Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква марка меки накладки да си взема?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква марка меки накладки да си взема?

    Здравейте колеги, какви накладки може да сменя на предните спирачки? Дисковете са ми почти нови, не знам каква марка са, но почти нямат ръб, а и сегашните накладки са скоро сменени - марка TRW. Струват ми се твърди и колата не спира така както ми се иска. Едно време на баща ми му бяха сменили накладките с TRW na 124-ката и решихме, че има проблем, после като ги смениха всичко беше наред, но не помня каква марка бяха, а и е било преди толкова време, че едва ли има значение.
    Търся нещо, което да държи 20-25 000км, да се хаби бързо, но да кове в/у диска без да го износва прекомерно бързо. Вие от какво сте доволни?

    ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

    ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

    #2
    Значи аз карам с дискове брембо и накладки текстар, супер яко спира, това на пунто.
    Един приятел сложи дискове и накладки текстар, на ксара, много яко спира и тя.

    Коментар


      #3
      Предните ми дискове и накладки са "Брембо" - сменени преди 5000 км. Не съм особено доволен. Колата спира много рязко, направо кове, а накладките свирят. Старите накладки бяха "Делфи". С тях спираше точно така, както очаквам да спира една кола - сигурно, но без да се опитва да те изхвърли през челното стъкло. И бяха безшумни.
      Последна редакция от snake; 27.09.2019, 22:42.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        За Брембо дискове и накладки и аз съм със смесени чувства. Последно като слагахме такива изкараха 7-8 хиляди км и почнаха да стържат, пак си спират, но има осезаемо стържене, направо бучене. Не бих казал, че са лоши като спирачна сила, но да има такива звуци при толкова малък пробег и чисто нови дискове и накладки, лично на мен малко не ми харесва.

        Коментар


          #5
          ATE, Textar, Remsa, това е моят избор за накладки.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар

          Working...
          X