Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Marea 1.9 JTD гасне в движение, не пали - РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Проблемът е решен!Оказа се датчик колянов вал!Взех втора употреба,защото ме предупредиха че няма връщане в магазина ако го взема.Колата пали и върви ще видим докога!Благодаря на всички колеги!
    П.С Ако jtd 105 върти и не пали,а стрелата на оборотомера не помръдва и от ауспуха не излиза нищо(пушек)+гаснене. в движение е от ДАТЧИК колянов вал

    Коментар


      #17
      Колеги,какъв датчик да си сложа?В момента сложих от морга Бош 002 214,за проба и колата е добре(може би един два пъти запали в повече въртене от нормалното),но в магазина отивам да си поръчам нов и ми предлагат Бош 002 474,но човека каза че и 002 214 ставало?От колата свалих Бош 002 474,с който я караме вече над 10г!Коя е най-добрата опция?Кой е правилния датчик?

      Коментар


        #18
        Предложиха ми и Валео датчик за 33лв?

        Коментар


          #19
          glupaka написа: Преглед на мнението
          Колеги,какъв датчик да си сложа?В момента сложих от морга Бош 002 214,за проба и колата е добре(може би един два пъти запали в повече въртене от нормалното),но в магазина отивам да си поръчам нов и ми предлагат Бош 002 474,но човека каза че и 002 214 ставало?От колата свалих Бош 002 474,с който я караме вече над 10г!Коя е най-добрата опция?Кой е правилния датчик?
          В по-старата книжка го дават 214 в по-новата ги има и двата.
          Click image for larger version

Name:	ch_s.PNG
Views:	1
Size:	6,8 KB
ID:	2098644

          Според мен сложи 474, щом такъв си свалил.

          Коментар


            #20
            Други колеги били на този кръстопът ?Мнението за датчика на Валео?

            Коментар


              #21
              Имам два от Либрата която продавам на части - 135 к.с. не мога да ти кажа в момента номера - ако искаш ще ти продам единия за 10 пари - два са защото като не ми палеше купих ДКВ и го смених, но се оказа датчика на разпределителния вал...
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #22
                glupaka написа: Преглед на мнението
                Други колеги били на този кръстопът ?Мнението за датчика на Валео?
                Преди 10-11 години, когато колата беше "нова" за мен започнаха проблемите при мен - непознати и за мен и за повечето тук във форума - пали си нормално сутрин и като е загряла не ще. Минах през всички видове "диагностики", "майстори" и след доста търсене и четене, сравняване на симптоми реших, че е проблема в този датчик - отидох при едни познати със сервиз и казах - сменяйте... "Ама ако не е от него?", ако не е - ще имам 1 резервен. Смениха го и от тогава та до ден днешен си я карам. Но не съм дълбал за марки и модели, свалиха датчика, видяха го какъв е и сложиха същия. Тогава датчик+труд ми струваше 62лв.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  glupaka написа: Преглед на мнението
                  Други колеги били на този кръстопът ?Мнението за датчика на Валео?

                  Колега, няма да се жениш. Слагай там нещо и не го мисли толкова!
                  Иначе, ако толкова те интересува, Valeo са нещо като среден клас. Държат някакво ниво, но не се водят най-качествената марка. Попринцип на по-новите Фиати слагат някои Валео части от завода.

                  Коментар

                  Working...
                  X