Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 14 от 14

Тема: Покупка на първи ФИАТ, моля съвети!

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Дилърите на нови автомобили са диалогични. С тях пазарлъците често са на махленско ниво. Най-добре е да попиташ в АИ как стои въпросът с газифицирането и гаранцията. Колкото до дизеловия вариант, мисля, че да си купиш нов дизелов автомобил в наши дни е нещо като да си купиш фабрика на 9 септември. Поне да правеха някакви сериозни отстъпки за дизелите, чийто пазар в Европа се свива все повече. За съжаление поне в България не се наблюдава нищо подобно - държат си цена и разчитат на това, че българинът си вика, че такова животно като забрана/рестрикции на дизела няма и не може да има.
    Последна промяна от snake : 20.09.2019 в 11:15
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Аз мисля като цяло, че нов автомобил не си заслужава. Не заради забраните, които най-вероятно и след 10 години няма да се наложат тук, ами по-скоро от гледна точка на пазарната му цена и следгаранционната му цена, ако евентуално се стигне до там и искаш да го продадеш. Тоест влагаш огромна сума, която след време е в загуби много по-големи от тези да си купиш кола на 7-10 години и да я подържаш. Това е доказано от хора правили статистика. Дизеловите двигатели на Фиат и като цяло италианските са достатъчно здрави и имат голям ресурс, която една нормално експлоатирана кола в рамките на 7-8 години не може да изразходи. Нова кола си заслужава единствено и само ако искаш да си направиш кеф да се возиш в ново возило и имаш излишни пари, които се чудиш къде да хвърлиш. Иначе от гледна точна на инвестиция те тегли само надолу. Спокойствието, че колата е нова и надеждна не трябва да те крепи, защото в повечето случай се оказва, че една нормално експлоатирана кола няколко години след гаранцията си обикновено е по-надежда, изчистена от проблеми от такава която е нова и все още предразположена към евентуални дефекти.
    Последна промяна от yeksuh : 20.09.2019 в 11:37

Колега има резон в думите ти, но не съм напълно съгласен. Разбира се, ако твоя опит с нови автомобили е по-богат от моя, бих се съгласил с тезата ти, по простата причина, че това ще е първият ми нов автомобил, евентуално.

Причината да се огледам в кола, върната от лизинг не е за евентуална минимизиране на загубата при по-нататъшна покупка. От началото на година по настоящия ми 21 годишен автомобил, който подчертвам е пазен и поддържан фанатично както от мен, така и от предишните си собственици съм дал за ремонт около 1000 лв. При това за неща от рода на нов радиатор, охладителната система, в момента имам проблеми с теч на масло поради остарели гарнитури и още куп, куп неща идващи от остарелите части, което ми идва много вече. Факт е, че карам сраднително доста (от 2016 март до сега съм минал с нея точно 100 000 км). Като при всеки ремонт се налага да се лиша от автомобила за X-дни, което спъва и работа и всичко

За това се насочвам към нов автомобил, при който бих могъл да минимизирам такъв тип разходи и загуба на време. Комфорта е плюс, но определено нямам едни пари да давам горница, все пак семейството и ипотеката чакат мен :D Може ли да дадеш малко финансови аргументи, свързани с подръжката на нов автомобил, тъй като наистина нямам към кого реално да се обърна за подобни разходи, свързани с марката?

Не съм купувал нов автомобил, но имам роднини, които си купуват и виждам как накрая губят доста от цената на автомобила. Влезеш ли един път в играта на лизинга, трудно се излиза. За пример ще дам Nissan Qashqai, който на 6-тата година(преди 1 година) продаде за около 40% от цената за която го закупи. Плюс това обслужването и евентуален дефект и отстраняването му не е задължително да е бързо, защото и тези сервизи са натоварени, особено със служебни коли. 1000 лева за твоето обслужване не са нищо, при положение, че само толкова ще дадеш за "каско" на новият автомобил. 21 годишна кола си е старичка, нормално е да плаче за ремонтчета, но затова се купува кола на 7-8 години, кара се максимум 5 години и се сменя, поне по моя теза, понеже съм го правил 3 пъти, но всеки си намира какво го устройва. Аз съм чувал, че на отиване за обслужване на масло или др. се оставят минимум 200+. Всеки си решава в крайна сметка. Аз имам възможност да си купя нов автомобил, но не искам, защото просто няма смисъл, нито ще ми е по-надежден, нито ще ми върши повече работа, само да му треперя и да се ядосвам като някой и направи нещо и после за боядисване ще чакаш много повече.
    Последна промяна от yeksuh : 20.09.2019 в 14:24

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Покупка на първи ФИАТ, моля съвети!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •