Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с паленето на Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с паленето на Стило

    Колата е Фиат Стило 1.6. Проблема е следния, стартера неще да завърти само цъка, има четки и съм сменил бобината ония ден... С две думи проблем със стартера нямам пък неще да завърти, къде може да е проблема

    #2
    Juv3n7us написа: Преглед на мнението
    Колата е Фиат Стило 1.6. Проблема е следния, стартера неще да завърти само цъка, има четки и съм сменил бобината ония ден... С две думи проблем със стартера нямам пък неще да завърти, къде може да е проблема
    Магнитния включвател проверен ли е?

    Коментар


      #3
      Да даже е сменен...

      Коментар


        #4
        Juv3n7us написа: Преглед на мнението
        Да даже е сменен...
        На свален стартер, като му подадеш ток завърта ли?

        Коментар


          #5
          На свален стартер, като му подадеш ток завърта ли?
          Да и на колата завъртва, но след 30 опита, запалва гаса я 5 пъти подред примерно пали и на 6-тия неще... Стартера завъртва когато той си реши

          Коментар


            #6
            Включвателя, който сложи, чисто нов ли беше? Имах абсолютно същия проблем, буквално 1 към 1 поведение на стартера, на Мареа 1.6 преди няколко месеца.
            Ти като му подава ток, директно на стартера ли подава или през включвателя? Иначе, може да е от кабела, който идва от акумулатора, но това е много малко вероятно.

            Коментар


              #7
              Да чисто нов е... Това с акумулатора е възможно, защото преди няколко дена ми падна акумулатора, пък той е на няколко месеца и предположихме, че стартера е окасил . Свалихме стартера и сменихме включвателя (бобината), сложих акумулатора и 2 дена няма проблем. Днеска каза, че няма да пали и това е..

              Коментар


                #8
                Някой път като не иска да завърти, някой да държи ключа на таблото, друг да мери дали до стартера стига ток. Само внимателно да не вземе да "захапе" изведнъж. Ако има ток, значи стартера, ако няма кабела (този дебелия) от акумулатора или включвателя.

                Коментар


                  #9
                  А втулките на стартера дали са добре? При разбиване на втулките той може да заклини и да не завърти. И още нещо, като се опитваш да завъртиш чува ли се изхвърляне на котвата?
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    А втулките на стартера дали са добре? При разбиване на втулките той може да заклини и да не завърти. И още нещо, като се опитваш да завъртиш чува ли се изхвърляне на котвата?
                    Не съм ги гледал, но най-вероятно ще ги сменя тези дни и ако пак имам същия проблем ще взема стартер от някои морга... Предполагам, че ротора е крив за да разбие тези втулки и ще е въпрос на време да заминат и новите втулки

                    Коментар

                    Working...
                    X