Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 14

Тема: Покупка на първи ФИАТ, моля съвети!

Покупка на първи ФИАТ, моля съвети!

Здравейте,

След известно обмисляне реших да направя постъпки и да закупя първия си Фиат. До сега съм карал автомобили със задно предаване, но по-стари. Времето минава, имаме нужда от семейна кола, надеждна и с евтина подръжка, която да ни кара из страната и не само ) Почетох, послушах и елиминирах други автомобили в класа като дачия и рено, но проблема е, че фиата е единствения на който не успявам да си уредя тест драйв. Та, за това съм тук с надеждата да ме ориентирате

Насочил съм се към Типо Практик, или по-конткренто това КЛИК. Какво бихте ми препоръчали да гледам и да съобразя при покупката, ако се стигне до такава (детски болести, серийни бъгове и тн). Честно казано бях приоритизирал към кола с 6-степенна кутия, тъй карам предимно извън града, но не мога да се ориентирам от какъв мотор нагоре се монтира 6 степенна ръчка при типото. Какви са вашите впечатления за този модел? Заслужава ли си цената или би било по-добре да кача малко рейнджа, за по-голям мотор? За справка, предишния автомобил беше бмв с 119 коня, която се караше отново предимно извън града.

Бих се радвал да споделите и цени на консумативи, ремонти, както и как е какво е обслужването в гаранционните сервизи, по ваш реален опит.

Надявам се да успеете да ударите едно рамо и да се виждаме скоро по пътищата с новата придобивка.

Поздрави!

За серийни бъгове малко трудно ще получиш отговор, все пак колата излиза 2015 година, трябва да е нещо доста фрапантно, че за толкова време да се прояви. Но пък колегите с такива може и да са откирили нещо.
    За скоростите, според google, 5-степенната се монтира само на 1.3 дизел.
    Някой колега може да сподели по-подробно, но според мен частите са без пари за такъв автомобил. Само пример, заден амортисьор ти е 90лв, преден 120лв. Може и по-малко да ги намериш, но и това да са най-евтините, за кола 2017 са жълти стотинки.
    Успех с покупката!

Този двигател 1.4 16v FIRE е сравнително стар и с времето се е доказъл като задоволително здрав и надежден двигател. Без директно впръскване, без турбини, без вериги, без валвтроници и не е някоя тотална малолитражка. Това е като цяло плюсовете пред конкурентите му от гледна точна на двигателтие. Като цяло няма да имаш проблеми с него дълги години, седейки по това как Браво II идват тук на по 200к и не са пипани изобщо. Окачването също е елементарно и здраво, като на Bravo II и там ще има бая да биеш по-дупките да се разхлопа. Реално единственият минус е че не е толкова динамична, колкото би очаквал, купето е сравнително тежко за мощността на двигателя и особено извънградско изнемогва, ако се кара в ниските обороти, трябва да и дадеш малко жега за да качваш баирите без проблем иначе на равно няма никакъв проблем и се тегли добре. Градско е доста задоволителна и тиха. Общо взето няма да сгрешиш за тези пари е перфектен избор.

Благодаря за информацията и аз чух добри отзиви за мотора и за това се насочих към него. Обърнах внимание, че двигателя е с ремъци, не с верига. Предлага ли се на пазара вариант с верига, тъй като до сега преднамерено съм се насочвал към такъв без ремъци и ролки.
    Междувременно, как стои въпроса с монтаж на газова уредба на лизингов автомобил? Създава ли проблеми с гаранционното обслужване и респективно мотора носи ли на газ?

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Веригите на съвременните двигатели не са никакво предимство.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Цитат NOVATOR написа: Преглед на мнението
    Здравейте, ...
    Насочил съм се към Типо Практик, или по-конткренто това КЛИК. Какво бихте ми препоръчали да гледам и да съобразя при покупката, ако се стигне до такава (детски болести, серийни бъгове и тн)...
    Надълго и нашироко обсъждаме новото типо, включително и тези служебните, върнати от лизинг, към които си се насочил, в тази тема.
    Последна промяна от snake : 19.09.2019 в 09:08
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

И в тази посочена тема пак се прехвалват други марки като Дъртачия и изтъкват предимства, въпреки че то се видя, човекът си го е казал - "Почетох, послушах и елиминирах други автомобили в класа като дачия и рено". Това е, щом човекът е стигнал то този извод, има ли смисъл повече да се обсъжда.

Да, поразгледах темата, но някак си фокусът ми се струва, че е по-скоро над няколко Дачии и Опели, вместо над Типото. Все пак има полезни неща, които и аз самия вече съм проучил.

Все пак за разходи свързани с подръжка, както и сервизно обслужване не открих много информация(колко се чака за смяна на консумативи, има ли майстори, които се "учат" на колата и тн.). Може пропускът да е мой Мен все пак си ме интересува как седи въпросът с монтаж на ГАЗ на лизингов автомобил. Или бихте препоръчали да дам малко повече за такъв с фабричен инжекцион?

Не мисля че ще стане на газ без да ти отпадне гаранцията, понеже конкретният автомобил не е пригоден за това гориво. Тоест дивгателят ще издуха по-рано и може да се окаже, че ще ги вкараш в разход, който не им е предвиден иначе. Може би има някаква договорка, но силно ме съмнява. От тази гледна точка бакшишите купуват фабрично газифицирани за да нямат проблем.

Да и аз така предполагам, но все пак ако има вариант в който това може да се случи и да сподели ще се радвам. Обръщам внимание, че доста таксиметрови автомобили са газифицирани, но предполагам там схемата е друга. Ако няма такава опция дали не би било по-удачно да се насоча към дизеловия вариант на Типото? Проблемът е, че не съм запознат с подръжката на дизелова кола, тъй като от 3 до сега нито една не е била такава.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Покупка на първи ФИАТ, моля съвети!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •