Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на пералня със сушилня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    @BO, преди 16 години всичко беше много по-здраво от сега. Майка ми е с някаква пералня Кьортинг и е от 2000 г. - демек вече на 20 г. и още пере без да е имала нито 1 ремонт. Баща ми си взе пералня Самсунг преди 6 години, изкара си точно гаранцията (2 г.) и след 3-4 месеца програматора се предаде. Беше от тоя клас 400-450 лв. А докато работеше си се разхождаше все едно танцува при центрофуга - няма такъв боклук. От тогава е с Бош 8 кг. побира, пере си и одеала и всичко и няма никакви проблеми - като цената беше 779 лв. Не мога да се пречупя и да си купя бяла техника от производител, дето прави черна техника - ЛГ, Самсунг и т.н. Най-доброто преди 15 години може би бяха Индезит и Канди на нашия пазар (тогава не бях чувал и за Миеле). Сега за съотношение цена/качество бих избрал нещо от Бош или АЕГ - когато гаранцията им е 5 г. Дали ще вземеш пералня за 450 лв., която би ти създавала главоболия и да е с 2 г. гаранция или ще вземеш пералня за 800 лв., доказана марка с 5 години гаранция - кое би избрал? Аз бих избрал 2-рото.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

    Коментар


      #47
      И един приятел все така три евтини климатика по 800 пари от технотата. Единия 7 пъти го ремонтират вече, то отпуската му изгоря половината само със сервизи да се занимава.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #48
        И един приятел все така три евтини климатика по 800 пари от технотата. Единия 7 пъти го ремонтират вече, то отпуската му изгоря половината само със сервизи да се занимава.
        Трябва да има нова тема - "Избор на климатик" - ще е Нео, срещу Дайкин и Митсубиши
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          #49
          За пералня най добре е една от най евтините те нямат електроника и по лесно се ремонтират
          имали сме скъпа и евтина евтината още работи .
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #50
            kluchar написа: Преглед на мнението
            За пералня най добре е една от най евтините те нямат електроника и по лесно се ремонтират
            имали сме скъпа и евтина евтината още работи .
            Още по-добре е да си вземеш и жена от Габрово, дето да може да пере - няма ти трябва и пералня.
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #51
              То всяка може да пере ама не ( щат )
              Сега БЕКО е средна цена и сносно качество .
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #52
                Мен ми е интересно по какво се измерва класите нагоре на Миелето. Какво прави повече от едно ЛГ например? Аз мога да кажа едно ЛГ какво има, което никое Миеле не може да предложи на пазара. Ама обратното ми е интересно.
                Здравей Бо,

                Ами нямам ЛГ и не съм имал за да направя съпоставката но мога да отбележа няколко разлики между предишната и сегашната:

                Миле-то пере по-добре, определено. С две малки деца наоколо горе-долу вече знаем кое ще се изпере и кое не, но Милето се справя с петната сега по-добре от колкото Индезита. Не само с техните двукомпонентни препарати, но и с нормален такъв.
                Самодоозирането ме радва определено. Вкарвам прането, пералнята си го тегли, преценя колко препарат, вода, време и т.н. Препаратите са в 2 отделни банки и си дозира в отношения спрямо вида пране, цвета му, степента на замърсяване и т.н. Недостатък е, че да вкараш 50 грама повече пране няма да тръгне докато не го изкараш обратно. Тука Индезита беше по-добре, вкарвал съм облицовката на матрак за спалня вътре, бръмча-трещя ама го завъртя. С Миле такъв шанс няма.
                Милето може да се настройва колко са мръсни дрехите - слабо замърсени, нормално и силно. Също така бих могъл да укажа какъв тип е петното - мазно, от вино, от ягоди и т.н. Честно казано това не съм го тествал но го има като опция. Има различни програми за вълна, за възглавница, якета, спортна екипировка, фини материи, експресна, автоматична (каквото и да значи, тъй като не съм я ползвал) програма и т.н.
                Милето има опция омекотяване с пара в края на цикъла, дрехите излизат приятно меки.
                За сушилнята - и двете сушат дрехите добре, имат различни степени колко сухи да излезнат. От Индезите излизат на хармоника, а от Милето все едно от обикновена сушилня. Обличал съм си тениски направо от барабана.
                Връзка с домашната WiFi мрежа на Миле не съм ползвал, остава на телефона да имам и програма за пране и уред в мрежата. Но според инструкцията могат да ѝ се обновяват програмите онлайн, както и да я подкарам с апп-а, но това не ми е било сред желанията.
                Като технически параметри Милето тежи приблизително 130 кг, пиша приблизително защото с точност май е 136кг, докато Индезита беше 53. Недостатъка е, че Милето я качвахме 4 човека, а Индезита - двама.
                Относно шума - на практика от Миле-то освен ако не върти на 1600 оборота центрофуга шум няма, нито на пране нито на сушене. Аспиратора и климатика са ни далеч по-шумни. Индезита можех да я чуя през 2 стаи като започне да пълни/празни/центрофугира.

                Гаранцията е пълна 10 годишна - удължи се след като попълних един формуляр (беше в промоция иначе искат 600лв отгоре).


                Горе-долу за това се сещам в общи линии.
                Fiat Coupe 1.8

                Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                Коментар


                  #53
                  tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                  Не мога да се пречупя и да си купя бяла техника от производител, дето прави черна техника - ЛГ, Самсунг и т.н.
                  Когато избирах моето ЛГ от най-висок клас, беше със 100 лв. по-скъпо от най-скъпото АЕГ.
                  На марки отдавна не робувам.
                  За сметка на това имам сешоар и апарата за кръвното налягане ми е АЕГ.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #54
                    Когато избирах моето ЛГ от най-висок клас, беше със 100 лв. по-скъпо от най-скъпото АЕГ.
                    На марки отдавна не робувам.
                    За сметка на това имам сешоар и апарата за кръвното налягане ми е АЕГ.
                    Евалата щом си дал 2200 за телевизор, ааа така де пералня ...ЛГ
                    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                    Коментар


                      #55
                      Ами така де.
                      Като предлага най-добрата производителност защо да не пробвам?
                      Отделно мислих смятах и нямаше модел, който да ми изпере и изсуши дрехите с едно зареждане, а не половин ден да ми минава в пране и чакане. Особено пък през нощта, когато използвам нощната тарифа.
                      Шум? Помпата за източване на водата шуми повече от центрофуга на 1600 оборота.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар

                      Working...
                      X