Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo - масло скорости

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo - масло скорости

    Здравейте,
    нужна ми е малко помощ в избора на масло за скоростите на Fiat Stilo 1.2 16V.
    В книжката ми пише 75w80 GL4
    В Autodata 75w85 полусинтетично GL4
    В каталози на Кастрол и разни други излиза 75W-90 пълна синтетика GL5
    Забърках се вече, знам че оригиналното е претърпяло смяна през годините и се чудя какво да налея, ще се раздвам на помощ от Вас.
    Поздрави!

    #2
    В книжката ти пише кой модел на Tutela e маслото,потърси си същото.
    Последна редакция от Brevetti; 10.09.2019, 21:36.
    Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

    Коментар


      #3
      Задължително GL-4. В книжката може да пише марка и модел на масло, но имай предвид, че то се е променило през годините като рецептура и хомолгации и вече не отговаря. Много хора така си прецакаха кутиите, наливайки на сляпо Тутела-та, която пише в книжката. А тая Тутела си е сменяла рецептурата на няколко пъти и съответно от синтетика GL-4 (когато е писана книжката на колата) е станала полусинтетика GL-5 (в днешно време). Маслата GL-5 са агресивни към синхронизаторите от цветни метали и ги разяждат. От личен опит ти казвам, най-подходящият вискозитет за нашите температури е 75W90. Аз сложих 75W80 и се наложи да го сменя без време, защото лятото, като загрее кутията, настава голяма веселба със скоростите. Та правилното масло е 75W90, GL-4. Такива са примерно:

      RAVENOL TSG SAE 75W-90

      COMMA SX 75W90 GL4

      REPSOL CARTAGO CAJAS EP 75W90
      Meguin Mehrzweckgetriebeoel GL4 SAE 75W90
      Castrol Syntrans Multivehicle 75W-90

      AMSOIL Synthetic GL4 Manual Transmission Fluid

      Ако търсиш евтино-слагай Comma или Ravenol, ако търсиш качество-слагай Amsoil. Тези поне нямат ментета. Кастрол и Репсол не ти препоръчвам, освен ако не са докарани от реномирани търговци в Германия или друга цивилизована държава. Аз лично карам с Amsoil в момента.
      Последна редакция от DJPOPA; 11.09.2019, 03:56.
      Dacia Duster 1.6 4WD

      Коментар


        #4
        Един + за COMMA от мен
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Добре че пуснах темата, че се бях засилил за GL5, благодаря Ви колеги, утре поръчвам маслото и да го сменям(ако има нещо останало в скоростите де) преди години на една астра източих 50мл. от 2л. който трябваше да има( а беше карана така години наред без какъвто и да е шум или проблем)
          Поздрави!

          Коментар


            #6
            Защо във моята книшка пише GL-5,не го казвам със цел заяждане а от чисто юлбопитство. Stilo 1,4 2006г.
            Последна редакция от ivan77; 15.09.2019, 06:49.
            STILO 1.4 16v.

            Коментар


              #7
              Не знам. Колегата е казал за неговото Стило:
              gecatax написа: Преглед на мнението
              В книжката ми пише 75w80 GL4
              За това и му дадох тези препоръки. Някой може ли да провери какво пише в Аутодата за това Стило 1.4 (2006) ?
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #8
                Не знам. Колегата е казал за неговото Стило:

                За това и му дадох тези препоръки. Някой може ли да провери какво пише в Аутодата за това Стило 1.4 (2006) ?
                Много е вероятно, книжката да му е писана след смяна на рецептурата и може би части по кутията все пак е 2006. Моята е 2003г. Към обяд ще погледна в Autodata какво пише.Иначе аз моето го смених от вече 3 дена и не се е оплакала колата, даже се радва.

                Коментар


                  #9
                  2003 1.2 80к.с.
                  Click image for larger version

Name:	1.2.jpg
Views:	1
Size:	218,5 KB
ID:	2098608
                  1.4 2006г. 90к.с.
                  Click image for larger version

Name:	1.4 90.jpg
Views:	1
Size:	221,2 KB
ID:	2098609
                  1.4 2006г. 95к.с.
                  Click image for larger version

Name:	1.4 95.jpg
Views:	1
Size:	218,4 KB
ID:	2098610
                  прегледах и няколко от 2008 за всички са GL-4
                  Разликата е, че при мен го дават полусинтетика, а другите синтетика.
                  Поздрави!
                  Последна редакция от gecatax; 16.09.2019, 16:18.

                  Коментар


                    #10
                    Ами тогава колегата внимателно да си прегледа пак книжката и да си решава какво ще ползва. Аз не бих рискувал с GL-5.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      #11
                      масло слагай от тва червеното АТФ за автомати.....и нема да си познаеш скоростите масло!

                      Коментар

                      Working...
                      X