Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развален лагер скоростна кутия Гранде Пунто 1.9mjet

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Развален лагер скоростна кутия Гранде Пунто 1.9mjet

    Здравейте,

    от известно време колата ми на 5та и 6та издава един странен звук от скоростната кутия. Търсих доста в нета и видях, че е често срещан проблем в лагера на оста на първа, втора, пета и шеста. Скоростната кутия се води М32 за дизелов модел. Търсих ремонтни комплекти с всички лагери, но искам да намеря и да сменя само този лагер. Някой може ли да ми помогне с кода на точно този лагер или да ме насочи към документация на скоростната кутия.

    Поздрави на всички и хубав ден.
    Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

    #2
    Шоколадовата скоростна кутия (chocolate gearbox). Само не стана ясно за кой лагер става въпрос?

    Коментар


      #3
      Да, водят я шоколадовата, ами има две оси със скорости, на едната са 3та, 4та, а на другата са 1ва, 2ра, 5та и 6та. Търся лагера, който е на тази, на която е 5та и 6та скорост, от външната страна, където е към капака. Намира се точно до 6та скорост, за което го наричат и лагер над 6та скорост. Дано се намери, че не мк се дават 200 паунда за целия ремонтен комплект от всички лагери. Поздрави на всички.
      Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

      Коментар


        #4
        Потърсих още малко и намерих този комплект

        Click image for larger version

Name:	Screenshot_20190816-192121_Chrome.jpg
Views:	1
Size:	61,0 KB
ID:	2098568

        виждат се
        NP797735 NP430273
        и
        NP854792 NP430273

        Тъй като има общо 3 оси с задвижващата, от този скрийншот от клипче виждам, че най вероятно на мен ми трябва втория
        Click image for larger version

Name:	Screenshot_20190816-192515_YouTube.jpg
Views:	1
Size:	83,9 KB
ID:	2098569

        Пишете за мнение, ще съм ви много благодарен.
        Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

        Коментар


          #5
          До колкото знам, подмяната на крайните лагери със същите, тоест 55мм не води до дълга експлоатация. Подменят се с 62мм такива, но и капака накрая се подменя и затова има такива комплекти - капак + лагери. Иначе ако искаш да слагаш, като старите, взимай 3-те комплект и сменяй, ще се родиш след това. Като ще отваряш сменяй всичко за 20-30 лв. ще съжаляваш, че не си го направил.

          Коментар


            #6
            Да, определено ще е по-добре да се сменят и трите. Въпроса е дали е нужно да взема целия комплект всички лагери на цялата кутия или да сменя само тези три. Поздрави на всички.
            Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

            Коментар


              #7
              Ето тук също има написани номера: https://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=120671
              Но не знам тая кутия дали няма вариации. Изобщо поразгледай опел форума.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                http://www.fiatforum.bg/showthread.p...B8-M32WR/page2
                Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                Фиат Крома 1,9 2009г.
                Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                Коментар


                  #9
                  Ако ще я караш, сменяй всичко+капака. За твое успокоение, трите лагера на диференциала на С530 (моето Браво) струват колкото целия ремонтен комплект на М32 (Крома).
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте, да определено ще сменя всички, пълна ревизия на скоростната кутия. Имам и записан час за другата седмица. Ще пиша какви са наблюденията ми след като ги сменя. Поздрави на всички.
                    Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте отново. След пълна ревизия на скоростната кутия мога да споделя.

                      След като беше отворена скоростната кутия, лагера на 1-2-5-6-та, от страната на 6-та просто се разпадна. Можеше да се извади всяко едно цилиндърче поотделно от лагера, без никакво усилие. Определено е бил на ръба.

                      След смяната на всички лагери + двата на диференциала не мога да позная кутията.

                      1. Няма грам движение на скоростен лост(напред-назад), когато сложа на първа и вдигна съединителя.
                      2. Няма никакви звуци, когато ускорявам или отнемам газ на 2-ра, 5-та и 6-та.
                      3. Няма никакви звуци, когато карам с над 100 и махна от скорост. Преди диференциала си издаваше постоянен виещ и засилващ се със скоростта звук.

                      При отварянето на кутията имаше 1.7 литра масло, като след монтирането успяхме да съберем около 2.7 литра. Това означава, че за 30 000км е изчезнал 1 литър.

                      Поздрави на всички.
                      Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

                      Коментар


                        #12
                        Би ли споделил колко пари ти легна това всичко.
                        STILO 1.4 16v.

                        Коментар


                          #13
                          500 със сваляне и слагане на място. Много съм доволен определено. Поздрави на всички.
                          Всичко, което някога съм правил и ще правя по автомобила ми можете да намерите в секцията "За мен > Биография" в профила ми.

                          Коментар

                          Working...
                          X