Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на кола с договор с "италианеца" от автокъща

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на кола с договор с "италианеца" от автокъща

    Здравейте, харесах си една кола, обаче собственика иска да ми я продаде посредством бланка с която купувам колата директно от италианския собственик, защото не я бил купил с фактура и т.н.
    Преди години съм купувал така кола и нямаше проблеми обаче не знам дали все още е така и в кат ще го приемат ли тоя договор писан на ръка с италианския собственик?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Шано история, иска да спести данъци. Сериозните автокъщи не правят такива глупости.
    Дори да няма проблеми с регистрацият, пазари се да ти свали още от цената. После трябва да ходиш до преводач, да ти преведе договора и т.н.
    Купувал съм кола внос от Австрия на тоя принцип, нямах проблеми, но не бих го направил отново, защото продавача очевидно е измекяр, може и по колт да има някакви проблеми.

    Edit: Ако човека не е автокъща, най-добре пропусни тази кола.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      уж е автокъща, за този става въпрос https://rzauto.mobile.bg/

      Колата изглежда доста читава, проверих и километрите от по италианския номер и са реални наистина.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Не е никакъв проблем начинът, който ти се предлага. И аз съм купувал така автомобил, само че с фалшив немски договор, написан в БГ на принтера, уж че съм бил в Германия и съм си я купил лично от собственика по талон. Това е редовна практика за търговци, които не са съвсем ок законово, но ще си я регистрираш после по нормалния ред.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
        Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
        Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

        Коментар


          #5
          Цялата отговорност ще легне върху теб, защото:
          1. Ще представиш в КАТ фалшив договор за покупко продажба, подписан от теб.
          2.Ще се задължиш със заплащането на екотаксата, защото тя се дължи от вносителя, а подписвайки договора ти си "вносител" вече, което не е така.
          3.Ще подпишеш декларация с невярно съдържание, с която ще носиш отговорност по чл. 313 от НК, ако някога те хванат. В тази декларация се попълват данни кога, от кого и от къде си закупил автомобила в чужбина и кога е влязъл на територията на страната. Т.е. ти ще декларираш неверни данни и ще се подпишеш. Че си бил в чужбина в град .......... и си купил колата от собственика .........
          4.Ако не дай си боже автомобила излезе краден, не можеш да търсиш никаква отговорност от реалния ти продавач, защото той не фигурира никъде че ти е продал колата. Във всички документи ще излезе, че си декларирал тези данни и можеш принципно да си го нашиеш така, че цял живот да си скубеш косите.
          Ако ти се носи кръста за всичките тези неща и ти се поемат тези рискове и негативи, можеш смело да действаш, но аз не бих направил подобно нещо. Теоретично можеш да си докараш статус "ОСЪЖДАН" с подобни действия, а да не говорим, че би било възможно да изгубиш всичко което си платил за колата, ако има някакъв пробем не дай си боже с регистрацията на колата.
          Ситроен Ксантия HDI-110 +++
          Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
          Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

          Коментар


            #6
            garfunken написа: Преглед на мнението
            Цялата отговорност ще легне върху теб, защото:
            1. Ще представиш в КАТ фалшив договор за покупко продажба, подписан от теб.
            2.Ще се задължиш със заплащането на екотаксата, защото тя се дължи от вносителя, а подписвайки договора ти си "вносител" вече, което не е така.
            3.Ще подпишеш декларация с невярно съдържание, с която ще носиш отговорност по чл. 313 от НК, ако някога те хванат. В тази декларация се попълват данни кога, от кого и от къде си закупил автомобила в чужбина и кога е влязъл на територията на страната. Т.е. ти ще декларираш неверни данни и ще се подпишеш. Че си бил в чужбина в град .......... и си купил колата от собственика .........
            4.Ако не дай си боже автомобила излезе краден, не можеш да търсиш никаква отговорност от реалния ти продавач, защото той не фигурира никъде че ти е продал колата. Във всички документи ще излезе, че си декларирал тези данни и можеш принципно да си го нашиеш така, че цял живот да си скубеш косите.
            Ако ти се носи кръста за всичките тези неща и ти се поемат тези рискове и негативи, можеш смело да действаш, но аз не бих направил подобно нещо. Теоретично можеш да си докараш статус "ОСЪЖДАН" с подобни действия, а да не говорим, че би било възможно да изгубиш всичко което си платил за колата, ако има някакъв пробем не дай си боже с регистрацията на колата.
            Нали знаеш какво е казал шопа - закона е като врата у поле и само улавите минават през вратата така че всеки си решава
            koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

            Коментар


              #7
              Константинов написа: Преглед на мнението
              Нали знаеш какво е казал шопа - закона е като врата у поле и само улавите минават през вратата така че всеки си решава
              Да, също така съда е само сграда и килията само стая.
              Аз лично не бих се захванал с фалшиви договори, освен ако продавача не ми е много близък и има основателна причина колата да не се прехвърли по нормалния начин.

              Коментар


                #8
                И моята е купувана от автокъща с подобен договор от Италия, писан на ръка, все едно аз лично съм ходила да си я взимам. Дадоха ми и квитанции после. Мисля, че вече съм споменавала историята на чичкото от КАТ, който ме беше разревал, защото ми каза, че няма да ми регистрира колата заради вдлъбнатина, и отделно ме притисна до стената, като ме попита "Ти си ходила сама до Италия и си си докарала от там колата, тъй ли?", а аз изобщо не знаех за какво иде реч?! Целта му е била да ме сплаши, но в крайна сметка никой не ми е правил проблем и след час ми дадоха номерата. Въпросната автокъща все още работи, само местонахождението е сменено. Ако автокъщата ти се струва читава, и колата, както и документите с нея са наред, не виждам проблем. Дали някога у нас са осъдили гражданин за подобна "незаконна" сделка...?

                Коментар


                  #9
                  Лично аз предпочитам да купя кола от човек или да си взема точно конкретен екземпляр от чужбина. Досегашния ми опит /малък е/ показва повсеместна незаинтересованост и тарикатлък у нашите търговци. Но аз по никакъв начин няма да ги стимулирам в тези им "упражнения", камо ли да им играя "свирката" с незаконни тарикатлъци.
                  п.п. Има и изключения разбира се, т.е. свестни търговци, но мисля, че са малко.

                  Коментар


                    #10
                    Аз също не бих я купил, независимо от цената и състоянието.
                    Нито една сериозна автокъща няма да се занимава с такива мишкарски истории, за да избегне плащане на данъци, а рисковете за купувача са напълно реални.
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      Аз като купувам коли от автокъща ги карам те да ми я регистрират.
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        #12
                        infineon написа: Преглед на мнението
                        ... проверих и километрите от по италианския номер и са реални наистина.
                        Колега може ли да споделиш, къде провери по италианските номера какви и са реалните километри?
                        Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
                        Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
                        Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

                        Коментар


                          #13
                          vi4444o написа: Преглед на мнението
                          Колега може ли да споделиш, къде провери по италианските номера какви и са реалните километри?
                          Колега, може да провериш от този сайт:
                          https://www.ilportaledellautomobilis...tima-revisione

                          Има и приложение за телефон, с което може.
                          Fiat Croma II 1.9. 16v Multijet, 2005
                          Alfa Romeo 147 1.6 T.S ECO 16v, 2003

                          Коментар


                            #14
                            Стига бе. Аз съм човек който продава 3 до 5 коли нов внос и няма автокъща и продавам колите с фактури и декларация за внос. Какви са тези измекяри, които те карат да пишеш фалшив договор и имат цяла автокъща?
                            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                            Коментар


                              #15
                              vi4444o написа: Преглед на мнението
                              Колега може ли да споделиш, къде провери по италианските номера какви и са реалните километри?
                              Сайта дето ти го е написал колегата по горе, номера го пише в италианските документи или в книжката на колата обикновено.
                              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                              FIAT БРАВО 1.2 16v
                              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                              Коментар

                              Working...
                              X