Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска добавка за масло ZDDP HERO (на д-р Мермерски)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Българска добавка за масло ZDDP HERO (на д-р Мермерски)

    Привет, колеги !
    Пускам тази тема, за да обсъдим въпросната добавка и в кои двигатели е удачно да се използва. След кратък спор във Фейсбук с д-р Йонко Мермерски, същият ми изтри коментарите. Заинтересувах се каква е тази добавка, когато днес видях реклама във Фейсбук. Написах коментар под рекламата, с въпрос към д-р Мермерски, дали ZDDP HERO не е базирана на съединението цинков диалкил-дитиофосфат (ZDDP). Докторът първо ми отговори, че това е точно така, добавката съдържала 2 вида ZDDP. После си редактира коментара и видовете ZDDP станаха четири. Последва втори мой коментар, в който попитах, защо е написано, че присадката става за всички двигатели, след като ZDDP съдържа сяра и фосфор и при положение, че всички масла за двигатели с тристепенни каталитични конвертори и DPF са Low SAPS и имат много ограничено количество ZDDP в състава си. Написах, че тази добавка би могла да се ползва за двигатели изискващи Full SAPS масла или автомобили с отстранени катализатори и DPF. Но при автомобил с изправни DPF и катализатор, добавянето на тази смес в маслото, може да повреди системата за очистване на отработените газове. Написах още, че сипването на такава добавка в мотори, изискващи примерно масла с хомолгации ACEA C2, ACEA C3, VW505.01, VW507.00 и др, е меко казано недопустимо. ZDDP е противоизносна присадка и в Low SAPS маслата се заменя с модерни несъдържащи сяра и фосфор присадки, като например триатомен молибден. Докторът явно се подразни, защото ми отговори, че съм чел само в Гугъл и то не било точно така. След това коментара ми беше изтрит.
    Интересно ми е, какво е вашето мнение по въпроса.
    Click image for larger version

Name:	71951773_10156152854336601_3372742413440253952_n.jpg
Views:	1
Size:	44,7 KB
ID:	2170345
    Dacia Duster 1.6 4WD

    #2
    Привет колега. Моето мнение е, че никога не бих си сипвал нещо, което е с недоказан произход, без регламентирани тестове и т.н. а просто думи и писаници на някой, дето иска да си направи реклама на продукта и да забогатее от това. Както писах и в друга тема, дори и да приемем, че дава някакъв резултат (не е доказано на практика това), то той се неутрализира от цената на самия продукт. Ако наистина работеше, то фирмите спедитори, щяха да се счупват да правят реклама, щото на нас това е 10-20 лв на резервоар, ама на 1 тир с 2 х 500 литра резервоар си е бая спестяване. Малко е като с Липовона на Ричи (ако някой следи темата) - не е луд тоя дето продава, луди са тия, дето купуват. Та накратко смятам, че д-р или проф.Мермерски и техния продукт си е едно менте, дето никой разумен шофьор не би следвало да използва.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

    Коментар


      #3
      Аз не коментирам работи ли или не работи реално тази добавка. Вероятно има някакво полезно действие, предвид факта че съдържа основно класическа противоизносна присадка за масла. Мисълта ми е, че ако ZDDP HERO се добави към Low SAPS масло, то маслото вече няма да е Low SAPS. Следователно, афишираната съвместимост с всички бензинови и дизелови двигатели, си е чиста проба подвеждане на потребителя и някой може спокойно да си повреди катализатора или DPF.
      Dacia Duster 1.6 4WD

      Коментар

      Working...
      X