Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Смяна на рег. номера и електронна винетка

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004

Смяна на рег. номера и електронна винетка

Колеги, предстои ми смяна на регистрационните номера на МПС-тата, поради промяна на постоянния адрес, като и двете коли имат годишни електронни винетки, валидни до февруари-март догодина.
    Някой има ли практически опит с промяната на данните за винетката?
    В сайта на АПИ е описана процедура с посещение на областната дирекция на АПИ (не живея в областния град), и то в 3-дневен срок след промяната на табелите.
    Да де, ама аз като ги сменя табелите във Враца, дори и след това да ида до местното АПИ, ще трябва и да се прибера веднага след това в Козлодуй, и ще ме хванат толаджиите или камерите (ако вече работят де, мисля че още не). Айде, с толаджиите някак ще се разбера евентуално...

Споделете опит, моля!

П.П. Не разбирам какъв е проблемът да направят смяната да става през сайта на АПИ с няколко клика?!?

Грешен раздел - преместена.
    Модераторски екип на www.fiatforum.bg

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Да бе, нали съм писал горе, че съм я чел.
    Ама не е ли малоумно в 21 век за електронна винетка да се подава хартиено заявление?
    И какво като подам заявлението? Ако докато го обработят мине седмица, а през това време камерите ми нашляпат 15 фиша за без винетка?
    Не ми е ясна цялата работа.
    Пише, че може и по мейл, видях го, ама пише и че трябва да е подписано с електронен подпис, а аз нямам.

Май така е направено че да си вземеш нова
    Как ще справи някой от село на 70

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Цитат Immortal написа: Преглед на мнението
    Да бе, нали съм писал горе, че съм я чел.
    Ама не е ли малоумно в 21 век за електронна винетка да се подава хартиено заявление?
    И какво като подам заявлението? Ако докато го обработят мине седмица, а през това време камерите ми нашляпат 15 фиша за без винетка?
    Не ми е ясна цялата работа.
    Пише, че може и по мейл, видях го, ама пише и че трябва да е подписано с електронен подпис, а аз нямам.
    Щото всички са умници и толкова са мислили системата, че това им е убягнало - как да направят така, че да имаш винетка на новия номер след пререгистрация, а на стария да се прекрати услугата. Ама то трябва да има интеграция със системата на КАТ, пък те да им дават информация кой си е сменил номера и т.н. пък да се правят едни проверки...."много сложна работа".
    Като ти нашият 15 фиша, сигурно (щото заявлението ти е подадено в срок - ако предположим) ще трябва някой ръчно да ги "оправя" тия фишове.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Реално в заявлението на мястото на "Подпис" са казали - може да бъде използван валиден електронен подпис. Ако нямаш - подписваш ръчно и сканираш. Поне такава е моята логика. Ама що не им звъннеш и те ще ти кажат - няма да си първия?
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Тема: Смяна на рег. номера и електронна винетка

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •