Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 25

Тема: Лоша миризма в купето

Кара велосипед
    Регистр. на
    29.07.2018

Лоша миризма в купето

Здравейте колеги. Проблема е следния. Когато не работи климатика от въздуховодидите идва много лоша миризма. При работещ климатик този проблем го няма. Смених филтъра на купето, но промяна няма. Според мен е задръстен отдушника на климатика. Някой знае ли къде се намира и как да го почистя? Чета в интернет за спрейчета през въздуховодите, но според мен е временно решение. Колата е Стило 1,9 jtd 2003г.

Аз си почистих климатроника и въздуховодите със спрей с пяна на автоклиматици и после с дефузер. Пускаш климатика да духа студено за около 10 минути, със затворена клапа за външният въздух. Спираш климатика, изключваш двигателя и впръскваш спрея във въздуховодите. Първо пред предното стъкло, после в страничните и предните отвори, докато свърши пяната. Остави я 15 минути. От под жабката ще почне да капе пяна, но всичко е ок. След 15 минути палиш двигателя и пускаш парното на максимално топло, с отворена клапа за външен въздух. Това ще изсуши въздуховодите. Остави струята да духа към предното стъкло, после напред и надолу. Накрая можеш да си купиш и дефузер за допълнително почистване на климатика от бактерии. След процедурата, под двигателя на асфалта трябва да се получи локва от пяната, така ще почистиш и отвора на климатика за изтичане на водата навън.
    Последна промяна от Росиян : 04.10.2019 в 13:15
    Фиат Браво mJet 1.6/120 коня

Кара велосипед
    Регистр. на
    29.07.2018
    Благодаря за изчерпателното мнение, но... Аз имам съмнения за запушен отдушник на климатика. Ако наистина е така, къде ще изтече този спрей? В сервиза го бяха отпушвали пролетта (проблема беше същият) и се оправи тогава. Затова се интересувам къде е този отдушник. Пък и за тази процедура нетрябва ли да сваля филтъра на купето първо?

Не помня дали махах филтъра, преди процедурата, но е добра идея. Отдушника е отдолу. И аз имах съмнения, че е запушен, но след процедурата отдолу под купето имаше локва и оттогава, нямам грижи. Пяната ще го почисти отвътре навън. Така, че давай смело и отговорно.

Фиат фанатик Аватарът на Hristian_Aleksiev
    Регистр. на
    31.01.2010
    Филтъра на купето се сменя след края на процедурата по почистване
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

Кара велосипед
    Регистр. на
    29.07.2018
    Филтъра е чисто нов, така че няма да го жертвам. Ще пробвам тези дни. И все пак: къде е отдушника на климатика???

Фиат фанатик Аватарът на Hristian_Aleksiev
    Регистр. на
    31.01.2010
    Филтъра поема от спрея/пяната използвана при почистването, а те не са безвредни. Не случайно на повечето се препоръчва да се проветри колата много добре след процедурата. Затова се сменя.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

Кара велосипед
    Регистр. на
    29.07.2018
    Както вече споменах, ще махна филтъра преди пръскането. Може да го сложа след ден-два, когато всичко е изсъхнало напълно.

Да, колегата е прав. Когато след процедурата, пуснеш да духа горещ въздух от парното, отваряш широко всички врати, за да се проветри колата, докато изсъхнат въздуховодите.

Кара велосипед
    Регистр. на
    29.07.2018
    Само да попитам. Къде е отдушника на климатика???

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Тема: Лоша миризма в купето

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •