Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Лада Веста комби крос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения за Лада Веста комби крос

    Темата е ясна. Не се интересувам от прозрения и "остроумия", а само от мненията на хора, които са карали такава кола или поне имат информация от първа ръка. Може и на лично, ако някой се срамува да пише за лада .
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Аз съм правил пробно каране на седана. Исках да купя евтин автомобил, с който да изминавам 150км/раб.ден (35 000км/г). Лада Германия предлагаха Лада Веста с ГИ и това, което ми трябва - радио и темпомат, за под 15 000€. На мен лично колата ми допадна, но после купих употребяван японец на газ за половин цена.
    Иначе в Лада-та само двигател и ръчната ск. кутия са руски. Дизайна го е правил немец, а голяма част от вложените материали и части могат да се намерят в Инфинити, Рено, Нисан и Дачия.
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #3
      Привет колега, аз също исках да събера отзиви за този автомобил (за Веста Крос), но едва ли някой ще може да даде мнение от първа ръка. Затова, търси в яндекс.ру с ключови думи "лада веста отзиви владельцев" и ще се покажат адски много резултати, като:
      https://www.zr.ru/cars/vaz/-/vaz-vesta/reviews/
      https://www.drom.ru/reviews/lada/vesta/page3.html
      https://carexpert.ru/review/vaz/vesta/
      Най-общо имат оплаквания от скрибуцащи неща по таблото и корите отзад, лоша динамика и силно ревящ мотор при по-високи обороти, лоша шумоизолация (не е нещо неочаквано за руски автомобил)... Последните вече имат и по-мощен 1.8 мотор от който руснаците са доволни.
      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

      Коментар


        #4
        Има информация и от български потребители - https://forum.ladaclub-bg.com/viewto...?f=150&t=25076
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          На външен вид и като интериор много ми харесва, цената е изключително примамлива. Тъй като в момента съм пуснал моята линеа за продажба, обмислям няколко варианта, като лада веста комби крос е един от тях. Мненията, които прочетох и в руските сайтове, и в българския форум, звучат съвсем нормално - нищо драматично не видях. Ако аз започна да правя обстойно ревю на новата астра на сина, също мога да стресна бъдещите купувачи. Имам някои притеснения за лада, свързани с гаранционното и следгаранционното обслужване, като например намирането на части. Защото, както отбелязаха и във форума на лада, тези коли са по-редки и от ферари . Само 3-годишната гаранция също е притеснителна.
          Между другото вчера профилактично прозвънях двата телефона на Лада България. И на двата отговарят жени, като в началото помислих, че е една и съща, но се оказаха различни . Изключително нелюбезни, не те изслушват, изпяват си заучените фрази и бързат да прекратят разговора, все едно ги очаква опашка от озверели за нови лади клиенти .
          Последна редакция от snake; 25.09.2019, 08:32.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            От интерес питам дали новата кола трябва да е повдигната и целевата покупка ще е такъв тип автомобил, или случайно този ти харесва?
            Иначе аз съм за. Купувай и споделяй мнение.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              От интерес питам дали новата кола трябва да е повдигната и целевата покупка ще е такъв тип автомобил, или случайно този ти харесва?
              Ще разводним темата, но какво пък. Да, иска ми си малко по-проходим автомобил. За предпочитане чисто нов или в гаранция. С бензинов мотор. Почти цяла зима съм в района на Велинград и околните села и имам нужда от такъв тип кола. Дачия Дъстър също е една от опциите ми, но сегментът Red Line, който ме устройва като екстри и двигатели, е с около 6000 лв. отгоре в сравнение с лада веста комби крос.
              Последна редакция от snake; 25.09.2019, 10:24.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Ако бюджета те спира за Дъстъра, само едно да ти подхвърля, че още на втората година Дъстъра ще е запазил тези 6к горница. Чисто икономически ако те спира този избор, няма реална причина да не вземеш Дъстъра. А и ще получиш много по-голяма проходимост за твоя случай и нужди.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Ладата е с предно предаване,даже и Крос. При Дъстър има опция и за 4х4. А за Дачия 4х2- може да погледнеш Докер Степуей.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                    Ладата е с предно предаване,даже и Крос. При Дъстър има опция и за 4х4. А за Дачия 4х2- може да погледнеш Докер Степуей.
                    Опция 4x4 и още 4000 лв. отгоре . А за дачия докер - не, мерси. Не търся товарна кола или баничарка, а сравнително проходима кола, която да ме кефи и визуално, и като екстри. Не съм ловец или рибар, няма да карам офроуд. Трябва ми нещо по-проходимо от обикновена кола, с което да не мисля постоянно за дупки, надигнати шахти, коловози и неравности на пътя.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      В Козлодуй има поне десетина такива, като точно Веста Крос имам една в блока, в който живея, и една на работа, колежка. Щерката на шефката ми също има такава, но нейната е седан и не е Крос.
                      Колата на визия е добра, според мен по-добра от Дачия. Качеството на материалите, колкото и да ми е странно, изглежда добро.
                      Има навигация, парктроник, круиз, и много други екстри.
                      Най-тъпото в цялата кола е, че не се предлага 4х4, както и че не се предлага с дизелов двигател (1.5 dci би ѝ дошло добре), все пак колата си е Рено.

                      Ако ви интересува нещо конкретно - пишете - ще питам колежката. Тя е всеки ден с нея на работа.
                      Последна редакция от Immortal; 25.09.2019, 23:19.

                      Коментар


                        #12
                        Сега гледам офертите - за най-наточената версия искат 28500 с ДДС, а най-опосканата е 25900... Ами, това си е доста добра оферта... чак почвам и аз да се замислям! Особено изгодна ще е цената, ако частите са и на цените, които ние знаем за старите лади Само дано не ръждясва като Лада Нива, че...
                        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                        Коментар


                          #13
                          Каквато й цената, такова и качеството, вижте клипчета в youtube
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            Познат кара такава на такси. Пролетта го удариха и частите ги чакаха повече от месец. Въобще ситуацията с части извън консумативите е трагична.
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #15
                              Това с чакането на частите май си е практика и при много други коли.
                              Аз често чакам, ама айде, Тезиса е наистина рядка кола.
                              Ама чакахме при Митака_71 един маркуч за най-масовата Ланча - Либра, повече от месец.
                              Това да им е кусура.
                              По-голям кусур май е това, че вече не се продават официално в ЕС. Не и докато не покрият изискванията за Еко-норми.
                              https://automedia.investor.bg/a/2-no...-lada-v-evropa

                              Коментар

                              Working...
                              X