Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатроник браво 2 Епизод пореден

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатроник браво 2 Епизод пореден

    Здравейте колеги. в началото на лятото си направих ремонтче на актуаторите свалях табло разглабях и тн. Преди ремонта духаше само топло, смених чарковете и всичко беше точно. Сега обаче идва зима а колата в лявата зона духа само студ. и след като се опита да ме опече сега се мъчи да ме довърши без топло зимата. Убеден съм че не е проблема в моторчетата на клапите, защото знам какво правих. Въпроса е на какво може да се дължи, датчик за температура, не може да определи градусите в купето или екектрониката с копччалъците? Чудя се кое да обвиня преди да реша да я пръсна отново цялата. :D

    #2
    Опитай с опцията FULL AUTO. Задай му 30 градуса и не пипай нищо повече. Остави го да работи и виж какво ще направи. Температурата на борд компа и на климатроника трябва да дава до 0,5 градуса разлика.

    Коментар


      #3
      разликата си е така, аз имах предвид че в кожуха на климатроника има едни датчици които силно ме съмняват, но няма и как да рзбера дали не е от тях проблема. А това което казваш ще пробвам да видя какво ще му щукне

      Коментар


        #4
        Опитах днес на фулауто но нищо по различно. Кучи студ от ляво, топличко от дясно :D

        Коментар


          #5
          Click image for larger version

Name:	IMG_20191005_181036.jpg
Views:	1
Size:	97,3 KB
ID:	2098635
          За ей тия работки говорех че са вероятно за температурата, защото ги има в кожуха и от двете страни, за двете зони следователно. Та дали е възможно зоналните ми проблеми да се дължат на не изправен сред тях?
          Click image for larger version

Name:	IMG_20191005_181336.jpg
Views:	1
Size:	105,5 KB
ID:	2098636
          А този е на самия радиатор датчика.

          Коментар


            #6
            Можеш ли да е вържеш с FES и да видиш каква грешка ти дава на климатроника. Четох в този форум и при тези симптоми, може би грешката ще е тази B1921 - Air recirculation actuator
            Ето линк - https://www.fiatforum.com/stilo/2783...ror-codes.html
            Последна редакция от RoPa; 05.10.2019, 21:05.

            Коментар

            Working...
            X