Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Marea 1.9 JTD гасне в движение, не пали - РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Marea 1.9 JTD гасне в движение, не пали - РЕШЕНО

    Колеги,скоро колата започна да прави номерца!Понякога влизам в колата и независимо дали е палена преди това давам на контакт и check (едно като дюзичка)лапмата не изгасва,а като завъртя няма палене(колата върти силно-стартер рециклиран изцяло,акумулатор Варта с висок стартов ток)!След няколко опита или след няколко подавания на контакт лампата остава да свети,но колата запалва от раз и лампата изгасва и след това никакви проблеми!Това с паленето се случва 1 път на месец без никакви закономерности(загряла или студена кола).Днес колата както си чаках на сфетофара изгасна,та веднага врътвам ключа и пали от раз без никакви симптоми(това се е случвало 2 пъти за около 3-4 месеца)Та,диагнозата според вас?

    #2
    glupaka написа: Преглед на мнението
    Колеги,скоро колата започна да прави номерца!Понякога влизам в колата и независимо дали е палена преди това давам на контакт и check (едно като дюзичка)лапмата не изгасва,а като завъртя няма палене(колата върти силно-стартер рециклиран изцяло,акумулатор Варта с висок стартов ток)!След няколко опита или след няколко подавания на контакт лампата остава да свети,но колата запалва от раз и лампата изгасва и след това никакви проблеми!Това с паленето се случва 1 път на месец без никакви закономерности(загряла или студена кола).Днес колата както си чаках на сфетофара изгасна,та веднага врътвам ключа и пали от раз без никакви симптоми(това се е случвало 2 пъти за около 3-4 месеца)Та,диагнозата според вас?
    Попринцип трябва диагностика, дюзата която ти свети всъщност е "check engine" лампата. На повечето коли е във формата на двигател, но на по-старите Фиати е дюза.
    Ако трябва да заложа на нещо бих казал сензор на колянов вал. Все пак ти препоръчвам да направиш диагностика преди да сменяваш части.

    Коментар


      #3
      Или Регулатор на налягането.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #4
        За регулатора на налягането не трябва ли да има “смущения” и във вървежа,т.е. забиване на муцуна,прекъсване,кълцане и други

        Коментар


          #5
          glupaka написа: Преглед на мнението
          За регулатора на налягането не трябва ли да има “смущения” и във вървежа,т.е. забиване на муцуна,прекъсване,кълцане и други
          При мен гаснеше от раз. Но диагностиката ще каже най-точно.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #6
            Колеги,днес сутринта колата не искаше да запали!Върти,а оборотомерът не помръдва!Следобед ще я закачим на диагностика,но май отива на датчик колянов вал.Как се сменя ?Къде се намира?Каква марка да купя?Питам защото един приятел на ауди а3 три пъти сменя датчика докато уцели “оригиналния”!

            Коментар


              #7
              На мареята не знам как се сменя, но на стилото е съвсем лесно. Сам си го смених за няма и половин час, а ако ми се наложи още веднъж, няма да ми отнеме повече от 15 минути. За датчика първо ми казаха 58 лв и доставка от склада след половин час, но като отидох да си го взема цената беше 50 лв. Не се сещам каква марка беше, но вече повече от година няма проблеми.
              Дано да е от него и да улучиш точния, щото иначе пак ще ти гаДне
              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

              Коментар


                #8
                Оригиналния сензор е Bosch 0.281.002.214.

                Тук е описано как се сменя: https://www.fiatforum.com/punto-mk2-2b-guides/147923-fiat-jtd-crank-rpm-sensor-removal-replacement.html

                Иначе, ако се окаже от него, аз лично не бих сложил bosch, но ти си преценяваш.
                Последна редакция от JTR; 08.10.2019, 11:42.

                Коментар


                  #9
                  Сензорът е над стартера, монтиран е на блока и гледа към маховика. Като се огледа хубаво около стартера и над него - ще го видиш, там няма други сензори, освен този.

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря на отзовалите се колеги!Колега JTR защо не препоръчваш БОШ?
                    Колеги да пробвам ли да бутна колата,за да я запаля?На диагностика пред блока отказват да дойдат и колата не е ОБД 2,което стеснява кръга на хората,които могат да я закачат!Майстора ми каза,че пред блока не иска да сменя датчика иска да му я закарам на канала...Ни диагностика,ни сменя на проба грешка...Просто не знам какво да правя

                    Коментар


                      #11
                      Е като я бутнеш, каква е гаранцията, че ще запали? Най-много да си докараш други проблеми.
                      Намери някой да те дръпне до канала на майстора - да не е в друг град?
                      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                      Коментар


                        #12
                        glupaka написа: Преглед на мнението
                        Благодаря на отзовалите се колеги!Колега JTR защо не препоръчваш БОШ?
                        Колеги да пробвам ли да бутна колата,за да я запаля?На диагностика пред блока отказват да дойдат и колата не е ОБД 2,което стеснява кръга на хората,които могат да я закачат!Майстора ми каза,че пред блока не иска да сменя датчика иска да му я закарам на канала...Ни диагностика,ни сменя на проба грешка...Просто не знам какво да правя
                        Имал съм лош опит с тях и ги избягвам. Иначе за бутането, може да стане, може да не стане. Попринцип повечето хора твърдят, че не става, но аз лично съм бутал Мареа 1.8 с проблем в датчика на коляновия вал и е палила. Дали при мен е било съвпадение, дали същото ще стане при 1.9 дизел, не знам. Иначе, можеш да размърдаш датчика с ръка и да го напръскаш с почистващ спрей, Мареата която споменах преди така се оправяше временно.

                        Коментар


                          #13
                          Препоръчайте ми марка датчик на колянов вал за 1.9 jtd 105?А,проблема с майстора остава защото гаражът е зает с някаква кола...Колата седи като паметник,а един приятел си идва в събота и е майсторче(каза че сменял на 1.9 jtd датчика) и до нас на 200м има канал...Та,според вас колеги да рискувам ли?Базирам риска си на:
                          1-стрелката на оборотомера не мърда при въртене
                          2- помпата в резервоара се чува като дам на контакт
                          3-колата от няколко месеца имаше проблеми характерни за този датчик(гаснене при чакане на светофар,понякога палене след много въртенета или изчакване да изгасне чека на таблото
                          Препоръчайте ми марка за датчика ако реша да рискувам!

                          Коментар


                            #14
                            glupaka написа: Преглед на мнението
                            Препоръчайте ми марка датчик на колянов вал за 1.9 jtd 105?А,проблема с майстора остава защото гаражът е зает с някаква кола...Колата седи като паметник,а един приятел си идва в събота и е майсторче(каза че сменял на 1.9 jtd датчика) и до нас на 200м има канал...Та,според вас колеги да рискувам ли?Базирам риска си на:
                            1-стрелката на оборотомера не мърда при въртене
                            2- помпата в резервоара се чува като дам на контакт
                            3-колата от няколко месеца имаше проблеми характерни за този датчик(гаснене при чакане на светофар,понякога палене след много въртенета или изчакване да изгасне чека на таблото
                            Препоръчайте ми марка за датчика ако реша да рискувам!

                            Да сменяваш без диагностика си е хазарт, ти трябва да си решиш. За марка, Magneti Marelli, ако има. Разбира се, ако няма и Bosch става.

                            Коментар


                              #15
                              Чети, може да помогне http://www.fiatforum.bg/showthread.p...B0%D0%BB%D0%B8

                              играл съм го тоя филм със същия двигател, само че с един цилиндър повече...
                              Fiat Punto 1.1-Синята птица
                              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                              Коментар

                              Working...
                              X