Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Края на маркуч охладителна система сълзи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Края на маркуч охладителна система сълзи

    Снимка https://i.imgur.com/eW1Za8c.jpg

    Колеги,след смяна на казанчето на антифриза ,края на горния маркуч ,там където е скобата почна да си капе като загрее водата и трябва да доливам по половин-един литър вода.
    Пробвах затегнах с оригиналната скоба,както и с две скоби,пробвах и няква по-яка и плътна скоба, и не става.Все си сълзи ,та даже и лека струя има.Маркуча е ок и преди смяната на казанчето нямах проблеми.
    Колата не загрява,но просто изтича водата по-малко и трябва да доливам всеки ден.
    Как трябва да се направи ,някъв пиниз ли има?

    #2
    Навремето, като нямаше други коли различни от ВАЗ и Москвич на всички водни съединения слагаха грес и така ги монтираха. След загряване на колата и каране известно време, от високата температура грестта се спичаше и така се елеминираха всякакви подобни течове. Може да пробваш, поне не вреди))

    Коментар


      #3
      Мерси за съвета, днес ще го пробвам този метод.

      Коментар


        #4
        Не си и помисляй за грес.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          Не си и помисляй за грес.
          Малко късно Вече пробвах ,но не става. При мен теча явно е голям,едно отиване до 90 градуса на стрелката и за 10-15 мин изтича 1 литър .Имам чувството ,че на свръзката налягането е много голямо и трябва да има нещо като вътрешна контра в маркуча или шаиба или не знам и аз ,иначе както и да го стягам няма да стане.

          Иначе с оригиналната скоба и на студени маркучи едвам едвам го вкарвам малкия маркуч в казанчето и после затягам втората скоба на винт до последно и пак като загрее се появява като едно много малко чучурче

          А дали няма да стане с течен тефлон?
          Последна редакция от dan4op5; 22.09.2019, 10:01.

          Коментар


            #6
            Оказа се много малка дупчица в казанчето точно там пред скобата Аз затова и не купувам втора ръка ,но тоя път какво се излъгах и ето резултата е налице.
            Ще купувам ново казанче с капачка.

            Коментар


              #7
              Е щом е дупка..няма как. Важното е, че си открил причината. Не може ли да се залепи?
              Иначе всичко е добре, щом свършва добре))

              Коментар


                #8
                Два пъти съм се наигравал с нови части. Вторият беше точно с казанче, но за Мареа. Беше се надуло като балон.
                Stop giving directions, just say "Follow me."
                Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                Коментар

                Working...
                X