Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Лада Веста комби крос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Лада Веста ,производство 2019 няма нищо общо с истинските Лади от онова време. Сегашната е боклук ,на който му се смеят и местните. Праговете са му от ламарина ,по-тънка от капачки за буркани. Взета е Дачия и от нея са направили бюджетен вариант. От Дачия- бюджетен вариант !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Коментар


      #77
      dartakaBG написа: Преглед на мнението
      Лада Веста ,производство 2019 няма нищо общо с истинските Лади от онова време. Сегашната е боклук ,на който му се смеят и местните. Праговете са му от ламарина ,по-тънка от капачки за буркани. Взета е Дачия и от нея са направили бюджетен вариант. От Дачия- бюджетен вариант !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Пропуснал си да сложиш една удивителна накрая . Дано по-бързо отменят извънредното положение, защото явно не ти понася .
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #78
        Честно, някакси ми е все тая какви са праговете на чисто нова кола, да освен че блока е от "халумин" . Това е много, ама много сериозен проблем.
        Разбира се на мерцедес очиларка праговете са страхотни и блока не е от "халумин", но на такава кочина не бих се качил без значение колко е страхотна....

        Коментар


          #79
          dartakaBG написа: Преглед на мнението
          Лада Веста ,производство 2019 няма нищо общо с истинските Лади от онова време. Сегашната е боклук ,на който му се смеят и местните. Праговете са му от ламарина ,по-тънка от капачки за буркани. Взета е Дачия и от нея са направили бюджетен вариант. От Дачия- бюджетен вариант !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          Ти смени ли заводските гуми на пунтото?
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #80
            Те са истински, пластмасови, корави, олд скул. Не такива лигави, които се хабят, като в последно време.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #81
              Да, есента. И ангренажната верига миналия месец. Тия дни ще върна заводските гуми обратно, че имат още ресурс.

              Коментар


                #82
                Да добавя и аз нещо по темата.
                Както всеки автомобилен производител, така и АвтоВАЗ също използва различни доставчици на компоненти при разработването и производството на определен модел.

                Това са доставчиците на части за оборудването на Lada Vesta:
                Click image for larger version

Name:	1443599670_postavschiki-vesty.jpg
Views:	1
Size:	99,6 KB
ID:	2098857
                Click image for larger version

Name:	lada-vesta-rashod-topliva-1.jpg
Views:	1
Size:	156,2 KB
ID:	2098856
                Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                Търси се..

                Коментар


                  #83
                  Скоро не съм проверявал дали вече не са се пробили праговете, направени от рециклирани капачки за буркани .

                  Click image for larger version

Name:	IMG_20200407_133617 (2).jpg
Views:	1
Size:	252,9 KB
ID:	2098864
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #84
                    Аз ако съм на твое място преди всяко палене и гасене ще гледам блока, че и той от "Халумин "... Мани, мани

                    Коментар


                      #85
                      Скоро не съм проверявал дали вече не са се пробили праговете, направени от рециклирани капачки за буркани .

                      [ATTACH=CONFIG]108069[/ATTACH]
                      Виж, твоите дори са пластмасови от кофички за кисело мляко.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #86
                        Чуждото грозде много кисело ...
                        Колега карай си вестата с удоволствие без значение кой какво говори, важното е теб да те радва.

                        Коментар


                          #87
                          Дядо с Лада по време на извънредното положение . На снимката се вижда как колата тъкмо е запалила - с манивела, разбира се

                          Click image for larger version

Name:	IMG_20200414_125032_3.jpg
Views:	1
Size:	408,6 KB
ID:	2098876
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #88
                            Дядо с Лада по време на извънредното положение . На снимката се вижда как колата тъкмо е запалила - с манивела, разбира се

                            [ATTACH=CONFIG]108083[/ATTACH]
                            Така можеш от някоя банка безлихвен кредит да вземеш...
                            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                            Коментар


                              #89
                              След 2 годишна употреба да дадеш още впечатления.
                              Колко пари струват обслужванията в сервиза?
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #90
                                След 2 годишна употреба да дадеш още впечатления.
                                Колко пари струват обслужванията в сервиза?
                                До момента абсолютно никакви проблеми от каквото и да било естество. Тя не е и на много километри колата - само 35 000 за 2 години, но аз по толкова карам. Колата все още е като нова, нищо не се е разхлопало или разтракало. И интериорът е като нов, и фаровете не са помътнели, и решетките са като нови. Даже и гърнетата и праговете не са се пробили, ама грам . Нулевото техническо обслужване (ТО-0) на 2500 км. струваше 160 лв, ТО-1 - 200 лв, ТО-2 - 288 лв. Това е, за друго колата не е влизала в сервиз, освен за смяна на гуми. Има още няколко месеца гаранция, но оттук нататък не смятам да се занимавам с НАР, просто са много зле. Съвсем наскоро смених свещите, защото производителят препоръчва първата смяна да е на 30 000 км, а в НАР отказаха да ги сменят и викат "абе те карат поне по 40 000". Оригиналните свещи се оказаха BRISK, а аз сложих руски за 19 лв комплекта.


                                Много трудно извадиха бобините, които са над свещите, дори в първия сервиз се отказаха. Като залепени бяха. Човекът, който все пак ги смени, каза, че в 6 от 10 случая чупели нещо, като сменят такива свещи. Ама вика, голяма работа, клиентът няма да разбере. Припомних си времената, когато отиваш в сервиз и докато ти сменят или оправят нещо, чупят друго.
                                Пропуснах да спомена, че аз не спазвам интервалите за смяна на консумативи на НАР, а обслужвам колата по-рано. ТО-1 го направих на 15 000 км, ТО-2 - на 25 000 км, а сега на 35 000 км си смених маслото и филтрите в сервиз, различен от НАР, в който имам приятели и им се доверявам. Та по време на смяната на маслото се установи, че в НАР добре са заоблили пробката на картера (от което се бяха оплакали и други колеги) и не може да се развие. И се наложи да се вкара инженерна мисъл и сега имам пробка+гайка .



                                Консумативи има и в НАР, и навсякъде, защото не са някаква екзотика. Естествено имам притеснения какво ще стане в бъдеще, ако Русия за дълго време остане в изолация. В НАР уверяват, че имали резервни части, включително и едро-габаритни, но предпочитам да не ми се налага да търся. Примерно, ако счупя челното стъкло, а моето е с подгрев, силно се съмнявам, че просто ще извадят такова от склада.
                                Все още около колата се тълпят хора и се снимат, което ме радва, но в някои моменти е досадно . Примерно стоя си вътре и пробвам с телефона разни хакове, намерени в руските форуми, и някой настойчиво ми чука на прозореца да му отворя да я разгледа.
                                Това е в общи линии. Въпреки че колите ми омръзват много бързо и въпреки неприятната ситуация с войната, не ми се разделя с ладата, макар че вече са ми предлагали да я купят. Дори се замислям да си купя някаква малка кола за всеки ден, а ладата да не я бутам особено в джаза на градската джунгла, където рисковете са много по-големи.
                                Прикачени файлове
                                Последна редакция от snake; 01.06.2022, 16:25.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X