Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч от горния маркуч на разширителния съд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч от горния маркуч на разширителния съд

    Снимка https://imgur.com/eW1Za8c

    След смяна на казанчето на антифриза ,се появи лек теч от горния малък маркуч ,точно пред скобата ,когато колата/водата загрее и трябва да доливам по половин,един литър вода.
    Затегнах с оригиналната скоба,както пробвах и с две скоби ,и с плътна скоба и не става.Все си сълзи и то силно.Сещам се ,че когато махах старото казанче,маркуча беше много силно застопорен вътре,все едно имаше някаква шайба но тогава не му обърнах внимание,понеже сменям за първи път.

    Казанчето е втора ръка и без капачка...тоест ползвам моята старата.
    Маркучите са ок и преди смяната на казанчето нямах проблеми.Колата не загрява,но просто изтича водата по малко и трябва да доливам всеки ден.
    Как трябва да се направи тази свръзка ,че да спре теча?
    Последна редакция от dan4op5; 21.09.2019, 17:42.

    #2
    Провери ли да не е запушено самото казанче,в смисъл отвора там където пъхаш маркуча.
    Последна редакция от ivan77; 21.09.2019, 23:33.
    STILO 1.4 16v.

    Коментар


      #3
      Оказа се много малка дупчица в казанчето точно там пред скобата Аз затова и не купувам втора ръка ,но тоя път какво се излъгах и ето резултата е налице.
      Ще купувам ново казанче с капачка.
      Последна редакция от dan4op5; 22.09.2019, 12:44.

      Коментар


        #4
        dan4op5 написа: Преглед на мнението
        Оказа се много малка дупчица в казанчето точно там пред скобата Аз затова и не купувам втора ръка ,но тоя път какво се излъгах и ето резултата е налице.
        Ще купувам ново казанче с капачка.
        Ти пък за една малка дупчица цяло казанче
        Там нито имаш високо налягале, нито нищо. Лепиш за 5 минути и забравяш за проблема

        Коментар


          #5
          Ти пък за една малка дупчица цяло казанче
          Там нито имаш високо налягале, нито нищо. Лепиш за 5 минути и забравяш за проблема
          Малка,малка ама 1 литър си изпразва при всяко загряване на двигателя.Не е точно дупчица, а пукнатина.Точно между желязната тръбичка и пласмасата.
          И как ще няма високо налягане ? Прави струя 30см и пада точно върху жълтата капачка на снимката .И това на място,представям си ако му дам зор на двигателя или по некви байри

          С какво да го залепя според теб ? Аз мисля че няма да изкара дълго.
          Последна редакция от dan4op5; 23.09.2019, 14:19.

          Коментар


            #6
            dan4op5 написа: Преглед на мнението
            Малка,малка ама 1 литър си изпразва при всяко загряване на двигателя.Не е точно дупчица, а пукнатина.Точно между желязната тръбичка и пласмасата.
            И как ще няма високо налягане ? Прави струя 30см и пада точно върху жълтата капачка на снимката .И това на място,представям си ако му дам зор на двигателя или по некви байри

            С какво да го залепя според теб ? Аз мисля че няма да изкара дълго.
            Зависи от пукнатината. Попринцип, аз пластмаса лепя по следния начин:
            Разтапям пластмасата около пукнатината с поялник, "зашивам" я със жички от кабел пак с помоща на поялника и после го лепя с някакво силно лепило. Има едни двукомпонентни "epoxy" лепила за пластмаса, има и едно "sun-fix" за метал и пластмаса. После една шкурка за да може като се стегне скобата да е равно и да не изпуска.

            Иначе, другия вариант е да го минеш с обезмаслител и просто да го залепиш с едно от споменатите лепила.

            Коментар

            Working...
            X