Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати 51 до 55 от 55

Тема: Избор на пералня със сушилня

То всяка може да пере ама не ( щат )
    Сега БЕКО е средна цена и сносно качество .

Фиат фанатик
    Регистр. на
    27.01.2009
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Мен ми е интересно по какво се измерва класите нагоре на Миелето. Какво прави повече от едно ЛГ например? Аз мога да кажа едно ЛГ какво има, което никое Миеле не може да предложи на пазара. Ама обратното ми е интересно.
    Здравей Бо,

Ами нямам ЛГ и не съм имал за да направя съпоставката но мога да отбележа няколко разлики между предишната и сегашната:

Миле-то пере по-добре, определено. С две малки деца наоколо горе-долу вече знаем кое ще се изпере и кое не, но Милето се справя с петната сега по-добре от колкото Индезита. Не само с техните двукомпонентни препарати, но и с нормален такъв.
    Самодоозирането ме радва определено. Вкарвам прането, пералнята си го тегли, преценя колко препарат, вода, време и т.н. Препаратите са в 2 отделни банки и си дозира в отношения спрямо вида пране, цвета му, степента на замърсяване и т.н. Недостатък е, че да вкараш 50 грама повече пране няма да тръгне докато не го изкараш обратно. Тука Индезита беше по-добре, вкарвал съм облицовката на матрак за спалня вътре, бръмча-трещя ама го завъртя. С Миле такъв шанс няма.
    Милето може да се настройва колко са мръсни дрехите - слабо замърсени, нормално и силно. Също така бих могъл да укажа какъв тип е петното - мазно, от вино, от ягоди и т.н. Честно казано това не съм го тествал но го има като опция. Има различни програми за вълна, за възглавница, якета, спортна екипировка, фини материи, експресна, автоматична (каквото и да значи, тъй като не съм я ползвал) програма и т.н.
    Милето има опция омекотяване с пара в края на цикъла, дрехите излизат приятно меки.
    За сушилнята - и двете сушат дрехите добре, имат различни степени колко сухи да излезнат. От Индезите излизат на хармоника, а от Милето все едно от обикновена сушилня. Обличал съм си тениски направо от барабана.
    Връзка с домашната WiFi мрежа на Миле не съм ползвал, остава на телефона да имам и програма за пране и уред в мрежата. Но според инструкцията могат да ѝ се обновяват програмите онлайн, както и да я подкарам с апп-а, но това не ми е било сред желанията.
    Като технически параметри Милето тежи приблизително 130 кг, пиша приблизително защото с точност май е 136кг, докато Индезита беше 53. Недостатъка е, че Милето я качвахме 4 човека, а Индезита - двама.
    Относно шума - на практика от Миле-то освен ако не върти на 1600 оборота центрофуга шум няма, нито на пране нито на сушене. Аспиратора и климатика са ни далеч по-шумни. Индезита можех да я чуя през 2 стаи като започне да пълни/празни/центрофугира.

Гаранцията е пълна 10 годишна - удължи се след като попълних един формуляр (беше в промоция иначе искат 600лв отгоре).

Горе-долу за това се сещам в общи линии.
    Fiat Coupe 1.8

Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
    Не мога да се пречупя и да си купя бяла техника от производител, дето прави черна техника - ЛГ, Самсунг и т.н.
    Когато избирах моето ЛГ от най-висок клас, беше със 100 лв. по-скъпо от най-скъпото АЕГ.
    На марки отдавна не робувам.
    За сметка на това имам сешоар и апарата за кръвното налягане ми е АЕГ.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Когато избирах моето ЛГ от най-висок клас, беше със 100 лв. по-скъпо от най-скъпото АЕГ.
    На марки отдавна не робувам.
    За сметка на това имам сешоар и апарата за кръвното налягане ми е АЕГ.
    Евалата щом си дал 2200 за телевизор, ааа така де пералня ...ЛГ
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Ами така де.
    Като предлага най-добрата производителност защо да не пробвам?
    Отделно мислих смятах и нямаше модел, който да ми изпере и изсуши дрехите с едно зареждане, а не половин ден да ми минава в пране и чакане. Особено пък през нощта, когато използвам нощната тарифа.
    Шум? Помпата за източване на водата шуми повече от центрофуга на 1600 оборота.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Тема: Избор на пералня със сушилня

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •