здраве следващата седмица финализираме нещата
              Нещо за отстраняване по гаранция да е излязло? Чета че собствениците се оплакват от това, че двигателя разходва масло и е нужно да се долива, при теб как е?

              Коментар


                #8
                Нормално да харчи масло, всичките нови коли с по-малки кубатури и НЕ САМО похарчват малко от 200 до 1л. на 8000. Тук зависи стилът на каране, какво масло, студени стартове и т.н. Нека дойде човек, да застане лице в лице и ми да ми каже с кола по-нова от 2008 година и двигател с кубатура 1.6 или надолу и да ми каже, че не му харчи масло изобщо и ще му се изсмея, та чак слюнки ще хвърчат. Свърши времето, когато колкото наливаш, толкова изхвърляш.

                Наскоро си говорих с 1, където кара нова Шкода 1.4 и ми вика, ама тя моята изобщо не го пипа маслото, не доливам. И след това стана ясно, че той си мисли, че трябва да светне лампата за да долива, тоест, той пръчката не вдига изобщо. Прави си изводите, сигурно на пръчката няма да хване маслото, ако чака лампата да светне.
                Последна редакция от yeksuh; 31.10.2019, 15:23.

                Коментар


                  #9
                  При мен нямаше гаранция защото трябваше да сложа АГУ за 3300лв при тях което не ме устройва но досега 98 000х само обслужване За маслото колкото и да не му се вярва на колегата ако уцелиш правилното масло всичко е наред Първите две смени бяха с селения v power gas но след 5000х почваше да го бута не сериозно но 250' 300гр за следващите 3000км Аз мисля че това се дължи на само 3те литра масло които събира двигателя Сега с немски Кастрол не турски не се налага да доливам Аз писах че двигателят е стария на Браво2 няма турбина нито промяна на газоразпределителна и с нормалните 95к за 1,4

                  Коментар


                    #10
                    Сега оферират с ЛандиРенцо за 1600лв и няма проблем с гаранцията. Не съм имал/карал кола на газ и не знам какво да очаквам. По-скоро мисля за кола без газ.

                    Коментар


                      #11
                      Моята "Бяла лястовица"
                      Click image for larger version

Name:	inCollage_20191109_085547925.jpg
Views:	1
Size:	265,0 KB
ID:	2098686

                      Коментар


                        #12
                        fi-at-bs написа: Преглед на мнението
                        Моята "Бяла лястовица"
                        [ATTACH=CONFIG]107732[/ATTACH]
                        Честито , Колега!
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          #13
                          fi-at-bs написа: Преглед на мнението
                          Моята "Бяла лястовица"
                          [ATTACH=CONFIG]107732[/ATTACH]
                          А моята черна,Типо 2019 хечбек. 1,4 Т Jet 120HP.Първи впечатления отлични!Старата Крома 1.9 JTDm 150 HP вече е в историята с много хубави спомени.Честито и много хиляди километри!

                          Коментар


                            #14
                            Честито и на теб колега. Завиждам за повечето кончета, че моята е малко мудна сега, нали е в процес на разработване и гледам да не прекалявам с оборотите. Ако вече имаш впечатления от разхода можеш да споделиш.

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря колега.Като разход по копютър дава 7.9 литри в града.Забелязах че в трафик отива до 8 ,4 по студена и старт/стоп изключен.Верно че има една мудност в ниските обороти.Но не я настъхвам,още няма 1000 км.Следващата седмица ще я покарам на извънградско поне 100км.Пробвах е на кратка отсечка с110- 120 км и 2200-2400 оборота показа 7.1л.(10 км каране)Но като се има предвид че кромата си гореше 9 литра нафта,типото си е супер.Но определено трябва да е покарам още.

                              Коментар

                              Working...
                              X