Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Лада Веста комби крос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Като имат части на склад, питал ли си колко струва нова пробка? Сега има решение, но пък може да я смениш и вече да знаеш, че няма да я пренатягат при смяна на маслото.
    Филтрите стават ли от друг разпространен модел автомобил или са си само за Лада?

    п.п. Сега погледнах за филтрите - масово стават от модели на Дачиа и Рено, което те поставя в голям избор.
    Последна редакция от BO; 02.06.2022, 17:25.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #92
      Пробката изобщо не ме занимава. Струва не повече от 6-7 лв. Просто ми е интересна мърлящината на т.нар. майстори. Сигурен съм, че е набарал първия ключ, който му е попаднал, видял е, че е неподходящ, но какво пък, колата да не е негова? И след като така или иначе е заоблил пробката, защо не я е сменил веднага? Аз сега и да си купя нова пробка, няма да я сменям, защото трябва да източа маслото. Със сигурност ще си купя нова преди следващата смяна.
      Всички филтри ги има и руско производство, и на Рено. А между другото, след като видях заоблената пробка, звъннах на някакъв уж български телефон, който предлага части за Лада. Не осъществихме комуникация, но след малко ми звъннаха от берлински телефон. Вдигнах и на леко развален български ми казаха, че са онлайн магазин в Германия. Не си поръчах пробка от тях, но ме увериха, че имат всякакви части за Лада Веста и могат да ги доставят до България за броени дни, което е все пак добра новина.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #93
        Още нещо за колата. Последната актуализация на картите на България (3 на брой, малко е странно) на навигацията беше на 8 януари. Оттогава - нищо. Нито на официалния сайт, нито на алтернативните, които ъпдейтваха по-често, макар и с леки бъгове. Позволих си да пиша на официалния мейл за проблеми с навигацията. Макар че е война и сме неприятелска държава, ми отговориха, макар и доста суховато. "Необходимо е търпение, имаме други приоритети, но имаме предвид и България при някой следващ ъпдейт." - нещо в този дух ми отговориха.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #94
          А навигацията/картите специализирана на Лада ли е? Или да кажем е съвместима с карти на ТомТом, примерно.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #95
            Не знам, не съм се интересувал. Навигацията се нарича Сити Гид, картите са с разширение .cgnet. Tърсил съм карти от всички възможни източници, дадени по форумите. Не всички карти с разширение cgnet вървят. Един път успях да забия цялата мултимедия след едни неподходящи карти. Оправи се сравнително лесно де, има бутон за Reset към заводското състояние. След това ми трябваше още половин час да си настроя всичко, включително да кача и ъпдейтите на софтуера и картите на навигацията, която също се беше върнала в някакво начално състояние. То и това с ъпдейтите не е някаква голяма драма. В крайна сметка най-много да тръгнеш по някой участък с ремонт, за който навигацията не знае. Няколко колеги вече са сменили фабричната мултимедия с някаква друга под андроид и възможност за Android auto. Казват, че била много по-добра, но май го има проблема с управлението от волана, а това хич не е за подценяване. Аз с такива неща няма да се занимавам. Винаги когато ми трябва навигация, ползвам тази на колата. И не ми се е случвало да не стигна до крайната цел. Понякога, ако имам представа за маршрута, сам го променям, ако видя, че навигацията ме прекарва през странни места. И тя реагира и съответно си променя и нейния маршрут. В интерес на истината навигацията на колата е доста "дървена" и неинтуитивна. Прилича ми на първите версии на Garmin, които слагахме на телефоните. Търсенето на обекти (ресторанти, хотели, магазини и т.н.) е много тегаво. То са категории, не всички наименования са изписани правилно... Най-лесно се намира обект, ако му свалиш предварително GPS координатите.

            П.П. Поне двама колеги от форума са се возили в ладата. Ще се радвам да споделят впечатления и няма да се разсърдя, ако нещо не им е харесало Единият е Pecho, а другият Веско Кереков, но му забравих ника тук
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #96
              В ЮТУБ гледам някакви китайски мултимедии слагат с Андроид, съвместими с мултиволана. Ти Айс или нещо от тоя род.
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар

              Working...
              X