Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 2 vs Golf 5

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Освен това Делтата е много ама много силно непродаваема.
    Продавах моята 9 месеца. Почнах от 9300. Стигнах до 6400 на обява, и 5800 на сделка.
    Имаше в Мобилето други делти, почнали от 12500, стигнали до 7000. Стояли по година и половина.
    Не мисля че с Бравото ще има такъв проблем. Никога не ми се е застоявала никоя кола 9 месеца.
    Говорим за здрава и свежа кола на реални 189 000км, 2.0 м-жет. Не за някой дарак, който плаши хората.
    Просто няма никакъв, ама никакъв интерес. По едно време нямах обаждане около 5 месеца. А винаги е била на първа страница в Мобиле.
    Освен това няма никакви Делти на части. Голям проблем ако се шибнеш.
    Заключение - няма части за нея, непродаваема, с кофти задно окачване.
    Не бих я купил.
    Глас за Бравото.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #17
      Абе ви все рейсъри ли сте? Аз съм пълнил километража с Делтата и не съм забелязал да ми пречи гредичката! Даже Предел си катеря с над 100, пак не съм усетил да ми носи, за разлика от Либра-та дето е с независимо окачване! Според вас варелът Голф е по-добър избор ли?! Това е безумно... пък за продажбата не е така - за моята се обадиха 5 човека, бях я пуснал на 13690, ей така да видя реакция. Даже идваха да я гледат, при това без да ми правят коментар на цената! В крайна сметка не я продадох, понеже Опел-а счупи скорости за втори път... а и така или иначе, не ми се даваше. Когато колата е изпъната, всичко по нея е о.к. хората скачат - това е. Който иска да види кола на истински 212000 км, да дойде на ланча събора да види за какво говорим. Като ги гледах по Дупница, какви се предлагаха на "168000", изонодени, окъцани, захабени... мани-мани, поне на по 400000+ км, щото иначе тоя волан с електроусилвател дето се върти с кутре, как ще го изонодиш?!
      Айде стига с тоя фиатски нихилизъм!
      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

      Коментар


        #18
        D. Stanev написа: Преглед на мнението
        Голф, след 4-та генерация с читав дизел няма (като изключим чистия дизел). Освен това изглежда ужасяващо, да не говорим, че всеки втори кара Голф... Винаги 1.9 е повече от 1.6, не само при Браво, особено 8 клапановия 120 к.с. е чук. Пък може и по-лъскавата опаковка на Браво да избереш - с опаковка на Ланча Делта 3, пак с 1.9 последното му издание със 190 коня... вече ги има по автокъщите, на сносни цени, поддръжката не е скъпа, като там имаш бонус, че скоростната кутия не е шибаната М32.
        Смамо помисли - Голф 5 (или какъвто и да било друг) Сравнен с това:

        [ATTACH=CONFIG]107527[/ATTACH]
        ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, доживях да я видя на снимка...
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #19
          Delta 3-ката е много добра и стабилна кола с големите оригинални джанти. Даже почти всички hot hatch-ове са с гредички, но това не им пречи да правят рекорди по пистите. Много се хващате за глупости, а не гледате реалните предимства, които са: по-малко неща за смяна и по-малко слаби места по-окачването. Съмнява ме някой от вас рали майсторите да усети особена разлика, освен дето се вика плацебо ефекта. Всичко е в главата.

          Коментар


            #20
            Относно DPF-ите, има 1.9 мотори фабрично без DPF, стига да е до 2008-ма.
            Проблемът с гумичка на всмукателя на маслената помпа не фигурира при 1.9 моторите, а при 2.0.
            Специфични приблеми при 1,9JTDm - Лагери на скорости, както колегата по-горе каза (не е задължително да се прояви). Също така тези мотори къртят вътрешни карета на поразия. Иначе карантията на 1.9JTDm моторите е здрава, няма да имаш проблем с глави, клапани и пр., CR системата е достра безпроблемна и позната сред майсторите, дюзите се рециклират, вървят яко и горят доста прилично.

            Проблемите на 1.9JTDm са като при всеки друг дизел - EGR, DPF (ако има), вихрови клапи (1.9JTDm 16V, 2.0JTDm 16V), запекла геометрия на турбината, демпферен маховик. Но Гоуфу страда от същото и то не по-малко. Като добавим и проблема с цепенето на главите при 2.0TDI 140hp, гадните пиезо-инжектори на 2.0TDI (които яко се скапват) и не дай си боже ако е с тръгнало DSG. Ако ще е Голф ,то бих заложил на Golf 6 с CR дизел - там като че ли са по-добре нещата, но и парите са други. Старият 1.9TDI е доста добър мотор, ако е в добро състояние върви много прилично, но вече е доста стара концепция и аз не бих го взел.

            Браво е с много просто и евтино окачване. Дали е по-здраво от Голфовото - кой знае, шофьори всякакви, пътища всякакви.

            Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

            Коментар


              #21
              Бягай надалеко от фолксваген и бомба -дюза

              Коментар

              Working...
              X