Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно повдигане на Fiat Bravo II 198

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно повдигане на Fiat Bravo II 198

    Здравейте колеги От скоро съм собственик на Fiat Bravo 1.4 t-jet 120к.с . Изключително съм доволен от автомобила , но въпреки предпазливото каране доста често опирам! Знам ,че колата е нисичка обаче започна да ми идва в повече. При най малката по висока бабуна на пътя или пък при някой малко по голяма неравност все опира било то кора било то носач или удар в моста! Та въпроса ми е има ли някакъв начин да се повдигане по някакъв начин? Четох в предните теми за тампони итн и ,че може би не е твърде препоръчително но не се трае вече! Колата е на 65к км та не мисля че са заминали амортисьори или пружуни. С гуми 205/55/16 съм. Ако сложа пружини от дизелов вариант дали би било добра идея разбирасе ако са съвместими или са различни ? Ще ви бъда благодарен за някакъв съвет
    Последна редакция от vankataaa; 13.10.2019, 20:23.

    #2
    Намотките на пружините на мжет са малко по-дебели от на тжет.Няма да се повдигне.Това им е височината на тези коли.Правени са за нормални страни не за Бг действителността.Аз с моята кола заобикалям даже кутия от цигари на пътя защото по-добре бавно минаване отколкото спукан картер.На мжет пробката е още по ниско.С по високи гуми може би ще се повдигне но вече идва разликата в километража.
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      Наистина най-безболезнено е с по-високи гуми но тракцията се променя
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        Константинов написа: Преглед на мнението
        Наистина най-безболезнено е с по-високи гуми но тракцията се променя
        . С гуми 205-60-16 ще се повдигне с 10мм. което според мен няма да му реши проблемът и ще изглежда смешно.Разликата в километража ще е 3км.
        Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

        Коментар


          #5
          milen11 написа: Преглед на мнението
          . С гуми 205-60-16 ще се повдигне с 10мм. което според мен няма да му реши проблемът и ще изглежда смешно.Разликата в километража ще е 3км.
          Колегата може и на 17ки да я качи без да изглежда смешно но няма да си реши кардинално проблема
          koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

          Коментар


            #6
            Константинов написа: Преглед на мнението
            Колегата може и на 17ки да я качи без да изглежда смешно но няма да си реши кардинално проблема
            По голяма джанта с по ниски гуми и разлика във височината почти никаква.Красота да,но ефект само отрицателно финансов.
            Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

            Коментар


              #7
              Благодаря ви за мненията колеги!

              Коментар

              Working...
              X