Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трудно влизане на скорости Fiat Stilo 1.6 16v 105кс

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трудно влизане на скорости Fiat Stilo 1.6 16v 105кс

    Здравейте колеги,

    Нов съм във форума. От близо година съм собственик на Fiat Stilo 1.6 16v 105 кс. Преди седмица ми се появи проблем при вкарването на скорости-вкарването на скорост е свързано с много натиск от моя страна и върху скоростния лост, и върху съединителя.
    Когато заведох колата при майстора, той ми махна стелката и "мокета", при което се откри някъде между още 3 и 5 см амплитуда на педала на съединителя. При няколкократно припомпване от негова страна, се отчесна някаква пластмаса и се уголи малко бяло бутало, което се движи при натискане на педала на съединителя (ако не се лъжа това бутало е към горната помпа).
    От днес 1ва скорост отказва да влезе (дори на сила) но на 2ра (с повечко газ) колата си потегля, което ме навежда на мисълта, че проблемът не е в съединителя.
    Кутията има масло, скоростите влизат перфектно на загасен двигател.
    Извинявам се за липсата на техническа терминология, не мога да се похваля с особена обща култура в сферата на автомобилите

    #2
    Съвсем накратко - когато имах съвсем същите проблеми, просто смених кутията и всичко стана нормално. Ако искаш надълго и нашироко - мога ти разкажа, ама утре. Този майстор би трябвало да може да определи без проблеми дали причината е в съединителя или не.

    Все пак - има ли значение на коя предавка го прави? Имам предвид - после 3-та, 4-та, 5-та, 6-та ако имаш, задна - те нормално ли влизат?

    Коментар

    Working...
    X