Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 27

Тема: Свирене от турбо?!

По-скоро се притеснявай да не замине демпферния маховик, ако си с такъв, а не турбото. То и да си замине - ще се прибереш някак си, бавно, пушещ, но ще се прибереш. Питай ме мен, как се разпадна маховика, удари семеринга на КВ и швирна маслото. Добре, че бях стигнал там където отивах и стана в спряло състояние.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Много ми е чудно ако на това турбо оста му се скъса и лопатките вземат че се начупят какво ще стане? Евтиния вариант е ново турбо и интеркулер.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Цитат jenshen73 написа: Преглед на мнението
    По-скоро се притеснявай да не замине демпферния маховик, ако си с такъв, а не турбото. То и да си замине - ще се прибереш някак си, бавно, пушещ, но ще се прибереш. Питай ме мен, как се разпадна маховика, удари семеринга на КВ и швирна маслото. Добре, че бях стигнал там където отивах и стана в спряло състояние.
    Ако парче от турбото отиде във всмукателния колектор много ми е чудно колко ще изкараш?
    Последна промяна от tambuhtaneca : 25.08.2019 в 17:23
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Ами задай си сам въпроса как ще стигне това парче до всмукателния колектор, като първо трябва да премине през интеркулера??? Къ ще стане? Ще кара на зиг-заг??? А и като си зададеш сам въпроса, вероятно ще стигнеш и до извода, че ако се строши турбото - налягането вече ще е само атмосферно и няма да има какво да го прекара нагоре по тръбите...?
    Steliyan's Life!

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Да ама минават. На мой приятел на 2.4 JTDм 175 к.с. му глътна части от перката и после отваряхме и двигател. Надрани цилиндри и криви клапани.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Цитат jenshen73 написа: Преглед на мнението
    По-скоро се притеснявай да не замине демпферния маховик, ако си с такъв, а не турбото. То и да си замине - ще се прибереш някак си, бавно, пушещ, но ще се прибереш...
    Напротив, много е вероятно да не успееш да се прибереш. 99% от хората не знаят какво се случва и какво трябва да направят при внезапно умиращо турбо, при което колата не може да се загаси по нормалния начин... Гледаш зад теб облак дим, отбиваш, уж въртиш ключа да изгасиш, дори го вадиш от таблото - а тя пущината продължава да работи. И започва да гори масло, гори, гори, докато накрая двигателят остане на сухо и се самоунищожи. А нашенецът безпомощно стои отстрани, вдигнал капака.
    Последна промяна от snake : 02.09.2019 в 22:08
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат фанатик Аватарът на noriaga
    Регистр. на
    21.06.2007
    Цитат snake написа: Преглед на мнението
    Напротив, много е вероятно да не успееш да се прибереш. 99% от хората не знаят какво се случва и какво трябва да направят при внезапно умиращо турбо, при което колата не може да се загаси по нормалния начин... Гледаш зад теб облак дим, отбиваш, уж въртиш ключа да изгасиш, дори го вадиш от таблото - а тя пущината продължава да работи. И започва да гори масло, гори, гори, докато накрая двигателят остане на сухо и се самоунищожи. А нашенецът безпомощно стои отстрани, вдигнал капака.
    Заинтригува ме колега. Би ли споделил какво трябва да се направи в такъв случай?
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Между другото лично видях такъв случай на магистралата с едно ауди. Беше апокалиптично! Облаци дим, които се виждаха от километри! А колата стои на едно място и се самофорсира. Чел съм, че начините да изгасиш двигателя са два:
    - Да се пробваш ПЛАВНО да натиснеш и задържиш спирачка в движение на висока предавка - най-добре на четвърта. Не правиш нищо друго, не подаваш газ, не пипаш контактния ключ, а само плавно натискаш и задържаш спирачката докато си на скорост. Ако загасне - печелиш.
    - Да "удушиш" някой горивоподаващ маркуч - доста по-ефикасно, но си трябват и познания. А и в паниката от облаците дим около теб не знам дали е лесно да нацелиш правилния маркуч.

Всъщност такава ситуация рядко се получава без преди това да си имал драстично увеличение на разхода на масло. Така че ако човек поглежда сравнително редовно под капака, не би трябвало да му се случи такова приключение. Но се случва.
    Последна промяна от snake : 03.09.2019 в 08:42
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Венко, при "Off" позицията на ключа поне при моята кола спира помпата в резервоара, другата доста ще се напъне да смуче нафта, но описаната от теб ситуация си е наистина апокалиптична, 5 литра масло ще стигнат за поне 3 часа работещ двигател И пак ми е интересно как ще мине лопатка на турбото през интеркулера..., но това е друга тема. Начина да се изгаси, като е започнала да гори маслото е един - спираш нейде, ръчна, ключ в джоба, вдигаш капака и спираш всячески въздуха. Без въздух дори маслото спира да гори в един момент.
    Steliyan's Life!

Цитат snake написа: Преглед на мнението
    Между другото лично видях такъв случай на магистралата с едно ауди. Беше апокалиптично! Облаци дим, които се виждаха от километри! А колата стои на едно място и се самофорсира. Чел съм, че начините да изгасиш двигателя са два:
    - Да се пробваш ПЛАВНО да натиснеш и задържиш спирачка в движение на висока предавка - най-добре на четвърта. Не правиш нищо друго, не подаваш газ, не пипаш контактния ключ, а само плавно натискаш и задържаш спирачката докато си на скорост. Ако загасне - печелиш.
    - Да "удушиш" някой горивоподаващ маркуч - доста по-ефикасно, но си трябват и познания. А и в паниката от облаците дим около теб не знам дали е лесно да нацелиш правилния маркуч.

Всъщност такава ситуация рядко се получава без преди това да си имал драстично увеличение на разхода на масло. Така че ако човек поглежда сравнително редовно под капака, не би трябвало да му се случи такова приключение. Но се случва.
    Това със спирачката и аз съм го чувал, въпроса е да не ти е много износен съединителя и да не е автоматик. Другото, което съм чувал, е че мотора може да си работи и на маслото, което изхвърля турбото. Това се оправя с откачане на тръбата за въздух влизаща в колектора. И третия вариант, за който знам е да изпуска масло през клапаните. Там вече единственото е със спирачката и евентуално с мокър парцал/дреха да се запуши въздуховода.

Иначе, ако е сравнително нов модел не би трябвало това с прекъсването на горивен маркуч да помогне, защото ако дюзите са с електронно управление като махнеш ключа искат, не искат се затварят. Може да греша тук, но до такова заключение стигам.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Свирене от турбо?!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •