Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Въпрос относно повдигане на Fiat Bravo II 198

Кара балканче Аватарът на vankataaa
    Регистр. на
    12.11.2014

Въпрос относно повдигане на Fiat Bravo II 198

Здравейте колеги От скоро съм собственик на Fiat Bravo 1.4 t-jet 120к.с . Изключително съм доволен от автомобила , но въпреки предпазливото каране доста често опирам! Знам ,че колата е нисичка обаче започна да ми идва в повече. При най малката по висока бабуна на пътя или пък при някой малко по голяма неравност все опира било то кора било то носач или удар в моста! Та въпроса ми е има ли някакъв начин да се повдигане по някакъв начин? Четох в предните теми за тампони итн и ,че може би не е твърде препоръчително но не се трае вече! Колата е на 65к км та не мисля че са заминали амортисьори или пружуни. С гуми 205/55/16 съм. Ако сложа пружини от дизелов вариант дали би било добра идея разбирасе ако са съвместими или са различни ? Ще ви бъда благодарен за някакъв съвет
    Последна промяна от vankataaa : 13.10.2019 в 20:23

Фиат маниак Аватарът на GeletoFIATbravo
    Регистр. на
    26.02.2011
    Намотките на пружините на мжет са малко по-дебели от на тжет.Няма да се повдигне.Това им е височината на тези коли.Правени са за нормални страни не за Бг действителността.Аз с моята кола заобикалям даже кутия от цигари на пътя защото по-добре бавно минаване отколкото спукан картер.На мжет пробката е още по ниско.С по високи гуми може би ще се повдигне но вече идва разликата в километража.
    198mjet Bravo

Фиат фанатик Аватарът на Константинов
    Регистр. на
    06.02.2014
    Наистина най-безболезнено е с по-високи гуми но тракцията се променя
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

Фиат фанатик Аватарът на milen11
    Регистр. на
    25.05.2008
    Цитат Константинов написа: Преглед на мнението
    Наистина най-безболезнено е с по-високи гуми но тракцията се променя
    . С гуми 205-60-16 ще се повдигне с 10мм. което според мен няма да му реши проблемът и ще изглежда смешно.Разликата в километража ще е 3км.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

Фиат фанатик Аватарът на Константинов
    Регистр. на
    06.02.2014
    Цитат milen11 написа: Преглед на мнението
    . С гуми 205-60-16 ще се повдигне с 10мм. което според мен няма да му реши проблемът и ще изглежда смешно.Разликата в километража ще е 3км.
    Колегата може и на 17ки да я качи без да изглежда смешно но няма да си реши кардинално проблема
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

Фиат фанатик Аватарът на milen11
    Регистр. на
    25.05.2008
    Цитат Константинов написа: Преглед на мнението
    Колегата може и на 17ки да я качи без да изглежда смешно но няма да си реши кардинално проблема
    По голяма джанта с по ниски гуми и разлика във височината почти никаква.Красота да,но ефект само отрицателно финансов.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

Тема: Въпрос относно повдигане на Fiat Bravo II 198

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •