Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 13 от 13

Тема: Крома 1.9, 120кс. Проблем с ниски обороти и турбо

Без да съм експерт, но скоростната кутия според мен можеш да я елиминираш (маховика също), като чуеш евентуално работата на скоростната кутия на свободна. Защото като натиснеш съединителя това, което прави е да откачи въртящото движение към скоростната кутия изобщо, но ако има някакъв проблем, по мое мнение би трябвало да го има и докато върти без да е на някаква скорост. Иначе маховика (дори и измисления демпферен) е на коляновия вал закрепен и се върти постоянно при работещ двигател - не би трябвало да му пука много дали е натиснат съединителя или не. Поне до толкова мога да си обясня работата на тази част от двигател-маховик-феродов диск-притискател-скоростна кутия. Пак казвам - не съм специалист, но това, което видях на разглобената ми кола ме води в тази посока на разсъждения. Може и изобщо да не съм прав разбира се
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

Цитат jenshen73 написа: Преглед на мнението
    Без да съм експерт, но скоростната кутия според мен можеш да я елиминираш (маховика също), като чуеш евентуално работата на скоростната кутия на свободна. Защото като натиснеш съединителя това, което прави е да откачи въртящото движение към скоростната кутия изобщо, но ако има някакъв проблем, по мое мнение би трябвало да го има и докато върти без да е на някаква скорост. Иначе маховика (дори и измисления демпферен) е на коляновия вал закрепен и се върти постоянно при работещ двигател - не би трябвало да му пука много дали е натиснат съединителя или не. Поне до толкова мога да си обясня работата на тази част от двигател-маховик-феродов диск-притискател-скоростна кутия. Пак казвам - не съм специалист, но това, което видях на разглобената ми кола ме води в тази посока на разсъждения. Може и изобщо да не съм прав разбира се

Звука ту го има, ту го няма. Обикновено се появява когато подадеш газ и после пуснеш педала, при натискане на съединителя изчезва.
    Иначе, почнах да свалям скоростите, но е много неудобно в тесен и тъмен гараж на стойки и крикове. Та да попитам, съединител и маховик от Опел ще стане ли? И също така да поръчвам ли направо ремонтен комплект (6 лагера) за скоростите или първо да ги сваля изцяло и да им направя някаква визуална инспекция?

П.П. Като се откачат всички болтове на кутията, вала който предава движението към дясната полуоска се измъква сам при ваденето на скоростите от двигателя, нали? Уж гледах, но не виждам да има нещо, което да го държи.
    Последна промяна от JTR : 16.09.2019 в 12:36

Забравих да попитам, как се вадят дюзите на този двигател?

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Крома 1.9, 120кс. Проблем с ниски обороти и турбо

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •