Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли начин да се изчисти грешка без закачане към компютър?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли начин да се изчисти грешка без закачане към компютър?

    Здравейте!

    Вчера бобината за 2-3 цилиндър на Punto-то от подписа даде фира (за мой и на жената [която се прибираше от работа с колата] късмет - буквално пред къщи) и тъй като не бях сигурен че е много добре да я мъча на два цилиндъра до моя майстор реших да я сменя собственоръчно на улицата. Днес купих нова бобина и направих замяната в резултат на което колата заработи както трябва, но остана да свети жълтата сигнална лампа. Преди година смених другата бобина защото започна да дава грешки (сега и двете са еднакви на Magneti Marelli) и тогава научих че грешката се запаметява и докато не се изчисти с диагностична апаратура (компютър) лампата си свети.

    Има ли някакъв life hack за изчистване на тази грешка без закачане към диагностика или във всички случаи трябва да мина през майстор?
    ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
    ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
    ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::


    #2
    при пунтото мисля че на всяко десето или 15 палене на колата си трие грешката сама ако проблема е отстранен.

    Коментар


      #3
      Можеш да си купиш Обд блутуут адаптер за десетина лева, и за в бъдеще да си триеш грешките от телефона.

      Коментар


        #4
        Mandjukov написа: Преглед на мнението
        при пунтото мисля че на всяко десето или 15 палене на колата си трие грешката сама ако проблема е отстранен.
        Прав си колега, не мога да потвърдя че е точно на 15-тото палене, но в един момент лампата престана да свети. Навъртях 50-ина километра вече и всичко е наред.

        И да, другото което направих вчера беше да си поръчам OBD адаптер от Aliexpress - дано да работи.

        Наздраве!
        ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
        ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
        ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

        Коментар

        Working...
        X