Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 16 от 16

Тема: Fiat Marea 1.9 JTD гасне в движение, не пали - РЕШЕНО

Фиат фанатик
    Регистр. на
    15.11.2013
    Е като я бутнеш, каква е гаранцията, че ще запали? Най-много да си докараш други проблеми.
    Намери някой да те дръпне до канала на майстора - да не е в друг град?
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

Цитат glupaka написа: Преглед на мнението
    Благодаря на отзовалите се колеги!Колега JTR защо не препоръчваш БОШ?
    Колеги да пробвам ли да бутна колата,за да я запаля?На диагностика пред блока отказват да дойдат и колата не е ОБД 2,което стеснява кръга на хората,които могат да я закачат!Майстора ми каза,че пред блока не иска да сменя датчика иска да му я закарам на канала...Ни диагностика,ни сменя на проба грешка...Просто не знам какво да правя
    Имал съм лош опит с тях и ги избягвам. Иначе за бутането, може да стане, може да не стане. Попринцип повечето хора твърдят, че не става, но аз лично съм бутал Мареа 1.8 с проблем в датчика на коляновия вал и е палила. Дали при мен е било съвпадение, дали същото ще стане при 1.9 дизел, не знам. Иначе, можеш да размърдаш датчика с ръка и да го напръскаш с почистващ спрей, Мареата която споменах преди така се оправяше временно.

Фиат фанатик Аватарът на glupaka
    Регистр. на
    24.11.2010
    Препоръчайте ми марка датчик на колянов вал за 1.9 jtd 105?А,проблема с майстора остава защото гаражът е зает с някаква кола...Колата седи като паметник,а един приятел си идва в събота и е майсторче(каза че сменял на 1.9 jtd датчика) и до нас на 200м има канал...Та,според вас колеги да рискувам ли?Базирам риска си на:
    1-стрелката на оборотомера не мърда при въртене
    2- помпата в резервоара се чува като дам на контакт
    3-колата от няколко месеца имаше проблеми характерни за този датчик(гаснене при чакане на светофар,понякога палене след много въртенета или изчакване да изгасне чека на таблото
    Препоръчайте ми марка за датчика ако реша да рискувам!

Цитат glupaka написа: Преглед на мнението
    Препоръчайте ми марка датчик на колянов вал за 1.9 jtd 105?А,проблема с майстора остава защото гаражът е зает с някаква кола...Колата седи като паметник,а един приятел си идва в събота и е майсторче(каза че сменял на 1.9 jtd датчика) и до нас на 200м има канал...Та,според вас колеги да рискувам ли?Базирам риска си на:
    1-стрелката на оборотомера не мърда при въртене
    2- помпата в резервоара се чува като дам на контакт
    3-колата от няколко месеца имаше проблеми характерни за този датчик(гаснене при чакане на светофар,понякога палене след много въртенета или изчакване да изгасне чека на таблото
    Препоръчайте ми марка за датчика ако реша да рискувам!

Да сменяваш без диагностика си е хазарт, ти трябва да си решиш. За марка, Magneti Marelli, ако има. Разбира се, ако няма и Bosch става.

Фиат идол Аватарът на donnna
    Регистр. на
    12.07.2006
    Чети, може да помогне http://www.fiatforum.bg/showthread.p...B0%D0%BB%D0%B8

играл съм го тоя филм със същия двигател, само че с един цилиндър повече...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

Фиат фанатик Аватарът на glupaka
    Регистр. на
    24.11.2010
    Проблемът е решен!Оказа се датчик колянов вал!Взех втора употреба,защото ме предупредиха че няма връщане в магазина ако го взема.Колата пали и върви ще видим докога!Благодаря на всички колеги!
    П.С Ако jtd 105 върти и не пали,а стрелата на оборотомера не помръдва и от ауспуха не излиза нищо(пушек)+гаснене. в движение е от ДАТЧИК колянов вал

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Fiat Marea 1.9 JTD гасне в движение, не пали - РЕШЕНО

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •