Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свирене от турбо?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свирене от турбо?!

    Здравейте! Това се чува от мотора. Предполагам е от турбото. Въпроса ми е колко и как мога да карам така, защото съм на път?
    Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

    #2
    Колеги, препоръчайте добър сервиз за ремонта на турбото!
    Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

    Коментар


      #3
      0897 943620-Жоро. Обади му се да погледне колата. Не се вкарвай излишно във филми.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #4
        Защо мислиш, че се вкарвам във филми? Може да не е турбина ли?
        Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

        Коментар


          #5
          Това, че свисти, не означава че е за смяна. Масло гори ли?
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #6
            Не, масло не гори, не пуши и върви перфектно. Единственото нещо е, това, което се чува на клипчето.
            Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

            Коментар


              #7
              Мен повече ме притеснява звука на двигателя, отколкото свиренето на грубото. Щом не гори масло - карай и не се вкарвай във филми!
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                А, какво те притеснява в звука на мотора? Ако карам така и се прецака турбото, не знам какво ще стане.
                Последна редакция от gaiska; 19.08.2019, 22:31.
                Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                Коментар


                  #9
                  Някакси "твърдо" работи, може да е от нафтата, от маслото, не знам...

                  п.п. ако това ще те успокои - моето турбо и то така свири вече 30 000 км. Слагай 5W40 - хубаво масло и си карай!
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    Ще сложа, но това свирене се чува от 100 метра. Чудя се дали няма да ме напусне сред някое по-дълго пътуване и да се прибирам с пътна помощ.
                    Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                    Коментар


                      #11
                      По-скоро се притеснявай да не замине демпферния маховик, ако си с такъв, а не турбото. То и да си замине - ще се прибереш някак си, бавно, пушещ, но ще се прибереш. Питай ме мен, как се разпадна маховика, удари семеринга на КВ и швирна маслото. Добре, че бях стигнал там където отивах и стана в спряло състояние.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        Много ми е чудно ако на това турбо оста му се скъса и лопатките вземат че се начупят какво ще стане? Евтиния вариант е ново турбо и интеркулер.
                        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                        Коментар


                          #13
                          jenshen73 написа: Преглед на мнението
                          По-скоро се притеснявай да не замине демпферния маховик, ако си с такъв, а не турбото. То и да си замине - ще се прибереш някак си, бавно, пушещ, но ще се прибереш. Питай ме мен, как се разпадна маховика, удари семеринга на КВ и швирна маслото. Добре, че бях стигнал там където отивах и стана в спряло състояние.
                          Ако парче от турбото отиде във всмукателния колектор много ми е чудно колко ще изкараш?
                          Последна редакция от tambuhtaneca; 25.08.2019, 18:23.
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            #14
                            Ами задай си сам въпроса как ще стигне това парче до всмукателния колектор, като първо трябва да премине през интеркулера??? Къ ще стане? Ще кара на зиг-заг??? А и като си зададеш сам въпроса, вероятно ще стигнеш и до извода, че ако се строши турбото - налягането вече ще е само атмосферно и няма да има какво да го прекара нагоре по тръбите...?
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              Да ама минават. На мой приятел на 2.4 JTDм 175 к.с. му глътна части от перката и после отваряхме и двигател. Надрани цилиндри и криви клапани.
                              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                              Коментар

                              Working...
                              X