Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоша миризма в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лоша миризма в купето

    Здравейте колеги. Проблема е следния. Когато не работи климатика от въздуховодидите идва много лоша миризма. При работещ климатик този проблем го няма. Смених филтъра на купето, но промяна няма. Според мен е задръстен отдушника на климатика. Някой знае ли къде се намира и как да го почистя? Чета в интернет за спрейчета през въздуховодите, но според мен е временно решение. Колата е Стило 1,9 jtd 2003г.

    #2
    Аз си почистих климатроника и въздуховодите със спрей с пяна на автоклиматици и после с дефузер. Пускаш климатика да духа студено за около 10 минути, със затворена клапа за външният въздух. Спираш климатика, изключваш двигателя и впръскваш спрея във въздуховодите. Първо пред предното стъкло, после в страничните и предните отвори, докато свърши пяната. Остави я 15 минути. От под жабката ще почне да капе пяна, но всичко е ок. След 15 минути палиш двигателя и пускаш парното на максимално топло, с отворена клапа за външен въздух. Това ще изсуши въздуховодите. Остави струята да духа към предното стъкло, после напред и надолу. Накрая можеш да си купиш и дефузер за допълнително почистване на климатика от бактерии. След процедурата, под двигателя на асфалта трябва да се получи локва от пяната, така ще почистиш и отвора на климатика за изтичане на водата навън.
    Последна редакция от RoPa; 04.10.2019, 14:15.

    Коментар


      #3
      Благодаря за изчерпателното мнение, но... Аз имам съмнения за запушен отдушник на климатика. Ако наистина е така, къде ще изтече този спрей? В сервиза го бяха отпушвали пролетта (проблема беше същият) и се оправи тогава. Затова се интересувам къде е този отдушник. Пък и за тази процедура нетрябва ли да сваля филтъра на купето първо?

      Коментар


        #4
        Не помня дали махах филтъра, преди процедурата, но е добра идея. Отдушника е отдолу. И аз имах съмнения, че е запушен, но след процедурата отдолу под купето имаше локва и оттогава, нямам грижи. Пяната ще го почисти отвътре навън. Така, че давай смело и отговорно.

        Коментар


          #5
          Филтъра на купето се сменя след края на процедурата по почистване
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            Филтъра е чисто нов, така че няма да го жертвам. Ще пробвам тези дни. И все пак: къде е отдушника на климатика???

            Коментар


              #7
              Филтъра поема от спрея/пяната използвана при почистването, а те не са безвредни. Не случайно на повечето се препоръчва да се проветри колата много добре след процедурата. Затова се сменя.
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                Както вече споменах, ще махна филтъра преди пръскането. Може да го сложа след ден-два, когато всичко е изсъхнало напълно.

                Коментар


                  #9
                  Да, колегата е прав. Когато след процедурата, пуснеш да духа горещ въздух от парното, отваряш широко всички врати, за да се проветри колата, докато изсъхнат въздуховодите.

                  Коментар


                    #10
                    Само да попитам. Къде е отдушника на климатика???

                    Коментар


                      #11
                      Трябва да е на преградата между двигателя и купето. На Марея е над кормилната рейка.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря колега. Най-после.

                        Коментар


                          #13
                          Направих процедурата със почистването на въздуховодите със спрей.При пускане на климатика от никъде не прокапа течност.Въпроса ми е къде точно се намира дренажната тръба за отичане,която сигурно е запушена , и ако някой я е почиствал и има снимка.Гледах я на канал и не мога да се ориентирам къде точно се намира.
                          Автомобила е Фиат Крома 150 к.с. 2009 г фейслифт.
                          Fiat CROMA 1.9 MJet 2009-150 hp.
                          Ex:Alfa Romeo CROSSWAGON Q4 2007-16V 150 hp.

                          Коментар


                            #14
                            Чакай малко. Колко време стоя колата след спрея? Веднага ли пусна климатика? Бъди малко по-конкретен. Според мен трябва да е изтекло веднага. Ти ако си изпръскал цял спрей и той не е изтекъл никъде, после щеше да си къпан като пуснеш вентилатора. Сложи някой кашон под колата и гледай и за най-малката капка. Все ще те ориентира.

                            П.П. Аз давам акъли, ама и на моята кола (на жена ми) още не и е правена тази процедура.

                            Коментар


                              #15
                              Процедурата я направих както е описано в поста на Росиан ,по абсолютно същия начин .Една капка не се отече през целия ден .Вече пет дни нито капка не забелязвам ,пускам климатика сутрин на топло на обед на студено все същия резултат.
                              Fiat CROMA 1.9 MJet 2009-150 hp.
                              Ex:Alfa Romeo CROSSWAGON Q4 2007-16V 150 hp.

                              Коментар

                              Working...
                              X