Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло за Браво 2.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло за Браво 2.

    Колеги,здравейте.Онзи ден си смених маслото на фиатката-SELENIA WR 5W 40.Това ми писаха,че е подходящо,но един колега ми каза че това масло е за дизел.Колата ми е Браво-2009г.1.4-90к.с. бензин и газ.Да не стане някоя беля.


    Грешен раздел -> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    STILO-2003-115 HP-JTD Power
    Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

    #2
    Че е за дизел, за дизел е. Според мен карай си така! Стига да отговаря на спесификациите не мисля, че ще е някакъв проблем.

    Коментар


      #3
      Подходящата Селениа за твоя мотор е K pure energy 5w40. wr е за дизелите. Проблем едва ли ще имаш, но най малкото wr е значително по скъп , а полза от него нямаш.

      Коментар


        #4
        Благодаря, колеги.За мен беше важно че не е фатално положението.За другата смяна ще знам,а относно цената не беше много скъпо-16,5 за литър.
        STILO-2003-115 HP-JTD Power
        Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

        Коментар


          #5
          Маслото НЕ Е подходящо за твоя двигател, колега. Обяснявам набързо. Сложил си масло SELENIA WR 5W40, което е хомолгирано като ACEA B3/B4. Това е масло с високо съдържание на сяра и фосфор. За твоя двигател производителя изисква масло с допуск ACEA C3, което е масло с ниско съдържание на сяра и фосфор. Ако катализатора ти работи и искаш да го запазиш работещ, махай веднага това масло и си сипи масло, отговарящо на стандарт ACEA C3. Изобщо не е задължително да е Selenia. Ако не знаеш какво масло да сложиш, кажи и ще ти препоръчам някое.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #6
            Маслото НЕ Е подходящо за твоя двигател, колега. Обяснявам набързо. Сложил си масло SELENIA WR 5W40, което е хомолгирано като ACEA B3/B4. Това е масло с високо съдържание на сяра и фосфор. За твоя двигател производителя изисква масло с допуск ACEA C3, което е масло с ниско съдържание на сяра и фосфор. Ако катализатора ти работи и искаш да го запазиш работещ, махай веднага това масло и си сипи масло, отговарящо на стандарт ACEA C3. Изобщо не е задължително да е Selenia. Ако не знаеш какво масло да сложиш, кажи и ще ти препоръчам някое.
            Колега и аз съм чел тези твърдения, но какво като има сяра и фосфор? Дизелите нямат ли катализатори? Лично за мен, това са недоказани митове.
            Но колегата да си прецени, той ще плаща сметката в сервиза все пак.

            Коментар


              #7
              Моят дизел също има катализатор и си работи с Full SAPS масла. Само че катализаторът ми не е модерен тристепенен каталитичен конвертор /TWC/. Ако беше TWC, щях да карам с Low SAPS масла. Но да, прав си, всеки сам да си решава за себе си. Аз само казах какви изисквания има към маслото. Оттам насетне-воля на собственика, ако иска може и с М10Д да кара.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #8
                В случая не е такава драма чак. Нищо няма да ѝ стане на колата, че да панираш потребителя. Както и при Браво, така и при Стило, този двигател механично въобще не се е променил, нито и катализатора.
                На теория дори обратното - този двигател си е с архитектура от преди десетилетие и клапаните са му с директно натискане върху чашката. И на теория това масло, което е сложил в момента, е много по-подходящи за този тип архитектура.
                За това нека човекът си кара колата и да не се впряга, че нещо ще му се случи и да вземе да хвърли едни излишни пари.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Аз за вреда за двигателя не съм говорил никъде. Ако производителят изисква АСЕА С3 масло, то е заради катализатора. Както казах, всеки носи глава на раменете си и нека сам си решава. Аз лично не бих си унищожавал катализатора, който струва 2 бона, заради масло за 50лв. Ама това си е мое мнение.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря,колеги за отзивите.Какво масло ще ми препоръчате?
                    STILO-2003-115 HP-JTD Power
                    Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                    Коментар


                      #11
                      Евтино или хубаво ?
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        #12
                        Хубаво,разбира се.
                        STILO-2003-115 HP-JTD Power
                        Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                        Коментар


                          #13
                          RAVENOL VMO 5W40 -скъпо и много добро масло
                          ARECA F6003 5W40 C3 - наполовина по-евтино и съвсем прилично масло
                          Dacia Duster 1.6 4WD

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря!
                            STILO-2003-115 HP-JTD Power
                            Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                            Коментар

                            Working...
                            X