Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крома 1.9, 120кс. Проблем с ниски обороти и турбо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    George1984 написа: Преглед на мнението
    Маховика стана ли за кромата?

    Стана да, трябваше обаче да се монтира с други болтове, тези от оригиналния бяха по-дълги.

    Старите:
    Click image for larger version

Name:	old.jpg
Views:	1
Size:	16,3 KB
ID:	2098952

    Новите:
    Click image for larger version

Name:	new.jpg
Views:	1
Size:	86,1 KB
ID:	2098953
    Последна редакция от JTR; 01.06.2020, 03:08.

    Коментар


      #32
      Можеш ли да ми кажеш марката и модела и с какъв съединител ги сложи?
      Ето ти и едно закъсняло видео.
      Може да е полезно. Голяма мъка ми се вижда да свалиш кутията без да свалиш магарето .
      Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
      https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

      Коментар


        #33
        Извинявай, за бавния отговор! Щях да пиша по-рано, но забравих. Сложих този комплект маховик и съединител:
        https://www.ebay.com/itm/VAUXHALL-VE...72.m2749.l2649

        За сваляне на кутията през магарето, голяма мъка е, да. Разглабя се докато е на колата и излиза на части. Но ми е първа кутия, която свалям, сам си я свалих и ремонтирах с минимална помощ от познати, как да знам какво се прави...

        Коментар


          #34
          Да сложа един ъпдейт, за обобщение на проекта до тук.

          Мотора вече работи равномерно и гладко, оказа се дюза на четвърти цилиндър, както предположих в по-ранен пост. Опитах се да го почистя собственоръчно с ултразвук и игли, но проблема се оказа по-голям. Имаше подобрение след моята намеса, но някак си не беше точно както трябва. На диагностика показа, че корекцията на въпросната дюза е около 800%, което очевидно не е правилно. Сваляне на всички дюзи, в багажника на Мареата и в БГ на ремонт в сервиз "Електро Дизел 12" в Благоевград. Почистване на всички дюзи и замяна на разпръсквач на четвърта дюза. Изключително съм доволен от услугата, бързо, на разумна цена и с пълен протокол за състоянието на дюзите, плюс кодове за калибрация от машина на Бош. Бях споменал за дюза от Опел... Еми не става, ако някой се замисля да слага дюза от Вектра 2004-2007, да знаете не може да се програмира кода за корекция към ЕКУ-то на Кромата. Работи, но по-зле от повредена оригинална дюза. След ремонта на оригиналната дюза корекцията на до скоро проблемната дюза е 1-2%. Толкова за дюзите.

          Сменени са също така и четири подгревни свещи. Уж беше само една и сложих същата марка и модел, но уви. Изгоря и втора, за това реших да сменя всички и за сега проблеми с подгрева няма!

          Турбото издаваше тези плашещи звуци заради скъсана мека връзка. Заварих една универсанла и най-лошото от шума изчезна. Има още едно леко свистене на високи обороти, но това е най-вероятно от спукания маркуч веднага след турбината. Поръчах нов, но още не е дошъл.

          За съединителя... Стана! Да, не е перфектен, но стана! Феродовия диск е без пружини (за разлика от заводския) и има вибрация при потегляне на съединител без газ и напълно загрял мотор, но нищо непоносимо. При студен мотор, лек наклон или леко подаване на газ, вибрацията изчезва. Най-много се усеща при потегляне по нагорно, без газ. Не се оплаквам, все още е най-комфортната кола, която съм притежавал.

          Скоростите за сега са добре. Това е едно от нещата, от които се опитвам да се гордея Синхронизатора на трета е заминал (според консултация с масйтор), но не ме притеснява много. Няма хъркане, просто се усеща лек дискомфорт при включване на въпросната предавка. Ще се мисли при следващия ремонт на скоростите, ако още е при мен и не съм измислил как да монтирам F40 кутия.

          ДПФ-а се отпуши след малко извън градско каране и от тогава не е имало проблеми.

          След монтиране на нови дискове и накладки, отпред и отзад, колата спира тихо и плавно! Има едно леко задържане на заден ляв апарат, но това за сега остава на заден план. Мина технически преглед и загрява колкото предните, което не е добре, но не е и прегряване.

          Окачването е в добро състояние, само две биалетки са сменени... малко заради мен, ядосах се на нещо и откъртих едната.

          Малко премахване на ръжда и заварка на държач на генерацията. Като цяло е доста добре отдолу.

          Има и някои други неща, които съм правил по нея, но ще ги оставя за следвашия пост, в който се надявам всичко да е довършено.

          За сега остават, виене от пистова ролка (не знам коя), заден ляв апарат, един тампон на задното гърне, отклюване на багажника от копчено на капака, лампите по таблото, които светят дори и когато мотора е изгасен и не е на контакт и някои дреболии.

          Само да добавя, колата се кара от почти месец и около 2000км.

          Коментар


            #35
            Колега,шапка ти свалям за всичко което си направил.Със здраве да я караш,то си личи че мерака ти е огромен.Хиляди км без проблеми и весело прекарване на коледните и новогодишни празници.Успех
            198mjet Bravo

            Коментар

            Working...
            X