Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на пералня със сушилня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
    Перални и сушилни има 3 марки - Bosch, AEG и Miele, всичко останало е боклук. Качеството се познава по теглото - една пералня Bosch e 80+ kg.
    Така е. Пералнята AEG с термопомпата е 100+кг., но пък всеки килограм в нея струва около 20 лв. На тези килограми и при центрофуга на 1600 об/мин. стои като мавзолей.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #32
      tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
      Перални и сушилни има 3 марки - Bosch, AEG и Miele, всичко останало е боклук. Качеството се познава по теглото - една пералня Bosch e 80+ kg.
      Леко само колега, че при нас един Индезит със сушилня изгледа детето, след което я дадох на роднина и още пере и суши, а е на 10 години вече. Сега сме с Миеле, което е класи на горе, само дето разликата в цената е от порядъка на 7 пъти.
      Fiat Coupe 1.8

      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

      Коментар


        #33
        Леко само колега, че при нас един Индезит със сушилня изгледа детето, след което я дадох на роднина и още пере и суши, а е на 10 години вече. Сега сме с Миеле, което е класи на горе, само дето разликата в цената е от порядъка на 7 пъти.
        Да, но както казваш ти Индезита е на 10 години. В момента са само тия 3-те дето споменавам.
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          #34
          Сега сме с Миеле, което е класи на горе, само дето разликата в цената е от порядъка на 7 пъти.
          Мен ми е интересно по какво се измерва класите нагоре на Миелето. Какво прави повече от едно ЛГ например? Аз мога да кажа едно ЛГ какво има, което никое Миеле не може да предложи на пазара. Ама обратното ми е интересно.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #35
            Тва нашето уж се оправи, вчера и завчера изкара 2 перални и 2 перални+сушилни, днеска натискам да го пусна и не ще да светне...
            Светнах го един път, та му набих панела с копчетата вътре...
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #36
              Не така колега, по нежно трябва с вносната технология.
              По темата имам един Индезит дето така вече свети и мига когато си поиска ама все още бачка, да видим до кога...

              Коментар


                #37
                Мен ми е интересно по какво се измерва класите нагоре на Миелето. Какво прави повече от едно ЛГ например? Аз мога да кажа едно ЛГ какво има, което никое Миеле не може да предложи на пазара. Ама обратното ми е интересно.
                Миелето е твърде скъпо за обикновения потребител, тъй като предлага това дето и едно АЕГ и ЛГ го предлагат, но Миелето е за тежки натоварвания - не е за да си пускаш 3-4 перални в седмицата, а по 8-10 на ден, всеки ден, 365 дни в годината, поне 10 години. Не случайно гаранцията му в Германия е 10 години - пълна гаранция, не на мотора. ЛГ-то няма да изкара никога колкото АЕГ или Миеле. Ако не му се скапе електрониката, ще му се скапе друго. Повечето обществени перални в Студентски перат с Миеле, дето е 2ра ръка и е прало поне 10-15 години в Западна Европа.
                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                Коментар


                  #38
                  Все едно ми каза, че вместо да си купя автомобил трябва да си купя ако не камион то поне бус, с възможност за товарене над 3.5 тона, защото ако натоваря колата с 2 тона, то тя ще се счупи.
                  Аз съм домакинство, не обществена пералня. Какво ми предоставя Миелето в сравнение с ЛГ-то?
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #39
                    Все едно ми каза, че вместо да си купя автомобил трябва да си купя ако не камион то поне бус, с възможност за товарене над 3.5 тона, защото ако натоваря колата с 2 тона, то тя ще се счупи.
                    Аз съм домакинство, не обществена пералня. Какво ми предоставя Миелето в сравнение с ЛГ-то?
                    Еми това ти предоставя - ако си обществена пералня да си купиш Миеле. Аз също не бих си взел тази марка, предпочитам АЕГ, което е 3 пъти по-евтино. Всеки си купува спрямо нуждите и ресурсите - ако имаш много ресурси, а нямаш нужди, може да си купиш и вертолет вместо автомобил да си пътуваш до село. Дали е целесъобразно или необходимо? - всеки си преценява.
                    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                    Коментар


                      #40
                      Предоставя ти да не се занимаваш с такива ремонти след 3г:
                      https://www.youtube.com/watch?v=BAsFb-_k0Hk
                      https://www.youtube.com/watch?v=9y-udTjF5zU
                      И да си сигурен, че дори след 10г ще намериш части.
                      Да не говорим, че 3-4г модели които се продават тук, са всъщност 5-6г модели, за които няма и части.
                      Счупен носач на 3г пералня, Ало Самсунг - "ами нямаме, не се произвежда". Айде 800лв за нова пералня.
                      Аз за моята 7г пералня амортисьор не мога да намеря в целия нет, амазон, ибей, али.. какво остава за нашите магазини.



                      Все едно ми каза, че вместо да си купя автомобил трябва да си купя ако не камион то поне бус, с възможност за товарене над 3.5 тона, защото ако натоваря колата с 2 тона, то тя ще се счупи.
                      Аз съм домакинство, не обществена пералня. Какво ми предоставя Миелето в сравнение с ЛГ-то?
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #41
                        Щом казваш.

                        https://youtu.be/WyHU5_dznPo
                        https://youtu.be/O0nFXA8D5Hk
                        Последна редакция от BO; 14.03.2020, 13:20.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #42
                          Първия клип е на пералня дето е изкарала 13 години употреба. Че му искат на човека 1000 евро за ремонта е друг въпрос. Важното е, че има части.
                          Излязла му е около 10 евро на месец. Демек е по-добре да си купиш пералня за 600 евро и да знаеш, че ще изкара 5 години пълна гаранция (АЕГ) и след това си на далавера. Като се счупи нещо - нова и готово.
                          Последна редакция от tambuhtaneca; 14.03.2020, 13:32.
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            #43
                            Въобще не ми дреме дали има части или не. За тези пари купуваш 5 Беко-а с по 5 години гаранция и имаш пералня с 25 години гаранция. И след 20 години ще имам съвременно изглеждаш уред, а не шкафа на баба, пожълтял и преживял времето. Просто теоретично говоря, ако това ми беше движещия фактор.
                            Първото Беко в семейството е вече на 16 години. Значи е по-добро от 13 годишно счупено Миеле.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #44
                              Тук съм абсолютно съгласен, по-добре е да си купуваш пералня на 5 години, отколкото да дадеш 2-3 000 лв. за пералня дето уж ще издържи 12 години. А при нашите гаранционни условия, да си купиш Миеле си е като да си купиш всяка останала пералня с 2 години гаранция - няма смисъл. Купува се нещото с най-висока гаранция и разбира се в някакъв разумен ценови клас. Да си купиш пералня за 400-500 лв - не е сериозно, да ще върши работа, ама...като има Бош за 800 лв с 5 години гаранция и инверторен мотор с 10 години гаранция...
                              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                              Коментар


                                #45
                                tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                                Да си купиш пералня за 400-500 лв - не е сериозно...
                                Между другото 16 годишното Беко беше от такъв клас. Тогава точно бяха "модерни" тези с електронни програматори, ама парите не стигнаха за по-висок клас Беко и взех най базовото и евтино. Ама ей го 16 години по-късно все още пере. И в магазина още си спомням, че все ни убеждаваха да вземем Мерцедеса, както наричаха Индезита тогава. Само за още малко пари. Явно не съм изглеждал да принадлежа в съсловие, което да може да си купи АЕГ, за да реши продавача да ми оферира и такива.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X