Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Лада Веста комби крос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Проблемът на ладите е, че са редки и снабдяването с части е тегаво. Познат таксиджия се оплака от чакане по 2 месеца за части като броня, калник, врата. А по моргите няма.
    Колкото до качеството на изработка, руснаците дават по-висока оценка на сглобените в Русия Дачии.

    Колкото до Тезис-а, приятел на сина караше и се молеше някой да не го удари . Инак ми харесваше по едно време.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #47
      Колкото до Тезис-а, приятел на сина караше и се молеше някой да не го удари . Инак ми харесваше по едно време.
      Такива приказки, предполагам всеки е чувал за италиянските коли. Реално някое младо момче е събрал 1500-2000лв, купува си най-евтината Алфа ( в Случая Тезис) и после чуваме приказките " Те италянските коли са боклуци"
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        #48
        Мисля, че съм пропуснал да спомена за разхода, а както повечето от вас знаят, аз имам маниакалната склонност да го следя най-редовно, като си записвам всяко зареждане в един спецЯлен тефтер . Ето какво ми казва тефтерът. Правил съм до момента две засичания по метода пълно-пълно, на една и съща бензиностанция, на една и съща колонка.

        1) Изминати 1587 км.
        - Зареден бензин за периода: 116.52 литра.
        - Разход: (116.52 литра/1587 км)*100=7.34 литра/100 км.

        - По борд компютър: изразходени 125.4 литра; среден разход 7.9 литра / 100 км.

        2) Втората ми статистика е на базата на 922 изминати километра. Реалните данни са следните: изразходени 67.3 литра бензин и среден разход 7.3 литра/100 км.
        По борд компютър са изразходени 70.1 литра бензин, а средният разход е 7.6 литра/100 км.


        Засега нямам обяснение на какво се дължи известното разминаване между реалния разход и този по компютър. При първата статистика, при която разминаването е доста по-голямо, си мисля, че може да е свързано с това, че колите стоят в представителството със свалени акумулатори и бензин на изпарения. И преди да ти я продадат, сипват 5-6 литра бензин от туба и чак тогава слагат акумулатора.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #49
          Че тя гори повече от Фиат-а ми!
          Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
          ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

          Коментар


            #50
            Такива приказки, предполагам всеки е чувал за италиянските коли. Реално някое младо момче е събрал 1500-2000лв, купува си най-евтината Алфа ( в Случая Тезис) и после чуваме приказките " Те италянските коли са боклуци"
            Опасенията му идваха от факта, че ако ти се наложи да търсиш броня, врата, калник и прочие, по моргите няма. Няма и о алтернативен производител.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #51
              Опасенията му идваха от факта, че ако ти се наложи да търсиш броня, врата, калник и прочие, по моргите няма. Няма и о алтернативен производител.
              Да, това е напълно вярно, когато караш по рядко срещана кола.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #52
                Таксиджиите с Дачия също се оплакват от бавна доставка на едрогабаритни части. Мой приятел с Рено Каптюр 2 месеца почти седя за броня, калник и фар. За тази с китайските от Ловеч не ми се мисли...
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #53
                  Официалният вносител на Лада поддържа доста голям набор от резервни части, включително и за модели от миналия век. Наскоро на познат с Лада като моята му удариха задната броня и му я доставиха в рамките на 2-3 дни. Но каза, че в склада имало една единствена, което пък от друга страна е нормално - при положение, че в България едва ли се движат повече от 50-60 такива лади. Иначе и аз естествено имам притеснения за едрогабаритни части, челно стъкло и други подобни. Колегите във форума на лада си поръчват и части от руски онлайн магазини и споделят, че за около седмица частите са тук.
                  Подобни притеснения имах и за линеата си. Поне 1-2 пъти от Бош ми казаха, че не могат да помогнат и да търся други начини да си намеря необходимото. Ставаше дума за специфични неща, като счупено лостче (до шофьорската седалка) за отваряне на предпазната капачка на резервоара, както и за кора под чистачките. А от Ауто Италия ми казаха, че за линеа не поддържат резервни части и само по заявка. За доброто ми старо волво В40, което вече седма година е в семейството, също трудно намирам някои части. Добре че то почти не се чупи.
                  Последна редакция от snake; 20.03.2020, 16:53.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #54
                    Immortal написа: Преглед на мнението
                    И ай на бас пред целия форум, че ще го карам по-дълго отколкото ти Ладата, и ще мина повече километри?
                    Това пък какво общо има с това каква марка е колата?
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #55
                      Лада-та от НАР ли е купена?
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #56
                        Mi ot Нар ще е ,то в пазарджик няма магазин ''Мототехника и автосервиз''. Поне така беше юни 1973 когато баща ми ходи до Пловдив да купува Жигулта
                        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                        Коментар


                          #57
                          Не знам тук дали има части но в Сърбия има магазини за ЛАДА има всякакви неща
                          Последна редакция от kluchar; 20.03.2020, 22:01.
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #58
                            Лада-та от НАР ли е купена?
                            Да, от НАР е купена. Между другото, колата има още една екстра. Аз я считам за маловажна, но пък някои много ѝ се кефят. Можеш само леко да докоснеш лостчето на мигача нагоре или надолу, и пуска кратка серия от премигвания в съответната посока. Глезотийка някаква, подходяща при чести изпреварвания, например на магистрала.
                            Последна редакция от snake; 20.03.2020, 22:21.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #59
                              Опасенията му идваха от факта, че ако ти се наложи да търсиш броня, врата, калник и прочие, по моргите няма. Няма и о алтернативен производител.
                              Истината е, че в моргите и по сайтовете е пълно с Тезиси на части.
                              А виж, Лади Вести - няма.

                              И принципно не ставаше дума за Тезиса. Кромата ми и тя е от тия години (2006), и за нея важи всичко, което съм написал по-горе.

                              Пак казвам - това е първата Лада от много години, която външно наистина ми харесва.
                              Не съм отрицателно настроен, но всеки си има разбирания за живота и автомобилите
                              Аз лично не бих дал 25 бона за нова Лада, като за тия пари може да си купиш 3-4 годишна кола от много по-висок клас и марка, която ще е по-икономична и ще изкара повече.

                              Коментар


                                #60
                                Дойдохме си на думата;основното изискване към колите е да имат глезотийки а това че блока е от мек чугун и ''капиталката'' делается через сто петдесят тъйсячи киламетра, че тенекията ръждясва на невъзможни места, че нямат обтегач на ремъка на генератора а модернизацията е да сложат усилен преден лагер. Знаете че Путин уволни цялото ръководство защото не е човешко да ги рзстреля. А истината е една; толкова си могат братята алкаши.
                                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                                Коментар

                                Working...
                                X