Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати 21 до 28 от 28

Тема: Мнения за Лада Веста комби крос

Фиат фанатик Аватарът на VIT
    Регистр. на
    20.11.2007
    Цитат Immortal написа: Преглед на мнението
    Без да съм фен на руските коли, нито на румънските, мога да кажа, че Лада няма нищо общо с тенекиения звук като на тенджера на Дачия при затваряне на вратите
    Не знам как е като конструкция, но като дизайн и изпълнение Лада е в пъти над Дачия.
    Лично мое мнение.
    За успокоение мога да кажа, че никога не бих си купил ни едното, ни другото.
    Как бре,Дачия е "най-добрия". Автомобил мечта,винаги мечтаеш да го захвърлиш.

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    То и на Джулия като затвориш вратата звучи на варел, ама сигурно няма да я върнеш.
    Бе остави ти... от варел до варел има разлика

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    29.03.2008
    Преди 1 година, когато реших, че е време да се замисля за смяна на Фиата, доста изчетох за ладичките и ако не се бяха изтеглили от Европейския пазар, сигурно щях да си взема един Cross. Като цяло руснаците имат доста клипчета в youtube-a и преобладават положителните мнения. Нямат някакви установени фабрични дефекти, но пък и моделът е доста нов. Имаше отзиви само за няколко над 100К в Русия. Но даже и на тях нямаше някакво захабяване по копчета, дръжки и т.н. Има няколко дребни недомислици - липса на уплътнение под предния ръб на предния капак и зимата всичката гняс се набива при двигателя - собствениците слагат от по старите модели Лади, доколкото знам. Също така въздухосборникът за купето е на такова място, че всички листа се бутат в него. Пак се слага една допълнителна мрежичка и други такива. Може би най-големия недостатък е малкия двигател за Европа - 1.6 106 коня. По книжка му дават около 13с до 100км, но в клипчетата не успяваха да свалят под 15-16. Някъде около 80-85 се налагаше да се превключва на 3-та и това увеличаваше времето. Като цяло в БГ форума казват, че за градско и извънградско колата е много добре, но ако имате магистрално каране, определено се усеща слабия двигател. 5-та скорост е много дълга и реално за да имате някаква динамика на нея, трябва да се движите с над 120-130 км/ч. Иначе става само за поддържане на скоростта по равни участъци. Това води до често каране в по-високи обороти на ниски предавки и завишен разход, все пак колата си е доста висока и няма аеродинамиката на обикновен автомобил. Първата версия на роботизираната кутия е била много зле и не превключвала адекватно. Мисля, че преди около година изкараха 2-ра версия и там било по-добре. Но в БГ форума май няма отзиви за нея. Другото хубаво нещо е, че може да се сложи в НАР "фабрична" газова след като колата измине първите 10К км.
    Като цяло Lada Cross си е напълно приличен автомобил и от цялата гама Lada Vesta в Русия за 2018 са продадени около 360 000, а само в Европа май около 5000, което обяснява защо руснаците не искат да сертифицират новите двигатели и изобщо да се занимават с Европейските изисквания.
    Четейки какви са те за автомобилите от 2022 натам, едва ли ще пожелаят пак да се върнат.
    https://www.consilium.europa.eu/bg/p...or-car-safety/
    Последна промяна от Shebeka : 10.10.2019 в 07:05

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Честно казано това - дали отговарят на някакви ЕКО-изисквания, изобщо не ме интересува мен, като потребител. Но ако наистина се изтеглят от ЕС и в частност от България, ще стане още по-голяма драма с частите и гаранционното обслужване. Май се отказах от Лада, а много им се бях навил .
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат идол Аватарът на Lane Staley
    Регистр. на
    12.03.2007
    Цитат snake написа: Преглед на мнението
    Честно казано това - дали отговарят на някакви ЕКО-изисквания, изобщо не ме интересува мен, като потребител.
    А като обикновен човек дищащ въздух, защото предполагам си такъв, като бъдещ дядо - дай боже, някак не те ли вълнува в какъв свят живееш?
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

Регистр. на
    21.10.2005
    Цитат Lane Staley написа: Преглед на мнението
    А като обикновен човек дищащ въздух, защото предполагам си такъв, като бъдещ дядо - дай боже, някак не те ли вълнува в какъв свят живееш?
    Естествено, че ме вълнува. Аз не махам катализатори и DPF филтри, не затапвам ЕГР, не оставям колата си да работи продължително на място, както правят хиляди собственици на МПС. Не горя дърва, въглища или стари гуми... Една нова лада би била по-екологична от 99,99% от колите по нашите пътища, въпреки че не отговаря напълно на изискванията за продажба на нови МПС в ЕС. Но както споменах, вече нямам интерес към марката.

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    29.03.2008
    Всъщност проблемът не е с еко изискванията, за да се изтеглят от европейските пазари, а едната кошница други системи, които трябва да бутнат в автомобилите си. Задължително следене на предния автомобил и спиране при нужда, следене на лентите, следене за пешеходци, да не може да запали, ако си пил (това ми е интересно да видя как ще го направят ). Всичко това адски оскъпява автомобила, без да калкулираме колко средства е нужно, за да се вградят тези системи и да се сертифицират. Това ги прави непродаваеми на руския пазар, а както вече писах в цялата Европа за 2018 са продали около 5-6000 автомобила, от които около 3000 в Латвия! За какъв дявол тогава да го правят? Всичко е пари и сметки. Четох, че щели да се ориентират към близкия изток и Азия. Освен това да не забравяме, че за Ладите се плаща и мито или както му казват там, понеже се внасят от извън EU. Вариантът с 1.6 на Cross с всички екстри тук излиза 27800 лв, а в Русия е около 23400 лв (850000 рубли).

Регистр. на
    21.10.2005
    Всъщност - според цитираната статия, се изтеглят (временно) точно заради ЕКО изискванията. "В момента екологичните стандарти в ЕС позволяват средни нива от 120 гр СО2 на км, но при моделите на Lada те са по-високи. От 2020 г. изискванията стават още по-жестоки - 95 гр СО2/км, което прави икономически неизгодно преработването на двигателите на руските автомобили."

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Тема: Мнения за Лада Веста комби крос

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •