Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 23

Тема: Всяка сграда - с технически паспорт до 2022 година?!

Фиат фанатик Аватарът на milen11
    Регистр. на
    25.05.2008
    Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    Вместо да вземат с парите от Европа да оправят блоковете и къщите
    да нямат прбоблем поне 50 години те слагат изолация не за 40 лв а за 70 лв и повече .
    Интересно ми е ако блока е мало не както трябва например със заварките на панелите кво правим
    Ще карат хората където живеят вътре да извадят едни 30000 лв и да си оправят блока .
    Не виждам как ще стане това .
    И кво от това че има паспорт ще дават ли гаранция 20 -30 години.
    ами ако падне на 5 година или остане здрав още 100 години
    Гаранцията е 5 години.Пролетта след една голяма буря фирмата която прави покрива си смени всичките обшивки.Нямакой да ти даде гаранция 20 години това да не е ФИАТ.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Много ми е интересно как ще извадят паспорт на блок, дето е строен 60-те години с проектоживот на сградата 50-60 години, каквито са масово панелките. И след 10-15 години какво ще стане с тези блокове при евентуално земетресение?
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Цитат milen11 написа: Преглед на мнението
    Гаранцията е 5 години.Пролетта след една голяма буря фирмата която прави покрива си смени всичките обшивки.Нямакой да ти даде гаранция 20 години това да не е ФИАТ.
    Явно сте попаднали на Фирма, щото повечето при такива неща закриват фирмата и я пререгистрират и пиеш една студена вода. То цял футболен клуб с милиони задължения го оправиха по този начин.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Да допуснем, че собствениците в т.нар. етажна собственост (пенсионери, мутри, наркомани, алкохолици, собственици в чужбина, вечни длъжници - преследвани от ЧСИ, обикновени добронамерени хора в активна възраст...) в блок X по някакъв магически начин се разберат, договорят се с фирма, всички собственици се споразумеят кой колко дължи за обследването и как ще плащат, съберат парите... Всичко това са глупости, разбира се, но да допуснем, че се случи. Идва съответната фирма и обследва. Констатира, че 2/3 от олигофрените са бутнали носещи стени, че са построили незаконни и неукрепени тераси, ВиК-то е със стари метални тръби, покривът тече, ел.инсталацията е със стари и опасни кабели, има опасни напуквания по външните стени на блока. Предписва неотложни мерки. И какво от това? Кой ще плаща? Това е пълно безумие. И в крайна сметка за какво е този паспорт, каква е ползата от него, на кого и за какво ще послужи? На гол тумбак чифте пищови! Аз не мога да събера от дебилите и мишките във входа пари за ток, вода и чистачка, какво остава за нещо като тези паспорти, от които никой нищо положително няма да усети?!
    Тези паспорти трябва да ги плати държавата, ако са ѝ толкова необходими!
    Последна промяна от snake : 24.08.2019 в 19:44
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Регистр. на
    25.05.2008
    Фирмите за обследване са.Енерго,ВИК,Пожарна,Строи телен контрол и Телекомуникации и след това е ЕДНАТА фирма която дава становището какво е състоянието на сградата.Предполагам че ще разберете за какво говоря,защото съм минал през тази процедура.От 4 входа са санирани само два защото в другите имаше събаряни стени и ако комисията беше влязла щеше да има санкции за собствениците.След като санирането приключи същите тези комшии подадоха жалба срещу неизвесто лице че по някакъв си начин те са били лишени от възможноста да им санират апартаментите.Назначи се следовател от София и мен,другият домоуправител и председатялят на сдружението ни влачиха по разпити като престъпници които едва дли не са взели парите за санирането на другите два входа.Пиша това под аспект и се надявам да разберете какви ГАНЮВЦИ има и как другите са им виновни и задължени.България сме,и на висше ниво и на нисше сме си Ганювци.

Какво В и К . Енергото и Телекомуникации обследва блока
    Кво ги интересува кви жици имам вътре и тъби
    Те са до входа където е таблото и водомерапоне сега е така.
    Тогава аз трябва ли да нося отговорност за тръбите и жиците ако фирмите влизат в апартамента.
    това не е ли изграждане на мнопол на услугите .
    Една фирма само може да каже че трябва да даващ пари/ ако има проблем с блока / ами ако нямаш.
    ами ако има други инжинери и кажат че всичко е наред.

Регистр. на
    25.05.2008
    Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    Какво В и К . Енергото и Телекомуникации обследва блока
    Кво ги интересува кви жици имам вътре и тъби
    Те са до входа където е таблото и водомерапоне сега е така.
    Тогава аз трябва ли да нося отговорност за тръбите и жиците ако фирмите влизат в апартамента.
    това не е ли изграждане на мнопол на услугите .
    Една фирма само може да каже че трябва да даващ пари/ ако има проблем с блока / ами ако нямаш.
    ами ако има други инжинери и кажат че всичко е наред.
    Коментарите ми са на човек който по някакви си обстоятелства се е сдобил с технически паспорт на сградата в която живее.Какви,колко и кои са фирмите от които зависи този паспорт го споменах защото съм минал през това нещо.Както изглежда и тази тема бързо ще стане доста страници с коментари и предположения и смятам да я напусна навреме.Поздрави и успех. ПС.Ключар,наистина фирмите са до входа ,но те дават предписание кое не е наред с техните комуникации във входа и апартаментите.Надявам се да си разбрал.
    Последна промяна от milen11 : 24.08.2019 в 23:26

Регистр. на
    21.10.2005
    Цитат milen11 написа: Преглед на мнението
    Коментарите ми са на човек който по някакви си обстоятелства се е сдобил с технически паспорт на сградата в която живее...
    Информацията ти е наистина полезна! Като чета през какво си минал - и то по хубав повод, а именно санирането, в мен се затвърждава убеждението, че тая работа с паспортите няма да стане никога.
    П.П. За петте години откакто съм домоуправител успях да организирам ремонта на покрива на нашия блок. Какво ми струваше, не искам да описвам. Включително жертвах една седмица от отпуската си, за да надзиравам лично мангалите какви ги вършат горе. Стигнах почти до бой с тях и никой от съседите не ме защити. Накрая получих за "благодарност" само упреци, включително и такива, че съм откраднал част от парите. Та за тези 5 години се убедих колко лоши, подмолни, неискрени, прикрити и дори крадливи ганьовци са повечето обитатели на етажната собственост. И с тези същите сега пак да се договарям за нещо, от което няма да се види никаква полза? Наистина ми се струва невъзможно.

По принцип, но само по принцип общата работа и кучетата не я ядат. Опитахме да съберем нужните подписи за саниране на входа ни (нямам зор, аз съм саниран, измазан, с подменена дограма, щото не обичам да ми духа и да не ми е конфортно в различните сезони), но разни баби и приходящи отказаха да се подписват, щото едните нямали пари (хм, че кой им иска), а другите нямали нужда (щото само лятото, само за моренцето, месец максимум). И личното ми мнение е, че който иска да му е готино - трябва да се спасява поединично при възможност - къща с двор и тия общи простотии - далеч. Принципно според мен паспортизацията е нужда, че да няма случаи "кой е виновен, че падна стената на блока в Руси", примерно. И @snake има си и закон за етажната собственост - асоциалните елементи можеш да ги изведеш от блока по законов ред... Само от срам, че ще ги изхвърли полиция от апартамента им ще ги накара да са съгласни.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

Регистр. на
    21.10.2005
    Цитат jenshen73 написа: Преглед на мнението
    И @snake има си и закон за етажната собственост - асоциалните елементи можеш да ги изведеш от блока по законов ред... Само от срам, че ще ги изхвърли полиция от апартамента им ще ги накара да са съгласни.
    Този закон някой го е писал с г.за си. Абсолютно неприложим е. Аз какъв съм - да не съм прокурор или ЧСИ, за да водя дела срещу някой съсед и да го изгоня от собствеността му? Криво-ляво събирам едни пари ежемесечно, с които плащам сметките за ток на стълбите и избата, чистачка и една обща чешма в избата. За без пари толкова - НИКОЙ не иска да я върши тая работа. Все още съм домоуправител, само за да не ни спрат тока, че ми трябва - избата съм си я превърнал на личен фитнес и не върви да си светя с фенер.

Преди време идваха едни костюмирани да агитират да ги наемем за платени домоуправители или нещо от тоя род. Имали "процедури" срещу неизрядните платци . Щели да ги тормозят и порицават по имейл, по телефона и накрая щели да ги осъдят. Обаче друг път . След няколко конкретни въпроса за проблемните съседи: например как аджеба ще съберат пари от някой, който е Н-ти роднина на починалите собственици, живее в апартамента им, не отваря вратата при позвъняване, не плаща, не комуникира с никого, дори не му знаем името и телефона и др. подобни казуси, сами си тръгнаха, преди да ги наритаме тия палячовци.
    Последна промяна от snake : 25.08.2019 в 16:14

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Всяка сграда - с технически паспорт до 2022 година?!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •