Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крома 1.9, 120кс. Проблем с ниски обороти и турбо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Най-накрая, свалихме я! Получих няколко трайни изкривявания и накрая запреличах на коминочистач, но излезе. Щеше да е от полза, ако някой беше споменал, че тази кутия не излиза цялата, а се разглабя докато е на колата, щеше да ми спести часове работа. Също така щеше да е добре и аз да гледах/мислех повече преди да свалям, ама айде.
    Предположението ми за маховика се потвърди, заминал е. Средната част се мърда на ръка, независимо от външната.
    Открих и май защо се чува турбото, меката връзка е скъсана.
    Нов рунд въпроси!
    Как да разбера лагерите дали са за смяна, на външен вид изглеждат добре?
    Кутията как се закача обратно на колата? При свалянето се наложи да изместя корпуса на кутията нагоре, за да мога да извадя притискателния диск и съединителя и да я спусна надолу после. Надявам се да има по-интелигентен начин на монтиране, че така е мъка!

    Снимките са малко тъмни, но каквото такова

    Click image for larger version

Name:	20190922_232215.jpg
Views:	1
Size:	287,9 KB
ID:	2098614 Click image for larger version

Name:	20190922_232225.jpg
Views:	1
Size:	252,0 KB
ID:	2098615

    Коментар


      #17
      Здравей,
      първо за полуоската, трябва да я свалиш, вярно, че е само нанизана и ще излезе, но при качването почти сигурно ще скъсаш семеринга.
      Свалянето и качването на самите скорости: излизат и влизат цели, сглобени, за целта се сваля предният мост, което може да звучи трудно, но става лесно и бързо, но трябва да осигуриш двигателя.
      Лагерите няма как да ги познаем по описание, ако няма видими щети и наранена циментация. Зависи до каква степен си разглобил кутията, може да слагаш валовете един по един и през мястото за диференциала да усетиш луфтовете.
      Либра 1,9 жтд 2000г. LX
      Фиат Крома 1,9 2009г.
      Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

      Коментар


        #18
        Здравей,
        първо за полуоската, трябва да я свалиш, вярно, че е само нанизана и ще излезе, но при качването почти сигурно ще скъсаш семеринга.
        И двете полуоски са свалени, лявата ясно защо, дясната за да стигна до долния болт на стартера и един друг на скоростите.
        За коя семеринга казваш, че може да се скъса?

        Свалянето и качването на самите скорости: излизат и влизат цели, сглобени, за целта се сваля предният мост, което може да звучи трудно, но става лесно и бързо, но трябва да осигуриш двигателя.
        Помислих си го това, но всичко го правя на крик и стойки, малко ме притеснява свалянето на целия мост. Но пък има малко повърхностна ръжда по него, която ще е много по-лесна за премахване ако е свален. Ще трябва да помисля по това. Имаш ли малко повече информация как се сваля? Някакви особености?

        Лагерите няма как да ги познаем по описание, ако няма видими щети и наранена циментация. Зависи до каква степен си разглобил кутията, може да слагаш валовете един по един и през мястото за диференциала да усетиш луфтовете.
        Кутията е на 100% разглобена, трите вала и диференциала са извадети. Единствено лагера на съединителя е още на мястото си, но идеята е да се смени.

        Коментар


          #19
          Семеринга на диференциала, там където влиза полуоската.
          За моста по спомени, може да пропусна нещо.
          При теб вече е доста разглобено, така че, предполагам ти остава да откачиш носачите, може и само от шарнирите, но тогава ще ги вдигаш и тях. Двете планки усилващи, отзад на моста, тръбата на ауспуха, болтовете на рейката, тампоните на двигателя и самият мост. Има и един кабел, който трябва да откачиш, този който отива в ДПФ.
          Либра 1,9 жтд 2000г. LX
          Фиат Крома 1,9 2009г.
          Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

          Коментар


            #20
            Забравих стабилизиращата щанга. Абе, като осигуриш двигателя, за 30 минути е долу без да се напъваш. Щом си успял да я свалиш през моста, за теб няма невъзможни неща.
            Либра 1,9 жтд 2000г. LX
            Фиат Крома 1,9 2009г.
            Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

            Коментар


              #21
              Семеринга на диференциала, там където влиза полуоската.
              За моста по спомени, може да пропусна нещо.
              При теб вече е доста разглобено, така че, предполагам ти остава да откачиш носачите, може и само от шарнирите, но тогава ще ги вдигаш и тях. Двете планки усилващи, отзад на моста, тръбата на ауспуха, болтовете на рейката, тампоните на двигателя и самият мост. Има и един кабел, който трябва да откачиш, този който отива в ДПФ.
              То аз и тук май вече съм свършил част от работата. Шарнирите ги откачих за повече достъп, а тръбата на ауспуха я свалих за да стигна до едни болтове.

              Забравих стабилизиращата щанга. Абе, като осигуриш двигателя, за 30 минути е долу без да се напъваш. Щом си успял да я свалиш през моста, за теб няма невъзможни неща.

              Благодаря! Дано да е така!

              Коментар


                #22
                Колеги, дойде ми съединителя и маховика, обаче май е различен. Изглежда този, който е пристигнал е за Opel Vectra, Saab 9-3 и Fiat Grande Punto, което го знаех, но продавача каза, че става и за Крома. Попринцип дупките за болтове на маховика са еднакви, съединителя, притискателя и лагера също изглеждат еднакви. Единствено дебелината на маховика и дължината на зъбите са различни. Някой знае ли дали това ще е проблем?

                Click image for larger version

Name:	1570536814983.jpg
Views:	1
Size:	91,7 KB
ID:	2098638

                Коментар


                  #23
                  Така, свалих говедото/магарето/предния мост, сега "само" да се сменят лагерите и да се събере всичко обратно.
                  Стигнах обаче до едно заключение, не знам дали е заради GM или Opel, или просто Fiat вече не са това, което са били, но такава глупава конструкция не бях очаквал. Кой реши, че е добра идея да сложат компютъра в подкалника при боклуците и влажноста и да се прикрепи към колата с два болта, единият от които е болт на предния мост... Подкалниците са едно цяло отпред от бронято до праговете отзад. Пъхнати са под ръба на калниците и се държат на 3 винта и 300 щипки. Другото, което е стабилизиращата щанга, която не може да се откачи без да се свали магарето и следователно кормилната рейка, която е елементарна за откачане от магарето, но не може да се остави на мясно, а трябва да се свали заедно със всичко, защото седи под щангата. Попринцип това мога да го преодолея, но болта на моста, който държи рамката на компютъра, просто не може да бъде надминато по глупост.

                  Коментар


                    #24
                    Колега,
                    Какво стана с турбото?
                    Питам защото и на моята Крома се разсвири.
                    Ланча Капа 2,0 VIS
                    Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

                    Коментар


                      #25
                      Колега,
                      Какво стана с турбото?
                      Питам защото и на моята Крома се разсвири.
                      Оказа се, че ми е скъсана меката връзка и за това се чува. Ако звука при теб е подобен на този от клипа, огледай си генерацията, да не би и при теб да изпуска.

                      Коментар


                        #26
                        Мисля че при мен не е от това.Ти пишеше че при теб има сиво син пушек.При мен няма пушек.А знам че когато има скъсан тръбопровод колата почва да пуши.
                        А при теб след смяна на връзката свиренето изчезна ли?
                        Ланча Капа 2,0 VIS
                        Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

                        Коментар


                          #27
                          Мисля че при мен не е от това.Ти пишеше че при теб има сиво син пушек.При мен няма пушек.А знам че когато има скъсан тръбопровод колата почва да пуши.
                          А при теб след смяна на връзката свиренето изчезна ли?
                          Пушека го имаше само за малко в началото. Като взех колата не беше палена от година, кой знае от какво е бил пушека. А за меката връзка още не е сменена, в момента предницата е полуразглобена и чака да пристигнат някои части. Не мога да кажа на 100%, че проблема е от меката връзка, но всеки с който съм се консултирал твърди, че е от това, пък и звука е някак си като на излизащ въздух/газове. При теб ако е по-скоро като от лагер, най-вероятно е от самото турбо.

                          Коментар


                            #28
                            Благодаря,колега.
                            Ланча Капа 2,0 VIS
                            Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

                            Коментар


                              #29
                              Само да отбележа, че проекта все още не е изоставен, върви бавно, но славно!
                              Добре, че беше вируса да ме пратят да работя от вкъщи, иначе мотора още щеше да е на крик подпрян! <== опит да гледам позитивно на нещата

                              Ето малко материал от вчера вечерта:




                              Дюзата още е за смяна, чакам един с Опел Вектра за части да ми даде една от неговите. ЕГР-а и още няколко неща не са закачени, защото чакат дюзата. Отдолу пуши, защото е само на един катализатор/ДПФ, меката връзка е скъсана и не е монтирана. Съединителя не е обезвъздушен, следователно не е и тестван, но поне скоростите се въртят!

                              П.П. Извинявам се, че си изполвам темата малко като блог! Кажете, ако давам излишна информация, за да спра.

                              Коментар


                                #30
                                Маховика стана ли за кромата?
                                Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                                https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                                Коментар

                                Working...
                                X